
Interjút adott a Soros György által kitartott Magyar Narancsnak Konrád György író, félhivatalos antiszemitizmus-szakértő, aki szerint a Soros-kampány zsidózás. Mint fogalmazott: „Itt a zsidókat szidják. Egy pillanat alatt, ösztönösen ez jut az eszükbe, mert tudják, milyen volt a stílusa, az apparátusa a háború előtti zsidóellenességnek. Senki nem gondolhatja, hogy a zsidók naiv módon nem veszik észre, hogy róluk van szó. Róluk van szó, nemcsak Sorosról, hanem különféle zsidókról.” Konrád normálisnak tartaná, ha megbüntetnék Magyarországot a civiltörvény és a lex CEU miatt, és megvonnák az uniós támogatásokat.
A Magyar Narancs mindjárt az interjú elején nekiszegezte a kérdést Konrád Györgynek a Soros-plakátok kapcsán: „Ön szerint antiszemita ez a kampány?” Amire természetesen jött a papírforma válasz:
Persze, ezt én mondtam először, talán Kálmán Olga műsorában. Ha egy embert céltábla gyanánt kipécéznek, akkor az az ember emblémája valaminek. Mi az a három-négy szó, amivel Sorost jellemezni lehet? Gazdag, amerikai, a világ egyik legnagyobb filantrópja… A következő jelző óhatatlanul Soros zsidósága lesz. Számomra ez egészen nyilvánvaló. Körülbelül egyidősek vagyunk, ő is védett házban lakott a Pozsonyi úton, túlélte, emigrált.
Ezután a hetilap azt firtatta, „milyen mechanizmusokon keresztül hathat egy olyan antiszemita kampány, amelyben nem említik a zsidókat?”. Amire Konrád ezzel a butácska válasszal áll elő:
Itt vagy ott azért megjelenik a sajtóban Soros zsidósága. Még én is leírtam, hogy 1948-ban emigrált, és hozzám hasonlóan túlélte azt a nem könnyű periódust, amikor a hazája meg akarta ölni.
Akárhogyan is: Konrád ezzel gyakorlatilag beismerte, hogy nem a kormány, hanem ő és a sajtó zsidózta le Sorost. A sajtónak egész pontosan a Soros-rajongó, balliberális féltekéjéről van szó, amelyik Konrádhoz hasonlóan a lezsidózást követő pillanatban egyből a kormányra mutogat, és antiszemitázik… (Milyen együgyű társaság ez, Istenkém! – A szerk.) Ezután végre érkezik egy épkézláb közbevetés az újságírótól: „Erre mondja a fideszes Gulyás Gergely, hogy pont a kormány ellenfelei hozzák be Soros zsidó származását a diskurzusba.” Erre Konrád válasza:
Azért úgy hallom, sok helyütt rá van írva a képére, hogy büdös zsidó. Ez egy sztereotípia: a milliárdos, aki mindenfélét támogat a sok pénzéből, elment Magyarországról, és minden bizonnyal zsidó. A gyűlöletkeltés mániákus ismételgetése, az, hogy az egy szem Soroson kívül nem bírnak mást találni a gyűlölet tárgyául, már roppant gyanús.

Sajnos, ezen a képen nem látszik, de Konrádot valójában mélyen lesújtja, mennyire fokozódik az antiszemitizmus Magyarországon; Fotó: MTI/EPA/Markus Scholz
„Itt a zsidókat szidják”
Persze, ennyivel nem tudja le a kötelező zsidózási köröket Konrád. Folytatja, sulykolja az antiszemita-vádat, hátha akkor igazzá válik:
Nem politizáló, nem értelmiségi emberek is nyomban rájönnek, hogy itt a zsidókat szidják. Egy pillanat alatt, ösztönösen ez jut az eszükbe, mert tudják, milyen volt a stílusa, az apparátusa a háború előtti zsidóellenességnek. Senki nem gondolhatja, hogy a zsidók naiv módon nem veszik észre, hogy róluk van szó. Róluk van szó, nemcsak Sorosról, hanem különféle zsidókról.
