
Mindegy, kivel találkozik Orbán Viktor, illetve hogy egy adott delegáció milyen céllal érkezik Magyarországra, az biztos, hogy az ellenzéki média az ilyen eseményeket diktatórikus propagandaként, vagy esetleg nagyhatalmak önkényuralkodóinak való smúzolásnak titulálja. Ezúttal sem volt ez másként, pedig kínai és a közép-kelet- és kelet-európai országok kormányfőinek csúcstalálkozója történelmi jelentőségű, hsizen Magyarországnak fontos, hogy Közép-Európában Kína legfőbb exportpartner legyen, valamint hogy a kínai befektetések vonatkozásában is vezető pozíciót töltsön be. Az egész kicsit olyan, mint amikor egy csoport a foci EB-n a magyar csapat ellen szurkolt pusztán azért, hogy semmiképpen se lehessen a stadionépítéseket legitimálni.
Megnyugtató, hogy a keleti nyitással kapcsolatos aggályok és Európa elárulásának a bűne nem csak akkor merül fel, amikor az oroszokkal akarunk üzleteket kötni. Ugyanez a helyzet most, amikor Li Ko-csiang kínai miniszterelnök Budapesten kezdett tárgyalni a térség 16 országának vezetőivel. Az együttműködés sikerének következtében számos beruházás, fejlesztés valósulhat meg a közeljövőben kínai közreműködéssel, ilyen például a Budapest-Belgrád vasútvonal, illetve az Új Selyemút mentén fekvő országok közötti kapcsolatok erősödése. Arról van szó tulajdonképpen, hogy a kínaiak most lehetőséget akarnak teremteni, hogy Európában erős legyen a jelenlétük, ami így is, úgy is meg fog történni, viszont nem baj éppen, ha hazánk is levághatja belőle a maga szeletét. A magyar fővárosban mindenek előtt infrastruktúra projektekről van most szó, ami stratégiai téma. Az egész persze sokak szerint “bevásárlást” jelent a kínai, ami nyilvánvalóan a kommunista hatalomátvétel előfutára, tehát végre ismét lehet aggódni a demokráciáért. Ehhez persze már hozzászoktunk.
Majdnem minden baj, még akkor is, amikor nincs baj
A károgó ellenzéknek és szimpatizánsainak persze nem tetszik Li Ko-csiang látogatása, hiszen milyen már, hogy egy olyan emberrel szeretne a kormány együttműködni, aki nyilvánvalóan elnyomja a demokráciát, éhbérért dogoztat sovány kisgyerekeket és a legnagyobb szén-dioxid kibocsájtó is. De persze ott vannak még a veszélyeztetett pandák és a megnyomorított Tibet kérdése is, ezzel kapcsolatban pedig többen is szót emeltek, mondván “tibeti zászlókat nem lehet felemelni Budapesten”, illetve, hogy a rendőrök többször erőszakosan megakadályozták, hogy egy bizonyos Hendrey Tibor két tibeti társával együtt Budapesten tiltakozni próbált Li Ko-csiang elvonulási útvonalán (ez legalább annyira szánalmas, mint Juhász Péter sípolása Putyin látogatásakor). A csúcsra értelemszerűen Szél Bernadett pörgette a teljesen értelmetlen lázadozást, amikor napirend előtt tibeti zászlóval a nyakában szólalt fel, és “Free Tibet” kiáltással fejezte be mondandóját. Reméljük előtt megnézte a térképen, hogy hol van Tibet, és elolvasta a témával kapcsolatos Wikipedia bejegyzést. Az sem világos egyébként, hogy egy magyarnak miért kell feltétlenül kiállnia a tibetiek, a katalánok, vagy bárki más mellett, amikor ez tulajdonképpen belpolitikai ügy.

Orbán Viktor magyar és Bojko Boriszov bolgár miniszterelnök (b-j) a Kína-Kelet-Közép-Európa csúcstalálkozón Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
A kínaiak egyébként akkor nem zavarják a Madách téren kézműves kávét szürcsölő haladókat, amikor a Kínában gyártott okostelefonról kell képeket posztolni a Facebookra a legújabb vegán sajtsalátáról, vagy amikor egy új télikabát megvásárlására kerül sor.
