Pesti Srácok

Láng Zsolt: újabb bizonyíték igazolja, hogy Karácsonyék el akarták adni a Városházát (Videó!) – Csalás kísérlete miatt vizsgálódhat a rendőrség (Frissítve!)

Láng Zsolt: újabb bizonyíték igazolja, hogy Karácsonyék el akarták adni a Városházát (Videó!) – Csalás kísérlete miatt vizsgálódhat a rendőrség (Frissítve!)

A Fővárosi Vagyonkezelő irodájában tartottak tájékoztatót a Városháza, és más önkormányzati ingatlanok eladásáról egy névtelenül tanúskodó üzletember szerint, aki állítja, ő maga is meghívott volt az egyeztetésen. A férfi – eddig ennyi derült ki az illetőről – korábban a bankszektorban dolgozott, most pedig nagyobb értékű ingatlanok fejlesztésével foglalkozik, egyébként pedig közgazdász végzettségű – tájékoztatta a sajtót Láng Zsolt, a Fidesz fővárosi frakciójának vezetője csütörtökön délelőtt, a Városháza épületénél. A politikus ismertette az üzletember levelét, aki részletesen beszámolt Berki Zsolt és Kiss Ambrus jutalékos rendszerének működéséről, valamint arról is, hogy Karácsony Gergely tudtával zajlott a személyre szabott pályázatok kiírása. Láng Zsolt a tájékoztatón közölte: az illető fenyegetve érzi magát, ezért nem fedi fel személyazonosságát, ugyanakkor a közjegyző által hitelesített vallomásában büntetőjogi felelősségének tudatában fogalmazta meg állításait, hétfőn pedig várhatóan a vizsgálóbizottság előtt is megjelenik a férfi, ahol lehull a lepel a titokzatos tanúról. Frissítés: Tényi István az ügyben a Nemzeti Nyomozó Irodához (NNI) fordult és csalás bűntettének kísérlete miatt tett feljelentést.

Egyre szövevényesebb a Városháza-ügy, amelyben újabb névtelen szivárogtató állt elő egy férfi személyében, aki állítja: meghívták a Fővárosi Vagyonkezelő irodájába, ahol több, a Fővárosi Önkormányzat tulajdonába tartozó ingatlan eladásának lehetőségéről tárgyaltak. Erről levél formájában egy beszámolót küldött a városháza-gate ügyében nyomozó vizsgálóbizottságnak, amelyet most változtatás nélkül közlünk:

A meg nem nevezett üzletember, aki állítása szerint fél – vélhetően a baloldali üzleti körök bosszújától – neve elhallgatását kérte levelében, közjegyző által hitelesített levelében azonban számos „vádpontot” megerősített a Városháza eladása kapcsán. Egyrészt megdőlt az az állítás, miszerint Karácsony Gergely ne tudott volna az eladásról szóló tárgyalásokról, másrészt pedig helyettesének, Kiss Ambrusnak a „jutalékos rendszerben” betöltött szerepe is igazolást nyert.

PestiSracok facebook image

Mindezek közül pedig a legsúlyosabb állítás talán, hogy a személyre szabott pályázási lehetőség gyanúját is igazolja a vallomás. Ennek köszönhetően ugyanis látszólag transzparensen árusíthatja ki a főváros a közvagyont, ugyanakkor a rendszer lényege az, hogy csak az előre meghatározott cég legyen alkalmas arra, hogy érvényes pályázatot nyújtson be. Ennek az ügyintézésnek a „díja” az a tíz százalék – a Városháza esetében négymilliárd forint –, amelyet az Anonymus által szivárogtatott felvételek szerint Kiss Ambrus oszt tovább a „cápáknak”.

Fotó: PS

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.