Konrád György szerint mindenesetre a plakátkampány a túlzásai miatt nem lesz hatásos. Amúgy pedig a kormány célja az volt az egésszel, hogy „elkanalazzon” egy témát és egy szavazói réteget a Jobbiktól. Az interjúból kiderül, hogy Soros Izrael-ellenes gesztusaival nem ért egyet, és azzal sem, hogy Soros elhatárolódik Izraeltől. Ugyanakkor Konrád nincs elájulva a korlátlan bevándorlás lehetőségétől, és elismeri, Németországban és Franciaországban jelentős zsidóellenes propagandát fejtenek ki a radikális iszlamista imámok. Beszámolt arról, hogy a közelmúltban jelentős francia zsidó közösség települt át Sanghajba a „ragályosan terjedő” antiszemitizmus miatt. Arra a fölvetésre, hogy akkor Orbánnak igaza volt-e, amikor Heisler András Mazsihisz-elnöknek azt írta, a zsidó közösségeknek támogatniuk kéne a kormányt, amikor Soros és az illegális bevándorlás ellen küzd, Konrád azt felelte:
Ebben van valami. Ha ez az érvek pingpongjátszmája, akkor Orbánnak is van valamije. Nem kellene örvedezni a korlátlan bevándorlás lehetőségétől.
Azt viszont hazugságnak tartja, hogy az illegális bevándorlásban akkora lenne Soros felelőssége, mint állítják, és hogy összemossák az ő NGO-it az embercsempészekkel.
Büntessék csak meg Magyarországot!
Konrád György a civiltörvény ellen bejelentett polgári engedetlenséget helyesnek tartja, és ennek kapcsán azt mondta:
Magyarország fiatal értelmiségéből a legjobbnak tartom ezeket a nőket és férfiakat, akik a TASZ-nál és más szervezeteknél dolgoznak. Ronda dolog őket erkölcsileg leértékelni és gyanúba hozni a magyar lakosság előtt.
A lex CEU és a civiltörvény miatt indult uniós kötelezettségszegési eljárás kapcsán teljesen normálisnak tartaná, ha szankcionálnák Magyarországot, és pénzügyi büntetést kapna az ország, például megvonnák az uniós támogatásokat. Az ő ismeretei szerint Magyarországon a beruházások 90 százaléka uniós pénzből valósul meg.
Soros=Széchenyi
Az nem friss hír, hogy Konrád György ájultan tiszteli Soros Györgyöt; januárban például azt nyilatkozta: Soros György olyan jótevője Magyarországnak, mint Széchenyi István. (Szegény Széchenyi, mit szólna hozzá, hogy egy gátlástalan spekulánshoz hasonlítják? – A szerk.) Konrád szerint viszont a hasonlat azért is szuper, mert Soros a magánvagyonából sok pénzt áldozott az egykori „demokratikus ellenzékre”, „még Xerox nyomtatókat is tőle kaptak”. Hogy a migránsinváziót támogató, éltető Soros iránti kirobbanó szerelem hogyan fér össze azzal, hogy Konrád migránsügyben korábban még egyértelműen Orbánnak adott igazat – rejtély.
Soros Narancs
Mint azt tavaly a Mandiner megírta, a Magyar Narancsot ugyanaz az MDIF (Media Development Investment Fund) támogatja anyagilag, mint a szintén Soros-emlőkön csüngő 444.hu-t. Az MDIF egy Soros-pénzből alapult szervezet, amely 2005 és 2009 között további 15 millió dollárnyi támogatást kapott a Soros-féle Open Society Institute-tól. A Soros-féle szervezet kétszer is beszállt a Magyar Narancsba – egyszer 2000-ben, egyszer pedig 2012-ben – és „a mai napig ők finanszírozzák a független hetilapot” – írta a Mandiner.
Forrás: Magyar Narancs; Vezető kép: atv.hu
Ferenc
2017-07-22 at 10:03
Nem “egy magyar zsidó vállalkozó ellen”, Pubi! Egy hazaáruló ellen, aki történetesen zsidó – ha hirtelen ennyire vallásérzékeny lettél!
Artur
2017-07-22 at 06:02
Na igen, itt valaki cáfolni akarta véleményemet, s azt állította, hogy Orbán nem Horthyról beszélt, ime: “„mondta a kormányfő, majd hozzátette: a kormányzó egykor hatalmas bűnt követett el. Ugyanakkor néhány évtizeddel korábban ő mentette meg az országot. Ezen tények egyikét sem lehet tagadni.” Pont ellenkezőleg! Horthy Magyarországa volt az egyetlen, mely 44 március 19-ig minden üldözöttnek védelmet adott, asylum volt. Lásd Werfel a helyreállított kereszt igaz története. S ha Orbán vádja igaz lenne, egész Európa összes népére is igaz, s ugyanez elmondható, az akkori összes csatlóssá vált országra, hollandtól dánig, tóttól románig, franciától belgáig, mindenkire.. Nem ártana Orbánnak, ha olvasna is. Lovast, Montgomeryt, Nemeskürtyt, Camust, Szolzsenyicint, Werfelt és Steinbecket. AZÉRT OTT NAGYON NAGY BAJ VAN, AHOL AZ ÁLLAM ELSŐ EMBERE, SAJÁT NÉPE TÖRTÉNETÉT NEM AKARJA MEGISMERNI. S rosszabb, ha tudatosan hazudott, apáinkról.”KONRÁD AZÉRT ILYEN POFÁTLAN, MERT A MAGYAR MINDIG ÚGY TÁNCOL, AHOGY ŐK FÜTYÜLNEK. Finnországban, de bárhol Európában, az államfő nem köpi le saját nemzetét és múltját. Horthy kivételesen nagy, nem csak Európában, a világon egyedi….nincs még egy nép, mint a magyar…
Galamb az idegenlégióból
2017-07-21 at 22:10
Gyuri bácsinak (Konrád) belengették, hogy nem lesz több frankfurti könyvvásár, aztán gyorsan lábhoz ment.