A másik hatalmas probléma a közlekedés teljes megbénulása, amit egyszerre okoz a rengeteg biztonsági intézkedés és a botrányosan megszervezett metrópótló buszok botránya, az ügyben pedig olyan rémhírek is napvilágot láttak, miszerint még a Rózsadobról sem lehetett autóval lejönni. Hát igen, kertvárosi problémák. Azt egyelőre senki nem jegyezte meg, hogy a fegyveres katonák és a várost pásztázó helikopterek Orbán Viktor önkényuralmának a jelképei, amelyekkel tulajdonképpen nem is Li Ko-csiangot védi, hanem csak demonstrálni akarja az erejét ezzel is arra kényszerítve a lakosságot, hogy ne merjenek szót emelni az elnyomó rendszer ellen.
Talán mégsem olyan haszontalan ez a látogatás
De térjünk vissza a valósághoz, amit ellenzéki honfitársaink az utóbbi időben igencsak figyelmen kívül hagytak. A mai találkozó egyáltalán nem felesleges, hiszen az történik, hogy Kína tőkével, kedvezményes kölcsönökkel, beruházásokkal, közös kutatóintézettel fűzi egyre szorosabbra kapcsolatait a közép-kelet-európai térség 16 államával, akik közül 11 EU-tag, öt pedig az új kínai selyemút miatt felértékelődött Balkánon található. Ez Kínának azért jó, mert így jutnának be a az ázsiai ország vállalatai az 500 millió fős, tehát nem kicsi uniós piacra, ami persze a demokráciát főállásban féltő németeknek természetesen nem tetszik, úgyhogy gyorsan hoztak is egy olyan törvényt, hogy a nem uniós vállalatoknak megtiltható, hogy 25 százaléknál magasabb tulajdonrészt vegyenek az érzékeny ágazatokban. Ennek ellenére a tendencia jól láthatóan nem áll meg, tavaly háromnegyedével nőtt a német vállalatok felvásárlására költött kínai tőke. Ez jogosan szúrhatja egyébként a németek szemét, akiknek nyilvánvaló érdeke, hogy biztosítsa technológiai fölényét. Ezért egyébként nem is lehet rájuk haragudni.

Li Ko-csiang kínai, Orbán Viktor magyar és Bojko Boriszov bolgár miniszterelnök (b-j) a Kína-Kelet-Közép-Európa (KKE) csúcstalálkozó gazdasági és kereskedelmi fóruma után tartott sajtótájékoztatón a Papp László Budapest Sportarénában 2017. november 27-én. Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Zöld technológia, kereskedelem, infrastruktúra
Korábban már említettük, hogy elsősorban infrastrukturális fejlesztésekről van szó az együttműködés kapcsán, de nem elhanyagolhatóak még a zöld technológiával kapcsolatos fejlesztések, Ezekhez természetesen Kína adja a forrásokat, így csináltak is egy úgynevezett Kína-Közép-Kelet-Európa Alapot, amit nagy befektetési bankok támogatnak. A 16+1 nevű kezdeményezés a modern, európai technológiával gyártott termékek fejlesztésére is nagy figyelmet fordít. Aki kicsit is belegondol abba, hogy mi is történik, és nem ködösítik el tudatát az Orbán Viktor ellen generált gondolatok, az tudja, ilyen dollármilliárdos projektek a globális fejlődés motorjai lehetnek, vagyis remek lehetőség arra, hogy “elmaradott hazánk” végre csatlakozhasson a baloldal által annyira irigyelt és vágyott fejlett Nyugathoz. A régió és Kína közötti kereskedelmi forgalomból egyébként máris profitált hazánk: Magyarország 9,3 milliárd dollárral lett eddig gazdagabb a projekt eredményeként.
Lehetne még említeni persze azt is, hogy a kínai fejlesztési bank 79 millió dolláros hitel keretében újabb magyarországi projektet, a Wanhua-BorsodChem termelékenységet fejlesztő, környezetvédelmi típusú beruházását finanszírozza, de olyanok is történtek, hogy a kínai jogi rendszerhez képest kivételes eljárásban – a magyar állam lehetőséget kapott a pekingi magyar nagykövetség megvásárlására.
Nem kis dolog az sem, hogy Kína ezt a kétoldalú együttműködést az átfogó stratégiai partnerség szintjére emelte tavasszal, ami az ázsiai országban a legmagasabb kategória. Kínában azokat az országokat tartják számon átfogó stratégiai partnerként, amelyekkel a kétoldalú együttműködésnek a legnagyobb jelentőséget tulajdonítja a pekingi kormány. Úgy tűnik, hogy mégsem olyan nagy hátrány, hogy Magyarország egy közép-európai stratégiai útvonalon fekszik, hiszen így képes a saját érdekeit kell képviselni egy kiélezett nagyhatalmi játszma és migrációs válság kellős közepén, ami egy ekkora ország számára létfontosságú.
Hogy mennyire komolyan gondlják a partnerséget jól tükrözi, hogy például Kínai-magyar vegyesvállalatot hoz létre a Magyar Posta Zrt. két kínai logisztikai társasággal közösen, 3 millió eurós (900 millió forint) törzstőkével, az erről szóló megállapodást a felek hétfőn írták alá a Budapesten megrendezett kínai-kelet-közép-európai csúcstalálkozó üzleti fórumán.

Li Ko-csiang kínai, Orbán Viktor magyar és Bojko Boriszov bolgár miniszterelnök (b-j) a Kína-Kelet-Közép-Európa (KKE) csúcstalálkozó gazdasági és kereskedelmi fóruma után tartott sajtótájékoztatón a Papp László Budapest Sportarénában 2017. november 27-én. Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
A kínai elnök is lelkes az együttműködés miatt
Li Ko-csiang szerint kelet-közép-európai országok együttműködése, mert összhangban áll a globalizáció tendenciáival. Úgy véli ebben az együttműködési keretben az országok kiegészítik, erősítik egymást, új utakat találhatnak az érvényesülésre a nemzetközi piacokon. Kifejtette, a kelet-közép-európai országok józan észre alapuló politikájukkal, az európai átlagot meghaladó növekedési ütemmel és versenyképes befektetési környezetükkel remek lehetőségeket kínálnak Kína számára. Kína egyébként Orbán Viktorhoz hasonlóan prosperáló Európát szeretne látni, támogatja az európai integrációs folyamatokat, és azoknak az államoknak a fejlődését is, amelyek uniós tagok kívánnak lenni.
Magyarországon élő kínaiak miniszterelnöküket köszöntő transzparenssel a Kína-Kelet-Közép-Európa (KKE) csúcstalálkozó gazdasági és kereskedelmi fóruma előtt Budapesten, az Egressy és a Stefánia út kereszteződésénél.
Biztosan az összeesküvés szerves részét képezi az is, hogy “Keleti hatások és motívumok a magyar művészetben” címmel kezdődött kétnapos konferencia hétfőn a Műcsarnokban Budapesten. Ezzel kapcsolatban Vashegyi György, a Magyar Művészeti Akadémia elnöke hangsúlyozta: a Nyugat dominanciája ma egyelőre még egyértelmű, de nem szabad elfelejtkezni a régi nagy keleti civilizációknak az európai kultúrára tett, ma is érzékelhető hatásairól.
No gallery template found!Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS
Névtelen
2017-11-28 at 20:05
Európa, főleg Nyugat-Európa (svédek, hollandok, dánok, németek, franciák, olaszok, görögök, macedónok, angolok, belgák, svájciak), takarítsd el az útból a balliberális PC-muszlimsimogató csürhét az iszlamistákkal együtt!! Le az MSZP-DK-JOBBIK-LMP-Momentum-bandával!!
