Bohár Dániel, A riporter műsorvezetője jelentette be közösségi oldalán, hogy Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap este fél hétkor nagyinterjút ad a Patrióta YouTube-csatornáján a Fico elleni merényletről, a háborúról, az európai gazdaságról, a sorkatonaságról, illetve az új világrendről. Az orosz–ukrán háború kapcsán szóba került a “győzelemhez” vezető európai stratégia is, az amerikai–kínai versengés, illetve az Európai Unió jövője is. Természetesen arra is kíváncsiak voltunk, hogy mi, magyarok hogyan tudunk kimaradni ebből a háborús pszichózisból. Kövessék a kormányfő interjúját élőben a PestiSrácok oldalán!
Bohár Dániel első kérdése a Robert Fico elleni merényletre vonatkozott.
Az első dolog, hogy szíven ütött. A második, hogy jó nagy bajban vagyok: a következő alkalmakkor egyedül maradok, ha háborúról vagy más fontos kérdésekről van szó
– fogalmazott Orbán, aki elmondta, hogy ezután a következő gondolata az volt, hogy “jön Hajdú tábornok úr (Hajdú János, a TEK főigazgatója – a szerk.) a magasabb védelmi szabályok bevezetése miatt”.
Ezt követően a műsorvezető kitért a több nyugati politikus által felvetett ötletekre az ukrajnai háború kapcsán. Bohár példaként Emmanuel Macron francia elnök és Donald Tusk lengyel miniszterelnök ötleteit sorolta fel, akik korábban felvetették, hogy a NATO-nak Ukrajnában kéne állomásoznia, hogy gyorsabban képezzék ki az ukrán katonákat, illetve felmerült az is, hogy akár atomrakétát telepítenek Lengyelországba. Ennek kapcsán a miniszterelnök kifejtette: úgy gondolja, ha atomfegyverekről van szó, nem feltétlenül Hirosimára és Nagaszakira kell gondolni. Orbán úgy látja, hogy amikor atomfegyverekről esik szó az európai politikusok részéről, akkor taktikai, elrettentő eszközként gondolnak arra, amit nem akarnak bevetni, ugyanakkor szerinte a második világháborúban se gondolták volna, hogy az amerikaiak azt végül használni fogják. Orbán szerint nincsenek tudatában azok, akik atomfegyverekről beszélnek, hogy az milyen veszélyt hordoz magában.
NATO-misszió Ukrajnában? Ettől feláll az ember hátán a szőr
– fogalmazott Orbán, aki szerint az atomfegyverekről, a lehetséges NATO-misszióról, illetve a dúsított lövedékekről szóló diskurzusok rémisztőek.
Egyetlenegy világháború sem úgy kezdődött, hogy kiálltak a vezetők, hogy mostantól világháború lesz
– fogalmazott a miniszterelnök, aki szerint amikor a nyugati politikusok beszélnek a háborúról, nekik nem ugranak be azok a háborús reflexek, a személyes élményeket tartalmazó képek, mint a magyaroknak, akiket a második világháború során lebombáztak. Arra a kérdésre, hogy lesz-e harmadik világháború, vagy annak az előszelét jelenti-e az ukrajnai háború, a magyar kormányfő azt felelte:
Benne vagyunk egy olyan folyamatban, amiről lehet, hogy tíz év múlva azt fogják mondani, hogy ezek már a harmadik világháború előeseményeihez vagy kezdeti eseteihez tartozott.
Példaként a kormányfő felvetette, hogy eleinte az első világháborút is első balkáni háborúnak nevezték. Mint mondta, ott sem tudtuk az elején, hogy azok az esetek egy több millió áldozattal járó háborúba vezetnek.
Ha a Brüsszelben kialakult háborús pszichózist, a háborús örvényből nem tudjuk kiragadni az európai politikát, akkor lehet, hogy úgy írják majd meg ezeknek az éveknek a történetét, mint egy nagy európai világháború első egy-két évének epizódjait
– fogalmazta meg Orbán, hogy szerinte miként lehetne elkerülni az ukrajnai háború kiszélesedését. A háború költségeiről azt mondta, ebbe a háborúba az európai országok már befizettek 100 milliárd eurót, ahogy az Egyesült Államok is. E kapcsán kijelentette, hogy az emberek nem tudják, de már most is fizetnek a háborúért, mivel szerinte az inflációért a háború a felelős.
Mi már benne vagyunk a háború finanszírozásában, még Magyarország is, az egyetlen ország, ami mindent megtesz, hogy kimaradjon ebből a háborúból, mert mindenki más befele mászik
– hangsúlyozta a magyar kormányfő, aki elmondta: neki már az elejétől nem tetszett a háború, mivel két szláv ország általában súlyos háborút szokott vívni egymással. Ezután az EU Ukrajna-stratégiáját kritizálta, mondván, az már neki az elejétől nem tetszett, hiszen a háború magas költséggel jár, és szerinte az Európai Unióban nem kalkuláltak, és maguk sem tudják, mennyibe fog kerülni a háború és az elérendő stratégiai katonai cél, azaz, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök nem győzhet.
Úgy sodródik bele Európa egy háborúba, hogy az általa kitűzött katonai cél eléréséhez szükséges költségekről és eszközökről nagyságrendi becslése sincs. Ennél felelőtlenebb dolgot még életemben nem láttam
– véli Orbán, aki elmondta: az EU-ban minden negyedévben megkérdezi ezt a többiektől, de sosem kap rá választ. Ezután a magyar miniszterelnök összekötötte a háború és a migráció kérdését azzal, hogy az európai társadalmak a háborúk során népességet vesztettek, emiatt az illegális bevándorlók azt gondolják szerinte, hogy ide beköltözhetnek, mert “nincsenek ezek a fehér, keresztény emberek elegen”.
Forrás/Fotó: YouTube
Facebook
Twitter
YouTube
RSS