Matyko-X
2017-07-21 at 10:07
Az a bizonyos “vállalkozó” úgy magyar, ahogy maga. Magyarul beszélő disznó. Ami persze egy csoda az állattanban.
Ferenc
2017-07-21 at 08:50
Szidják? Legfeljebb az olyan tetüfazonokat, mint te meg Gyuri-gazdád!
Kaktusz
2017-07-20 at 23:00
A vén szarházitól meg meg kell vonni a nyugdíjjat. Lássa, hogy ki ellen beszél.
Kéfa
2017-07-20 at 21:44
“Senki nem gondolhatja, hogy a zsidók naiv módon nem veszik észre, hogy róluk van szó. Róluk van szó, nemcsak Sorosról, hanem különféle zsidókról.” – mondta.
Szerintem nemcsak a Soros Györgyről van szó, hanem valamennyi, különféle magyar állampolgárról. Pontosan arról, hogy a Soros támogatta migráció, bevándorlás és az azzal járó veszélyek helyett éljünk biztonságban, békében valamennyien. Erről szólt az EU Parlamentben a vita, erről is szólt a Netanjahu elnökkel történt találkozás, erről szólt Soros György találkozói Brüsszelben, erről szólt az óriásplakát és még sok minden más is.
olszal
2017-07-20 at 21:44
Nem kellene reklám ennek a hazátlan senkinek.Most röhög a markába, hogy sikerült felizgatnia egy-két gójt. Miért is foglalkozik a PS ezekkel az véglényekkel?
tango47
2017-07-20 at 20:39
Brit tudósok megállapították, hogy Soros fotóján a feliratot, mely származására és szagára utalt, öngyűlölő szélsőliberálisok írták. Állításukhoz grafológusi szakvéleményt is csatoltak.
Feri Tekeri
2017-07-20 at 19:48
hát biz’a…a konrád-heller-soros-féle (etvetera) fajgörényeket szidjuk érdemeik szerint – viszont Kón bácsit, a sarki fűszerest és családját nem !
…és nem azért mert az ötvenes években félelmében magyaros névre váltott – hanem mert uszítás helyett a munkájából él
mhök
2017-07-20 at 20:56
Ha ez a kangrád+here+xaros= gerinctelen trágya halmaz egymásra száradna,attól nem sokan esnének kétségbe .
Matyko-X
2017-07-20 at 19:10
Ez a konrád egy szar ember és ócska író.
Az egyetlen teljesítményét is a szelényivel hozta össze – egy kolosszális átverésben: “Az értelmiség útja az osztályhatalomhoz” – ról van szó.
No és nekem azóta NEM értelmiségi ez az alak, amióta 1990-92 ben odaállt lehazudni a csillagokat az égről.
Ez az ipse egy szellem tolvaj, egy aljas bűnöző, egy trágyagróf!
Artur
2017-07-20 at 19:09
Konrád nem magyar, csak magyarországi. S hálátlan kutya. Orbánt mi bírálhatjuk magyarok, de pont ők nem tehetik ezt, ha lenne lelkük, s lenne bennük becsület. De nincs. Orbán úgy járt ezzel a Konráddal, mint a viccben a béka, akit megkért a ge. hogy vigye át a tó túlsó oldalára. A béka meg is teszi, közben a fejét kezdi ütögetni a ge.. Miért ütögeted a fejem kérdezi a béka. Mert ge vagyok. Migránsok tengerén át vinné át Orbán ezeket, s óvja őket. Ez a hála. Ütögeti a fejét konrád.