Hajrá AfD, Arany Hajnal, Osztrák Szabadságpárt, francia Nemzeti Front és Laurent Wauqiez, macedón jobboldal, Holland Szabadságpárt, hajrá Andrej Babis, és Nigel Farage (UKIP)!! Hajrá Orbán Viktor, hajrá Fidesz 2018, 2022, 2026!!! Éljen az olasz jobboldali szövetség!! Nyerjenek jövőre Matteo Salviniék, és az Olasz Testvériség, ill. Berlusconiék!! Vesszen az olas Demokrata Párt, amely muszlimsimogató neobolsevista kretének gyülekezete, ugyanúgy, mint a Martin Schulz-féle SPD vagy a Cem Özdemir vezette “német” Zöldek!!
laja46
2017-11-29 at 16:20
Névtelen! Kedves senki! Egy ilyen katyvasz való ebbe a vicclapnak is kevés sajtótermékbe!!!
saghy rozi
2017-11-28 at 12:02
A nyugati szövetségesek valóban ellenség.
Ferenc
2017-11-28 at 10:17
Ha valami még jót is hozhat a magyarságnak, az a “haladóknál” mindig kiveri a biztosítékot. Már Kun Béla óta!
Kati
2017-11-28 at 09:04
Bizony, bizony – nézzük meg, hogy hol volt és hova jutott ez az ország 2010 óta. Rajta pajtás, elö a mutatókkal…..szivrepesve várom!
dajkstra
2017-11-28 at 07:19
Bolsilibsi banda,maguknak semmi sem jó?Naponta egyre többen utálják magukat,ríhatnak 18 tavaszán,bármit ígérnek is. Ez a banda Lenin első “uralkodási”napjától ilyen volt./Szolzsenyicin,Márai a komcsikról/-véssük agyunkba!
KARY
2017-11-27 at 23:46
cellux akkor mert ilyen bunkócska és sötét vagy ,mert a számitogépek és más is lényegében Kinában készülnek ,van pofád megvenni és főleg használni ,mert lényegében ott készült termék .na rád szokás mondani ,hogy [email protected] ,kétszinű.
Kéfa
2017-11-27 at 23:05
Ez a cikk a CEEP országok és Kína tárgyalásairól szól, nincs benne semmi személyeskedés.
Ennek alapján a te személyeskedő kommented idevaló vagy nem?
Mátyás
2017-11-27 at 20:43
Kína legnagyobb üzleti partnere az USA és Japán. De említhetném az ezernyi kinai-USA vegyesvállalatot is. Oroszországnak meg Kínán kívül Németország. Olyannyira, hogy a korábbi német kancellár idézem: “Schröder 2005 után távozott a politika élvonalából, ügyvédi irodájával gazdasági társaságoknál vállalt tanácsadói szerepet (Rothschild, Gazprom), majd átvette a nyugat-európai–orosz Nord Stream AG konzorcium felügyelőbizottságának elnöki posztját. (Az Északi Áramlat gázvezeték projekt megvalósítását közvetlenül irányító, 2006-ban alapított Nord Stream AG többségi tulajdonosa az orosz Gazprom, 51%-kal).” Oroszország és az USA is komoly üzleti partnerek, pl uránkereskedelemben, vagy űrprogramokban való együttműködésben. Szóval miért is nem építhetnénk a kínaiakkal közös vasútvonalat? Hozzáteszem, hogy ez nem menti fel őket a tibetiek és az ujgurok elnyomása alól sem. De akkor mit csináljunk, ne álljunk velük szóba?
De pl az USA-t mi menti fel az alól, hogy a második vh óta folyamatosan lerohan országokat és több millió ember halála szárad a lelkén?
Gáspár Anett
2017-11-27 at 21:39
A hírek szerint az USA Putyinnal is üzletelni akar.
😛
Kéfa
2017-11-28 at 21:43
A Fidesz fenntartja az emberjogi elvárásait éppúgy mint a nyugat-európai országok, ahogyan az USA és éppúgy üzletelni szeretnénk közben Kínával ahogy nyugat-európai országok és az USA.
Gáspár Anett
2017-11-27 at 20:35
A nyifinyafinyufi liberálfasiszta propagandista firkászok kérdezzék meg KÓKÁT, hogy kitől kapott diplomata útlevelet, miért utazott a kormánydelegációval Kínába a többi nagyvállalkozóval együtt, amikor Szíjjártó kint tárgyalt velük! ?
Kéfa
2017-11-27 at 20:26
Egyrészt mi miért ne tárgyalhatnánk és üzletelhetnénk a kínaiakkal, ha már a multi nyugat is évszázadok óta ezt teszi?
Másrészt ha Kína pénzét, hitelét elfogadta az USA, ha megvehették a kínaiak a Volvo-gyárat (ólcó kici volvo), stb, nekünk mi kifogásunk lehet?
Harmadrészt az ellenzék ment volna korábban “Free Tibet”-ezni a nyugati multik irodái, üzletei elé, akik konténerek százezreivel hozzák Európába a kínai termékeket és akik évtizedek óta gyárakat üzemeltetnek Kínában. Akkor hitelesebb lenne számomra a jelenlegi ellenzék, mert ez a mostani “Free Tibet”… hát ez nem az.
Kaktusz
2017-11-27 at 20:22
“A régió és Kína közötti kereskedelmi forgalomból egyébként máris profitált hazánk: Magyarország 9,3 milliárd dollárral lett eddig gazdagabb a projekt eredményeként. ”
Kedves magyar honfitársaim! Tegyünk meg mindent azért, hogy az állam ezt az összeget, a magyar hadsereg fejlesztésére és modernizálásra költse. Ebből az összegből teljes mértékben meg lehetne oldani az elmúlt évtizedek mulasztásait.
kakadu
2017-11-27 at 19:43
laja46
2017-11-27 at 18:42!
Magyarországon 2010- 2016 között 90800- an haltak meg.
laja46
2017-11-27 at 19:54
Kedves papagáj! És akkor mi van?!
Gáspár Anett
2017-11-27 at 20:30
Hányan születtek? Hánnyal születtek többen, mint annak előtte?
Hányan haltak meg a 2002-2010-es évek között? Hányan haltak éhen, lettek öngyilkosok, földönfutók, mert beleterelték őket a deviza uzsora hitelbe?
Hányan haltak meg, mert a vizitdíj, mentődíj, receptdíj, kórházi ágydíj, a TB alól kivont gyógyszerek, a gyógyszerárak több száz százalékos emelésével, kórházi osztályok, kórházak megszüntetésével, az eü-ből kivont ezer milliárdokkal közvetett népirtást hajtottak végre?
Gyurcsányék alatt ha ettél, akkor nem maradt rezsire. Ha kifizetted a retsit, nem maradt élelemre, gyógyszerre főleg nem. Négyszeresére emelték a regnálásuk alatt a rezsi díjakat!
Nem vagyunk feledékenyek!
A 2010 után meghaltak között nagyon sokan az ő regnálásuk alatt betegedtek meg. Az átlag magyar már nem egyik hónapról a másikra, de egyik napról a másikra is alig tudott megélni.
KARY
2017-11-27 at 18:40
cellux van bőr a pofádon kínai termékeket vásárolni ,mint a számítógépek is ott készülnek ,lényegében ott szerlik össze ,te bunkó használod is ,hú de de de gennygóc vagy.NE IS VEGYÉL KÍNÁBAN GYÁRTOTT ÉS ÖSSZESZERELT ÁRÚT.
Pal
2017-11-27 at 18:40
Hulye…Lengyelorszag is posztkomunista, akkor veluk is legyunk rosszban? Arrol nem is besszelve, hogy Putyinnal nem sokan tettek eddig tobbet a komcsik ellen, mar a 3. valasztason gyozi le a komcsi partot es tudatosan epiti a feherak, Kolcsakek kultuszat mar evek ota Oroszoban.
