A Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖF-CÖKA) sajtótájékoztatóján Borvendég Zsuzsanna történész bemutatta azt a kommunizmus alatt létrehozott gazdasági és politikai hálózati rendszert, amely titokban ma is működik, és amelynek eredményeként egy brit kutatás szerint kétszáznegyvenkét milliárd dollár vándorolt ki adóparadicsomokba Magyarországról az 1980-as évek elejétől 2010-ig. Ennek a rendszernek a haszonélvezői pedig a mai napig közöttünk vannak, elég csak az Apró-klánra gondolni. Ha a 2022-as választás pedig visszahozza a baloldali erőket a hatalomba, ez a rendszer minden bizonnyal újra nagy aktivitással tudja folytatni a munkáját, azaz a nemzeti vagyon dézsmálását. A sajtótájékoztatón szó volt továbbá a közelgő Békemenetről és a Városháza-gate-ről is.
Elmondhatjuk, hogy a kommunizmus ideje alatt egy szisztematikus, tervezett, tulajdonképpen rendszerszintű visszaéléssorozat történt, amely a korabeli törvények és jogszabályok alapján is bűncselekménynek minősíthetők lennének, és ez a cselekménysorozat hozzájárult ahhoz, hogy Magyarország végzetesen eladósodott a rendszerváltoztatás idejére
– mondta az eseményen Borvendég Zsuzsanna. A történész hozzátette, hogy egy brit civil szervezet által – amely az 1980 és 2010 közötti időszakból gyűjtötte az adatokat – készített kutatás szerint Magyarországról kétszáznegyvenkét milliárd dollár ment offshore-ba. Ezzel hazánkat a világ húsz legnagyobb vesztese közé sorolták. A történész a nagy kommunista trükkről elmondta:
A közvetítő kereskedelem egy ideológiai alapon létrejött árucsereügylet volt, ahol az eladó és a vevő közé beékelődött egy közvetítő cég és ez többnyire egy magyar külkereskedelmi vállalat volt. (…) Magyarország, illetve a magyar külkereskedelmi vállalat olcsóbban adta sok esetben a megvásárolt árut, mint amennyiért megvette. Természetesen a veszteséget a magyar gazdaságnak kellett állnia, a vevőnél jelentkező extraprofitból pedig magánzsebekbe korrupciós pénzek, jutalékok csorogtak vissza.
A bűnösök és a haszonélvezők ma is közöttünk élnek
A PestiSrácok.hu kérdésére, miszerint a mai politikai palettában megtalálhatóak-e azok az emberek, akik ennek a rendszernek haszonélvezői voltak, Borvendég Zsuzsanna igennel válaszolt, kiemelve az Apró-klánt, hiszen Dobrev Klára nagyapja, Apró Antal az egyik kulcsfigurája volt ennek a pénzügyi hálózatnak és az ő lánya, Apró Piroska – Dobrev Klára édesanyja – pedig kifejezetten, hiszen a Videoton külkereskedelmi részlegét felügyelve az egyik legnagyobb veszteséget elkönyvelő cégnél volt meghatározó személy. A baloldal 2022-es visszatérése pedig épp azért lenne veszélyes, mert ugyanezt a rendszert hoznák vissza.
A közelgő Békemenetre kétszer annyi embert várnak
A CÖF-CÖKA elnök a március 15-i Békemenettel kapcsolatban elmondta, hogy nagyon optimista, hiszen már most több visszajelzést kaptak arról, hogy külföldi résztvevők is csatlakoznának a menethez, ezért reméli, hogy sikerül megduplázni a résztvevők számát az előzőhöz képest. Csizmadia László hozzátette azt is, hogy szerinte most a budapestiek közül is többen lesznek, hiszen a baloldali fővárosi vezetés hatalmas csalódást okozott.
A sajtótájékoztatón továbbá szó volt arról is, hogy a CÖF-CÖKA közérdekű adatigényléssel fordult a Fővárosi Önkormányzathoz a Városháza-gate ügyében, amelyben egyebek mellett azt írták:
a Városháza hosszútávú fejlesztési programjának kidolgozása kapcsán Barts J. Balázs vezérigazgató tárgyalt a vételi szándékkal jelentkezőkkel.
Vajon mi másról beszélhettek volna, mint az eladásról – tette hozzá Csizmadia László.
Fotó: Pesti TV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS