A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, akit felfegyverkezve elkövetett emberrablás bűntettével és más bűncselekménnyel gyanúsítanak.
A Fővárosi Törvényszék szombati közleménye szerint a férfi és öt társa még 2020. július 6-án megjelent a sértett zuglói garázsában, hogy kölcsönzött gépjárműveket vegyenek vissza tőle, illetve az egyikükkel szembeni tartozását behajtsák rajta. A férfit a terhelt társai közül hárman bántalmazták, majd egy gépkocsiba ültették, és egy XVII. kerületi telephelyre szállították. Az elrabolt férfit fogvatartása alatt bántalmazták, fenyegették, és szabadon engedéséért 20 millió forintot követeltek. Mivel a sértett – aki a bántalmazások következtében nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett – nem tudott fizetni, a későbbiekben elengedték – írta a törvényszék.
Közölték azt is, hogy a gyanúsított egzisztenciális körülményei tisztázatlanok, bejelentett lakóhelyén nem élt, tartózkodási helye fiktívvé vált, tényleges tartózkodási helyét pedig nem jelentette be. Amikor értesült róla, hogy a hatóságok keresik, a más ügyben vele szemben elrendelt bűnügyi felügyelet magatartási szabályai megtartásának ellenőrzésére alkalmazott, mozgását nyomon követő technikai eszközt a lábáról levágta, majd ismeretlen módon és körülmények között külföldre menekült. Végül Olaszországban fogták el a férfit – tették hozzá.
Tekintettel a gyanúsított személyi körülményeire, a terhére rótt bűncselekmény tárgyi súlya miatt kiszabható büntetés nagyságára, valamint arra a tényre, hogy a hatóságok elől elmenekült, vele szemben megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén újból kivonná magát a büntetőeljárás alól, megszökne vagy elrejtőzne
– emelték ki. Hozzátették: a férfi mind Magyarországon, mind külföldön többszörösen büntetett előéletű. Figyelemmel erre, valamint arra, hogy jelen bűncselekményt ellene folyamatban lévő büntetőeljárás hatálya alatt követte el, amelytől a vele szemben elrendelt bűnügyi felügyelet és a mozgását nyomon követő technikai eszköz alkalmazása sem tartotta vissza, ezért alappal lehet tartani attól, hogy kényszerintézkedés hiányában újabb, szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követne el – emelték ki. A bíróság a fentiek alapján úgy határozott, hogy a kényszerintézkedéssel elérni kívánt célok a terhelt esetében kizárólag letartóztatással biztosíthatók. A végzés ellen senki nem fellebbezett, így az végleges – áll a Fővárosi Törvényszék közleményében.
Forrás: MTI; Fotó: Police.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS