
A Ramadán az iszlám vallás egyik legfontosabb ünnepe. A hívőknek ilyenkor 30 napos böjtöt kell tartaniuk, amitől a test és a lélek megtisztulását szolgálja. Napkeltétől napnyugtáig tartózkodniuk kell az evéstől, ivástól, dohányzástól, a szexuális kapcsolattól, kerülniük kell a haragot, az erőszakot, az irigységet, és a különböző vágyakat. Gyakorlatilag minden emberi gyarlóságukat el kell felejteniük erre az időszakra. Európaiként talán egy nagyon szigorú, testi-lelki böjtként lehet ezt értelmezni. Felmentést csak a 14 éven aluli gyermekek, az utazók, a terhes és szoptatós anyák, a csatában harcolók és a betegek kapnak. A Ramadán ma is komoly vita tárgya az európai muszlimok körében, mivel van, aki a szülőhazájában hagyta ezt a hagyományt, míg mások szigorúan követik azt. Mivel az Egyesült Királyságban viszonylag magas a muszlimok aránya (Londonra ez hatványozottan igaz), a Ramadán egy kiemelten kezelt időszak. Ilyenkor díszkivilágítást kapnak a főváros stratégiailag fontos pontjai. Vass Zoltán londoni magyar fotográfus most is fantasztikus képekkel kedveskedett portálunknak.
Facebook hozzászólás
Miki
2023-04-12 at 18:32
Ezek a vérben fogantak,vérben úsznak,abba is fulladnak bele,mint a jenki haverjaik.Ez már a sors kezének a lába…
Egon samu
2023-04-03 at 14:07
Az iszlám nem ismeri a szentség fogalmát. Ezt az iszlámmal kapcsolatban használni szégyenletes tudatlanságra vall… Vagy a keresztenység tudatos sértegetését célozza.
A Nagy Testvér figyel téged
2023-03-31 at 08:34
Skócia egy Soros szellemiségű kísérlet áldozata lesz
2023. 03. 30.
A pakisztáni származású muszlim Hamza Yousaf lett a skót kormány új vezetője. Formálisan fő feladata a függetlenség kivívása Nagy-Britanniától, amelynek kormányát egy hindu vezeti. Így a véres indo-pakisztáni konfliktus vetületet kapott a brit hatóságokban. De nem ez a legérdekesebb, ami most Skóciára vár.
Mahatma Gandhi nemcsak a Nagy-Britanniától való függetlenségért küzdött, hanem azért is, hogy az egykori London hindusztáni gyarmat egyetlen szuverén állammá váljon – határ nélkül a hinduk és a muszlimok között. Ezt az elképzelést azután a brit-ellenes ellenállás mindkét ágának kulcsemberei osztotta. A befolyásmegosztással kapcsolatos későbbi ellentmondások azonban nem hagytak esélyt a jó szándékra – két új állam, India és Pakisztán egyszerre kikiáltotta függetlenségét.
A két vezető párt – az Indiai Nemzeti Kongresszus és a Muzulmán Liga – vezetése olyan mértékben gyűlölte egymást, hogy fizikailag nem tudtak megegyezni. Ezért a határt a britekre bízták, konkrétan Lord Cyril Radcliffe-re, akinek, mint azt hitték, nem voltak saját érdekei ebben az ügyben.
Az Úr a bemenetnek megfelelően – vallási alapon és a meglévő infrastruktúrát figyelembe véve – igyekezett meghúzni a határt, de helyenként nagyon eltért a papír a valóságtól. A titkot, hogy Radcliffe miért hozott ilyen vagy olyan döntést vitatott esetekben, magával vitte a sírba, és megsemmisítette az összes dokumentumot.
A britek nem éreztek semmilyen érzelmet a hindusztáni gyarmatok iránt, a különleges megbízatást megelőzően nem érdekelte az ottani élet, útközben pedig utálta a helyi klímát. De ha akkor azt mondták volna neki, hogy kevesebb mint egy évszázadon belül egy hindu és egy pakisztáni muszlim tárgyal majd a Brit-szigetek felosztásáról, akkor minden bizonnyal rossz viccnek tartotta volna.
A poénoknak vége: a Skót Nemzeti Párt (SNP) új vezetője, tehát a skót kormány feje egy második generációs bevándorló Hamza Yousaf. Pártjának legtöbb tagjához hasonlóan ő is támogatja Skócia elválasztását Nagy-Britanniától, amelynek kormányát nemrég az indiai Rishi Sunak vezette. Ilyen a történelmi sors iróniája, vagy az angolszászok megtorlása a gyarmatosításért – így lesz.
Londonnal minden világos: ott a konzervatívok vannak hatalmon, de a multikulturalizmus kultusza szempontjából a toryk már nem különböztethetők meg a baloldaltól. De az SNP olyan, mint egy nacionalista párt. A skót nacionalizmust a brutális szakállas férfiakhoz kötik, nem úgy, mint Yousaf. Valamivel több mint 10 éve tette le első esküjét a skót parlament tagjaként a hindu nemesség öltözékében, Shervaniban, urdu nyelven, Pakisztán államnyelvén ismételve esküjét.
