Pesti Srácok

"Öljétek a szar rendőrt!" - Így provokálták a hatóságokat a Soros-féle tüntetők

"Öljétek a szar rendőrt!" - Így provokálták a hatóságokat a Soros-féle tüntetők

A tüntetések résztvevőinek száma jelentősen megcsappant az elmúlt napokban, azonban a néhány tucatnyi "keménymag" egyre erőszakosabban provokálja a demonstrációt biztosító rendőröket és borzolja a belvárosiak kedélyét. A Terror Házát festékkel megdobáló Magosányi Árpád áttörte a rendőrfalat, a "CEU-s Nikó" által vezetett szabadcsapat pedig már a rendőrök megölését követelte vérmesen.

A hétfő esti orosz nagykövetség előtti mozgolódást követően az alig száz fős csapat a Fidesz-székházhoz vonult, ahol "CEU-s Nikó" vezényletével felszólították a rendőrséget, hogy az EU-s zászlót tűzzék ki a Fidesz-székházra. Az EU-s zászló kitűzése kardinális szerepet tölthet be a tüntetések ultrái életében, - egyfajta fix forgatókönyvi elemként jelenik meg - hol a Parlament épületére akarják kitűzni, hol pedig a Fidesz-székházra. Az esti demonstráción Magosányi Árpád hirtelen ötlettől vezérelve partizánakcióba kezdett: a rendőrök lába között próbált átmászni, kezében az uniós zászlóval, de nem sikerült eljutnia az épületig, bár diadalittasan emelte kezét a magasba, mert a sorfal mögé került. Ezt a dicső pillanatot néhány másodpercig élvezhette csupán, a rendőrök megfékezték és visszavezették a rendőrsorfal elé. Ekkor durvultak a bekiabálások, a szokásos rigmusok: "Bajszos Szar", "Jogállamot", "Szabadságot, demokráciát" mellé ezúttal

- is elhangzott, további sértések kíséretében. A videón 1:19-nél pedig az hallható, amint az egyik tüntető azt kiabálja:

PestiSracok facebook image

Az őrjöngő tüntetőtől egyébként a helyszínen többen is elhatárolódtak. Miután ez az akció is kudarcba fulladt, nem sikerült kitűzni a zászlót, sőt a rendőrök is mérhetetlen nyugalommal viselték a provokációt, így "CEU-s Nikó" és csapata kelletlenül eloldalgott, hogy az Oktogonon borzolják tovább a kedélyeket. Itt azonban annyira vállalhatatlan volt, amit műveltek, hogy a demonstrációt lelkesen élőben közvetítő Hír Tv, Index és a 24.hu is inkább lekapcsolta az élő adást.

Unatkozol? Tüntizz! Oktogon akcióhét csak most!

Persze nem maradunk esti műsor nélkül, a tüntetésinfo (igen, tényleg létezik) oldalon bárki megtalálhatja a kedvére való programot, ahol egyébként "Oktogon akcióhét" névvel ellátott eseményt is hirdetnek.

Nincs programod estére? Kedvedre válogathatsz a tüntik közül!

"Leülünk, leülünk"

Az Oktogonnál úgy döntöttek, hogy alkotmányos jogukat gyakorolva leülnek az úttestre és megalkották a "saját kis földi paradicsomukat." Ezt azonban néhány percig élvezhették csupán, hiszen a forgalmat akadályozó embereket a rendőrség a járdára terelte őket, hogy "füttyögjön tovább nyugodtan, de ne az úttesten". Ezután felháborodva azt hangoztatták, hogy sérültek alkotmányos jogaik, mivel "tüntetni sem lehet akárhol" és nem mehetnek az Andrássy útra és az Oktogonra sem, korlátozzák őket mozgásukban. Mindezt úgy, hogy az Oktogon közepén álltak és füttyögtek, sípoltak borosüvegekkel, sörös dobozokkal a kezükben.

Címlapfotó: PS

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.