Még mit kellene tennie a magyarnak, hogy konrádsorosgyuri elégedett legyen velünk? S TUDJA HOGY HAZUDIK A GAZEMBER, ITT MÉG SOHA SENKINEK SEMMI BAJA NEM LEHETETT ABBÓL, HOGY ZSIDÓ, VAGY NEM ZSIDÓ. SZEMENSZEDETT HAZUGSÁG, HOGY A MAGYAR ANTI. Antiszemitizmus nincsen itt, de antimagyarizmus, na az van. Orbán a végsőkig elment az önmegalázásban, saját múltunkról képes volt a régi-régi hazugságokat megismételni. Hiszen mindenki tudja, hogy pont a magyar nép volt az egyetlen mely védte őket 44 március 19-ig. Werfel a helyreállított kereszt igaz története.
…
khm
2017-07-20 at 18:45
“Nem politizáló, nem értelmiségi emberek is nyomban rájönnek, hogy itt a zsidókat szidják. Egy pillanat alatt, ösztönösen ez jut az eszükbe, mert tudják, milyen volt a stílusa, az apparátusa a háború előtti zsidóellenességnek.”
És ebből él még mindig ez a nyomorult szarember.
Nincs itt félremagyarázva semmi. Ezenkívül,rendesen lejáratja a fajtáját. Csodálom,hogy nem tagadták még ki.
Aladin
2017-07-20 at 18:38
Georg Konrád ilyenkor nem ég a pofádon a vastag bör, remélem hamarosan elhúzol a francba Magyarországról te otvaros geciláda, de még annak se vagy jó. A könyveidböl meg csinálunk egy szép égö máglyát és gyüjtünk neked az utiköltségedre. Rohadék.
Hosszú puska
2017-07-21 at 09:44
ALADIN Egy kicsit” visszafogott” vagy most,de nagyon jól tolod!!!!!!!
zia
2017-07-20 at 18:33
Nem a zsidókat szidják! Hanem konrádot, sorost, hellert és a többieket. Ja, hogy ők is zsidók? Hát népük, nemzetük szégyenei, de erről a többi zsidó nem tehet.
DrNemoda
2017-07-20 at 17:47
Talán ő már nem etalon, nem is kellett volna vele foglalkozni ! Zsidónak zsidó, de hát a kor ! A szellem is öregszik. Amúgy megy a zsidózás ezerrel ebben az országban, miért nem azzal foglalkoztok pestisrácok ?
neaddfel
2017-07-20 at 18:58
DrNemoda:”..megy a zsidózás ezerrel..”
És megy a “zorbánozás” is “ezerrel”, dokikám, miközben nagyon jól tudod te doki, hogy a te hátsódat maximum egy buzi támadhatja le.
mhök
2017-07-20 at 21:33
Nemoda ! A “zsidozás” annyival megy amennyit kiprovokálnak, a többit meg a bolsilibernyók hozzá hazudják .
Anna
2017-07-20 at 17:41
Ettől a kokainista konrádtól kellene visszavenni minden kitüntetését. Kérdezném tőle: ha itt annyira nem érzik jól magukat, miért nem mennek a saját hazájukba, illetve miért jönnek általában egy éven belül vissza?
Artur
2017-07-20 at 19:12
megélhetési rettegők, lásd gerendáspétertől konczig, bródyjánostól konrádig.
neaddfel
2017-07-20 at 17:13
De az azért jó -még Konrád szerint is- hogy a “zorbán” az ő valagukat is védi a határkerítéssel, meg miden féle képpen. Úgy hogy ha van a gerinctelenségnek határa, na ők aztán azt nem ismerik.
Gáspár Anett
2017-07-20 at 17:13
Agyatlan nyomoronc lelkű.
Névtelen
2017-07-20 at 17:12
Vajon Izraelből miért tiltották ki, mert Magyar? Tisztelt Konrad ur. Hazaszeretetből megbukott.
tomi
2017-07-20 at 17:12
Csurkát kell olvasni a Magyar Fórum archívumokban, ő már vagy 26 éve lerántotta a leplet a Konrád-Soros-szdsz társaságról.
Matagi
2017-07-20 at 17:10
Többen komolyan rettegnek, nehogy megszünjön már az antiszemitizmus. Tesz is érte, pl.Konrád és a hozzá hasonlók.
A
2018-06-29 at 00:59
Ugyan az a helyzet mint a feministákkal. Egy utolsó munkanélküli senkivé vált úgy hogy maga próbál meg tüzeket gyújtani hogy aztán legyen mit eloltani.
Még izrael is elismerte a magyar zsidóközösségek biztonságát, de ugye ő jobban tudja.
medvefalvy
2017-07-20 at 16:17
Régebben több könyvét is olvastam.
Sajnálom.
Tóth András
2017-07-20 at 19:01
Ugyanígy vagyok vele…
Lotters
2017-07-21 at 09:11
Egyet értek vele!