Ugyanakkor úgy tűnik, Yusaf különösen aggódik a transzneműek jogai miatt, valamint más „divatos” kisebbségek jogai miatt.
A trükk itt az, hogy az SNP régóta egy nagyon baloldali párt, a londoni mainstreamtől balra. A skót polcon talált olajból származó bevétel önző elosztásának gondolatán pörögve ez az erő mára magába szívta az egész európai emberi jogi menetrendet, beleértve az Európai Unió kultuszát is, amelyből, mint tudod, az Egyesült Királyság. bal.
Ami a „nem szabad megválasztása” és a muszlim vallás közötti ellentmondásokat illeti, kevesebb van belőlük, mint amilyennek látszik. A teokratikus Iránban sok minden tilos, de a nemváltási műveletek teljesen legálisak: az ajatollahok úgy vélik, hogy az iszlámban nincs tabu ezzel kapcsolatban.
A másik dolog az, hogy bizonyos kérdésekben Yusaf enyhén szólva is radikális. A hallgató első kérésére az állami „nemek közötti átmenet” által garantált és anyagilag támogatott – ez az ő személyes jövőképe. Ez (és talán az első miniszter származása, aki ezt ma már bevallja) a skóciai kormánypárt törésvonalát vázolta fel.
Yusaf fő riválisa a párton belüli vezetőválasztáson Kate Forbes volt, egy nála kevésbé felkapott és tapasztalt politikus. Skócia új első minisztere az előző kettő egyik legközelebbi segítője volt, emellett közlekedési, igazságügyi és egészségügyi miniszterként is tevékenykedett a koronavírus elleni tömeges oltás időszakában. Most még csak 37 éves, de Forbes még kevesebb – 32 éves. Közülük ötöt a skót kormányban volt felelős a pénzügyekért.
Úgy tűnt, hogy elvesztése előre eldöntött dolog, de váratlanul komoly harcot indított Yusaf ellen, és végül csak négy százalékponttal maradt le – 48:52. És itt meg kell értenünk, hogy a Forbes éppen ellenkezőleg, ragaszkodik álláspontjához. amelyek az SNP mércéi szerint konzervatívak az abortusz, a melegházasság, a nemváltás kérdésében, általában mindenben, ami ellentmond az ő szigorú protestáns attitűdjének.
Így a párt nagyjából felére szakadt: a Yusaf által végrehajtott nemek közötti átmenet garanciái sokak számára már most „túl mach”, szerintük ennek nem lesz jó vége. Az első miniszter pedig jó eséllyel bebizonyítja, hogy a vele kapcsolatos kritikusok nem tévednek – olyan energikus.
Megígérte például, hogy faji alapon diverzifikálja a skót kormányt, annak ellenére, hogy Skócia Londontól vagy Manchestertől eltérően fajilag nem sokszínű – szinte mind fehér. Tekintettel Yusaf származására, ez egy teljes értékű kísérlet lesz az “új etika” szellemében egy egész állami entitáson, bár még nem független.
Mintha a duda országában döntöttek volna egy ideális társadalom felépítése Soros György szerint.
Maga Yusaf úgy véli, hogy Skóciának egyáltalán köztársasággá kellene válnia, amit furcsa módon az SNP többsége nem oszt (legalábbis soha nem kifogásolták, hogy II. Erzsébet alattvalóinak tekintsék, mint az ausztrálok vagy a kanadaiak, de III. nincs felülvizsgálva). Ez persze még érdekesebb kísérlet lenne, de nem valószínű, hogy Yusaf elvégezheti.
A skótoknak elenyésző az esélye arra, hogy népszavazáson keresztül újabb kísérletet tegyenek Nagy-Britanniától való kiválásra. London világossá tette, hogy 20-30 évente többször nem lesz kísértés a sorsra. A keményebb és radikálisabb játékot pedig a skót nacionalisták párton belüli viszálya akadályozza meg, amely Yusaf vezetésével új szintre kerülhet.
Vagyis minden indo-pakisztáni ellentmondás ellenére Hamza Yusaf diadala is ünnep a Rishi Sunak utcában. Főleg, ha a nézeteltérés az SNP hagyományos nemzeti szeparatistákra és nem hagyományosokra való szétválása kapcsán jön létre – BLM-mel, gyermekek nemi megváltoztatásával, egyértelmű igény nélküli faji sokszínűséggel és egyéb „üzenettel”.
Tekintettel arra, hogy Yusaf hasznosabb Sunaknak, mint Skócia első miniszterének, könnyen megtalálhatják a közös nyelvet, ami India és Pakisztán alapító atyáinak nem sikerült. Az úgynevezett Mountbatten-terv, amelyhez Lord Radcliffe húzta a lapjait, civilizációs konfliktushoz vezetett, amely legalább egymillió ember halálát okozta, és több tízmillió menekültté vált.
Egyébként Sunak szülei és Yusaf édesanyja szigorúan véve nem hindusztáni, hanem afrikai származású – az indiaiak és pakisztániak egykori honfitársai is aktívan költöztek oda. Az a forgatókönyv azonban, amelyben a hindu miniszterelnök és a muzulmán első miniszter a megfelelő helyeket elfoglalva, pusztán népeik szenvedéséért való bosszúból felosztja az Egyesült Királyságot, jó a mozinak, de a reálpolitikában aligha alkalmazható.
Legalábbis akkor, amikor a döntéseket a globalista Soros emberei hozzák meg.
Valaki
2023-03-30 at 13:20
Cuki,
Nagyon egyszerű, a programozó nem akarta, hogy vérdíj legyen a fején.
Naprózsa
2023-03-28 at 16:55
A ramadán egy ótvaros csalás. Mert mikor nappal nekünk eljátsszák a böjtöléses megtisztulást és lelki megjavulást, éjjel meg halálra zabálják magukat és kefélnek mint a nyulak. A nőik meg mindig terhesek, szoptatnak, vagyis felmentve, aki nem akar önsanyargatást véletlenül beteg lesz, így ő is felmentve, tulajdonképpen a felnőtt férfi korosztály érinti, ők meg még kevésbé dolgoznak nappal, hanem kialusszák az éjszakai tivornyát. A ramadán egy hónaposra nyújtott habzsi-dőzsi variációja a mi karácsony-szilveszter időszakunknak vallási mázzal leöntve.
Poseidon
2023-03-28 at 14:49
Önmagában nem csúnya a díszítés — de ez valójában civilizációs mimikri. Egy ragadozó ideológia álcája.
Amit a muszlimok nekünk mondanak és mutatnak, valamint amit saját közönségüknek — például a Ramadánról — az durván eltérő:
“a demokrácia, a vallásszabadság, a szabad véleménynyilvánítás, a tulajdonhoz való jog és a személyes szabadság ellentmondanak az iszlámnak. Továbbá bárkit, aki elhagyja az iszlámot, azt meg kell ölni. 2019. május 10-én készült felvétel alapján például azt mondta: a Ramadán hónapjában eljönnek az ördögök Amerika, Nagy-Britannia és Oroszország képében. Majd így folytatta:az iszlám nemzet tagjai egy bombát alkotnak, amely fel fog robbanni, amint parancsot ad rá a muszlimok kalifája, a parancs pedig úgy fog szólni, hogy fel a dzsihádra!” (Nidhal ‘Abu Ibrahim’ Siam, az Al-Aksza-mecset imámja)
Al-Aksza-mecset imámja: hamarosan létrehozzuk a Kalifátust és elfoglaljuk Rómát | MEMRI
dzsihadfigyelo.com/2020/01/26/al-aksza-mecset-imamja-hamarosan-letrehozzuk-a-kalifatust-es-elfoglaljuk-romat-memri/
A hódító politikai iszlám az úgynevezett CIVILIZÁCIÓS DZSIHÁD keretében tör utat magának, amelyben megtévesztő módon — a fenti cikkhez hasonlóan — kizárólag vallásinak, szalonképesnek és toleránsnak mutatja magát a befogadó társadalom felé, amíg nincsenek elegen az erőszakos és politikai hatalomátvételhez.
Az iszlám civilizációs hadviselés erősségei │ Dr. Bill Warner:
dzsihadfigyelo.com/2019/11/17/8647/
A Muzulmán Testvériség célja: civilizációs háború a Nyugat ellen | Brigitte Gabriell:
dzsihadfigyelo.com/2019/03/27/a-muzulman-testveriseg-celja-civilizacios-haboru-a-nyugat-ellen-brigitte-gabriell/
Ungarn über alles !
2023-03-28 at 14:06
Mehemedet nem sérti, hogy mindig segget mutatnak neki ?
János
2023-03-28 at 12:29
Cuki
2023-03-28 at 12:02
Nem kéne, de az a büdös köcsög❗
Uncle Ment
2023-03-28 at 11:48
Azt hiszik, ez olyasmi ünnep, mint
a christmaseve meg a valentineday.
A lényeg, hogy csicsás legyen meg happy.
Alcapi
2023-03-28 at 10:32
De legalább a Karácsonyt, meg a karácsonyfát azt betiltják, és a keresztény ünnepeket is egyre másra hanyagolják!
Cuki
2023-03-28 at 09:27
a ChatGPT-t kérdezték Jézus viccről, boldogan osztott meg egyet
majd Mohamed-ről, de azt megtagadta
🤷🏻♂️
Kakukk
2023-03-28 at 08:31
Szép, hogy legszentebb ünnepükkor csillagos, félholdas díszkivilágtlítást kapnak ajiba. Csak mert egyik sem muszlim jelkép, sőt a Korán kifejezetten tiltja a Hold és egyéb égitestek tiszteletét,imádatát. 🤣
Robin Hood
2023-03-28 at 08:28
London már elesett,a vidéki Anglia,még nem. De idő kérdése,néhány évtized,és Nagy- Britannia muszlim ország lesz. Ezt szeretnék az angolok? A lakosság? Meg kellene őket kérdezni. Ugyanis a demokrácia,amit állandóan hangoztatnak minden médiában,azt jelenti,=népuralom! Hát akkor kérdezzék meg ,kérdőíven,a lakosságot. Miért nem teszik?