Aki meg Kinat meg mindig kommunista orszagnak gondolja, az nem gondolom, hogy buta lenne, inkabb csak szandekosan nem veszi eszre, hogy mar reg nem az. De ha maradt is volna par eleme a tarsadalmuknak ami meg kommunista, (nem hiszem) akkor is pontosan miert is kellene nekunk kevesbe egyuttmukodni veluk mint mondjuk Churchilnek, Trumannak,… akkoriban a valodi komcsikkal??
túródóra
2017-11-27 at 18:39
Némi reménysugár,hogy kiszabaduljunk a piszkos libsi,bolsi uralta “urópai” únió önkényéből,zsarnokságából.Elegem van a gíverhoffstadtokból,idióta svéd libák gágogásából,stb.,vagy a portugál ana x.-ből,meg pitelliből,meg a többi majomfejűekből,csimpánzfülűekből.Egyszerűen rosszul vagyok a rohadékoktól.
[email protected]
2017-11-28 at 07:10
Ezzel nincs egyedül.
Szedett vedett ostobák gyülekezete, akik egyedül saját maguk harsogják, hogy mennyire fontosak.
Eközben egy csendőr Uniót építenek fel, de az eközben nem tűnik fel, hogy puskaporos hordók ülnek, a csőcselék veri szét, gyújtja fel Brüsszelt. Mégha bekötött szemmel járnak is a világban, a szagot érezniük kellene.
Nézzük_magát_a_dolgot
2017-11-27 at 18:25
Kína is sokat tehetne azért, hogy megbízható partnerként lehessen számontartani a közvélekedésben. Komolytalan dolognak látszik a szolnoki citromsvagyár ügye, amit vagy 5 éve véglegesként jelentettek be, aztán évről évre növekedett a beruházás tervezett költsége de nem a gyár falai emelkedtek… beruházás sehol. Aztán amikor látták, hogy Hazánk már erősen elkötelezte magát, arcvesztés nélkül a kormány nem tud az alföldiek szeme elé kerülni, kihasználva ezt a szorult helyzetünket elérték, hogy végül kis túlzással azt mondhatjuk, ha lesz is a beruházásból valami, az hazai pénzekből lesz. Vagy ötödször adott meg (ezúttal a nagykövet) végleges határidőt, azt mondta, na most már a 3. negyedévben Isten bizony megkezdődik az építkezés. Most már hiszem, ha látom. De hasonlónak gondolom a szabadkai vasút ügyét is – velünk megépítteti, mondván milyen jó lesz nekünk (?), ha mi leszünk a fő partnerei az európai elosztás terén, közben Csehországban hoz létre elosztó központot. Hasonlóan komolytalan a borsodi citromsavgyár ügye is. Bár ne lenne igazam! Helyes dolog a keleti nyitás, de idegesít, ha palira vesznek bennünket.
Kaktusz
2017-11-27 at 18:09
Orbán Viktor, ismét jót tett az országnak. Megerősítette hitelét a nép szemében. Elkezdődött egy alternatíva a hanyatló és a dekadens nyugattal szemben. Csak így tovább!
laja46
2017-11-27 at 18:50
“Elkezdődött egy alternatíva a hanyatló és a dekadens nyugattal szemben.”
Ezt a hülyeséget még a szocializmus ideológusai találták ki, mert ezzel lehetett legjobban alátámasztani a szocialista rendszer fejlettségét, felsőbbrendűségét. Szerintük a legfejlettebb társadalmi berendezkedés volt a kommunizmust építő hős szocializmus, a dekadens és rothadó kapitalizmus pedig halálra van ítélve, és a szakadék szélén egyensúlyoz. Ezt a szemléletmódot hirdették több évtizeden keresztül, a Szovjetunióban nemzedékek nőttek fel úgy, hogy ebben hittek.
Visszatért a hülyeség!!! Most hova tartozunk? – az EU-hoz, vagy Azerbjdzsánhoz???!!!
Kaktusz
2017-11-27 at 19:12
“Visszatért a hülyeség!!!” Igazad van. Mégpedig azért, mert hülyén viselkedik a nyugat, amikor önmagát feladja, és elhallgatat mindent, ami nem PC. Engem ez emlékeztet a kommunizusra. És Hülyeségnek tartom azt is, amikor a gender őrületet reklámozzák, és azt is, hogy egyes helyeken már 3 féle WC van, miközben a Teremtő csak férfit és nőt teremtett. És hülyeségnek tartom azt is, hogy a migránsokat annak ellenére hívják Európába, hogy köztudott, hogy összefüggés van az illegális migráció illetve a terror -és bűncselekmények között. És azt is hülyeségnek tartom, hogy erről Brüsszel és jó néhány ballib politikus nem akar tudomást venni, és állandóan olyasmiben mesterkednek, ami nem jó sem a tagországoknak, sem pedig senkinek. No EZ A HÜLYESÉG!
Gáspár Anett
2017-11-27 at 20:18
Nem hülyeség.
Háborús bűntett! Népirtás folyik Nyugat-Európában a szemünk előtt.
Az összes honi liberális ezeknek a népirtóknak szurkol, a szekerüket tolja.
Mondjuk ki, hogy a nyugat-európai őshonos népek és kiemelten a köztük élő zsidóságot nyíltan fenyegető barbár hordák betelepítését szorgalmazzák a honi liberálisok!
Erről óbégassanak!
Mert hogy, mint a 2. világháború alatt is, most is mi fogadjuk be őket.
kakadu
2017-11-27 at 20:12
Nagyon művelt vagy, nem végeztél véletlenül a foxi- maxin?
KARY
2017-11-27 at 23:38
laja46 taktikai egyensúlyozás kell.25-30 év múlva Kina lesz az világhatalom.
Kaktusz
2017-11-28 at 08:25
nem kell annyi idő.
Matyko-X
2017-11-27 at 18:07
Történelmi tett és helyzet, nagy játékosok közt van az ország!
laja46
2017-11-28 at 12:41
Matyko-X! A mondat helyesen így hangzik:Történelmi tett és helyzet, nagy hazárdjátékosok közt van az ország!
kakadu
2017-11-27 at 18:01
Ha nem tudnád a “nyugati szövetségeseink” meg vígan kereskednek Oroszországgal és Kínával. Senki nem kezeli ellenségként a “ny-i szövetségeseinket”, inkább ez fordítva igaz.
Gáspár Anett
2017-11-27 at 20:10
Nekünk megtiltották, hogy az oroszokkal kereskedjünk. Merkelék azt a piacunkat is lenyúlták, mert ők vidáman kereskednek velük.
csordás józsef
2017-11-27 at 17:50
A világpolitikai helyzet is elég fura.
Gáspár Anett
2017-11-27 at 17:45
Orbán kereskedelmi, gazdasági kapcsolatokat épít és nem ideológiai alapú politikai szövetséget: befektetések, export-import.
Ez a szocialista táborban, a Kádár-érában is működött a németekkel, angolokkal, osztrákokkal, franciákkal, hollandokkal, svédekkel stb.
Viszont ti állítólagos ideológia mentes POLITIKAI SZÖVETSÉGET KÖTÖTTETEK A RASSZISTA, ANTISZEMITA JOBBIKKAL!!!!!!!
BIZONY!
Gáspár Anett
2017-11-27 at 17:42
Mindegyik ballib pártocska a Jobbiknál kuncsorog.
Ergo az elemi logika alapján is mind, a holdudvarukkal és propaganda-újságíróikkal együtt rasszisták, mint a Jobbik. 🙂
Kaktusz
2017-11-27 at 17:38
Nos Kína már csak nevében kommunista, de köztudott, hogy kapitalizmus működik náluk is.
Azán Oroszország pont annyira poszkommunista, mint Magyarország, Románia, Szlovákia, A Balti államok, stb. A szövegelésed tehát fölösleges erőlködés.
No és miben is viselkedik ellenségeskedéssel a nyugattal szemben?A mihez tartás végett. Eddig kizárólag a nyugat viselkedett ellenségesen, arrogánsan és felsőbbrendűségesen mivelünk szemben.
Kaktusz
2017-11-27 at 18:06
Szeretnéd, ha ez igaz lenne, amit hazudtál, ugye?
kakadu
2017-11-27 at 18:13
Ha már a sajtószabadságról beszélsz, akkor javaslom néz körül pl. Németországban és Svédországban. Svédországban nincs ellenzéki sajtó, Németországban dühöng a cenzúra és aki ezt leleplezte rejtélyes körülmények között meghalt. Az emberi jogok főleg abban nyilvánulnak meg Németországban, hogy aki nem ért egyet a kormánnyal az állásával játszik, stb..
laja46
2017-11-27 at 18:42
Elhunyt Komáromi András üzletember, a Welt 2000 Kft. volt tulajdonosa. Szombatig jogtulajdonosa volt a cég legfontosabb termékének, az EMIR-nek. Ez az a szoftver, amelyik Magyarország EU-csatlakozása óta kezeli a brüsszeli pénzek pályáztatását és elosztását. Komáromi nem volt beteg, 47 éves volt. Közeli barátai szerint nagyon megviselte a cég eladása körüli vita, és nem kizárt, hogy váratlan halála összefügg ezzel.
Kiderítetlen, rejtélyes halálesetek:
Váradi András élt 50 évet
Szebellédi István élt 62 évet
Welsz Tamás élt 41 évet
Lesz még folytatás?!
Lesz még folytatás
laja46
2017-11-27 at 19:11
https://top8.hu/megdobbent-de-ket-miniszterium-is-utasitotta-a-miskolci-egyetemet-hogy-legyen-telt-haz-simicsko-istvan-eladasan
Ez sem itt történt.
Kaktusz
2017-11-27 at 19:39
Meghalt Udo Ulfkotte, minden előjel nélkül, tragikus gyorsasággal. Ő volt az egyetlen aki bírálni mert Merkel politikáját hangosan is. Ez több mint gyanús.
Névtelen
2017-11-27 at 18:30
Akkor az USA, Nagy-Britannia, Németország, Franciaország stb. nem demokratikus állam?
Ennél nagyobb ostobaságot le sem írhattál volna. Vagy minek tekinted ezen országok stratégiai partnerségét Kínával?
kakadu
2017-11-27 at 18:40
Szerinted Magyarország demokratikus állam?
Kaktusz
2017-11-27 at 19:06
Igen az. Demokratikusabb Németországnál az biztos.
tango47
2017-11-27 at 19:28
Nagyon képzett lehetsz, ha azt sem tudod, hogy egy kommunista államban nincs magántulajdon.
TedBaron
2017-11-28 at 09:44
Kínát már legalább ötezer éve vaskézzel irányítják.
Az, hogy éppen királynak, császárnak, vagy első titkárnak hívják, az teljesen érdektelen. Az állam felépítése ugyanaz, az elöljárók kötelező lefizetése ugyanaz, a nép semmibe vétele ugyanaz. Az, hogy mi a név amit éppen visel az állami hivatalnok nem számít.
Kína soha nem években számolt, de még nem is évtizedekben. Ott az évszázados lépték az alap.
Egyszer hallottam egy olyan történetet, hogy megkérdeztek egy kínai történészt egy 300 évvel korábbi eseményről, hogy fejtse ki a véleményét. A válasz az volt, hogy nincs véleménye, mert olyan közeli történésről van szó, amit nem lehet az érzelmek kizárásával, tárgyilagosan megítélni.
Az összes többi, amit leírtál a kommunizmus – demokrácia viszonylatában pedig szélbe szórt pelyva. Te soha nem fogod az európai gondolkodásmódoddal helyesen látni azt, amit egy kínai gondol és természetesnek tart.
Fenyő István
2017-11-28 at 17:28
Ez a celluksz átlátszó