Egész Európában kezd visszaállni az élet a korábban megszokott kerékvágásba. Onnan is jól látszik ez, hogy miután már nem lehet a járványkezelési módszereink miatt Orbán Viktor miniszterelnök urat habzó szájjal diktátorozni, új témát keresett a balliberális „értelmiség”. És erre tökéletes alkalmat kínált egy magyarországi tiltakozás – írja Facebook-oldalán közzétett posztjában Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár.
Mint írja, Jacqueline Bhabha, a Harvard Egyetem emberjogi központjának igazgatója és Margareta Matache, a központ roma programjának irányítója és igazgatója az EUobserveren megjelent cikkükben azt állítják: Orbán Viktor “romaellenes retorikája” visszatért “rasszista gyűlöletbeszéd-fegyverzete részeként”.
Nyilvánvaló, hogy szándékuk ezzel az, hogy meggyőzzék az olvasókat az Orbán-kormány felelősségéről a radikális jobboldalért és annak romaellenes retorikáért
– hangsúlyozza Kovács Zoltán.
Ezt nyilvánvalóan nem hagytam szó nélkül, és éltem a válaszadás jogával. A már túlságosan is jól ismert szólamok opportunisták és elfogultak. A lényeg jelen esetben éppen az, ami kimaradt. A cikk igaztalanul állította, hogy “egyetlen nemzeti vagy EU-vezető sem ítélte el nyilvánosan az erőszakos gyűlöletbeszéd agresszív és nyílt terjesztését Magyarország fővárosában”, ugyanis Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter elítélte a tiltakozást. A miniszter kijelentette: “nincsen olyan, hogy cigánybűnözés, mivel a bűnözésnek nincs etnikuma”
– írta Kovács. Véleménye szerint a szerzőpáros továbbá fontos részleteket hagyott figyelmen kívül az Orbán-kormány 2010 óta folytatott romapolitikájában.
Nem sokkal a 2010-es megválasztását követően az Orbán-kormány betiltotta a roma közösségeket megfélemlítő félkatonai szervezeteket, köztük a szélsőjobboldali és radikális Jobbik párt (mára Ballik) hírhedt Magyar Gárda mozgalmát. Ugyanannak a Jobbiknak, amelyet most a magyar liberális ellenzék tárt karokkal fogad és lép könnyedén túl rasszista múltján a nemzetközi sajtóval karöltve. Erről persze közel sincs akkora sajtóvisszhang, mint Orbán Viktor “diktatúraépítéséről”
– teszi hozzá az államtitkár. Az eredeti írás az EUobserver oldalán, Kovács Zoltán reakciója magyar nyelven pedig a Látószög blogon olvasható.
Forrás: Facebook; Kiemelt kép: MTI/Mohai Balázs
Facebook
Twitter
YouTube
RSS