Pesti Srácok

Átengedjük-e Havas Szófiának és Tóta W.-nek ötvenhatot? - Tallai és Futaki a Polbeatben - élő 19 órakor!

1956-ról ma sincs semmiféle társadalmi konszenzus, gondoljunk csak Havas Szófia vagy Tóta W. Árpád kijelentéseire, a mai kor pedig olyan fájdalmasan jelen idejű, s ezért ’56-ról is hajlamos semmit sem gondolni – mondta Bayer Zsolt a Budapest angyala című képregény bemutatóján a Terror Házában. Ennek a bizonyos kötetnek az alkotója Futaki Attila, a manapság talán leghíresebb magyar képregényrajzoló és Tallai Gábor, a Terror Háza múzeum kutatási igazgatója. Nem kérdés, hogy a két belevaló kultúrharcosnak ott a helye a Polbeatben, a Revolution 56 Szabadságharcos Sörözőben, ezért is fogja ma este hét órától élőben Huth Gergely és Szarvas Szilveszter őket faggatni. Kérdezzenek, szóljanak hozzá bátran, szokás szerint!

Szabadság, szólásszabadság, sajtószabadság - ezek lesznek a mai Polbeat témái, különös tekintettel arra, hogy a PestiSrácok.hu portált számos fizikai és verbális fenyegetés után immár egy napja hekkeli több-kevesebb sikerrel egy minden jel szerint a Soros-féle "civilekhez" köthető, kormánybuktatásra törő csoport.

Kitérünk arra is, hogy a balliberális oldalról miért próbálták széthekkelni az 1956-os forradalom 60. évfordulójára meghirdetett emlékévet, ezt sikerrel tették-e és egyáltalán, miért zavarja a baloldalt máig az 56-os forradalmárok köré nagy nehezen építgetett hősies kép, miért nem tudják a szabadságharcot legalább egyfajta nemzeti minimum gyanánt tisztelni? És átütnek-e valaha a hallgatás falán az olyan vagány próbálkozások, mint Futaki és Tallai Budapest Anygala című képregénye?

Futaki Attila még csak harminckét éves, de már évek óta hazánk nemzetközi hírű képregény-rajzolója, munkáit nemcsak Franciaországban, de az Egyesült Államokban is jegyzik. Állandó illusztrátora a New York Times-nak, a GQ magazinnak, pályafutása során eddig olyan képregények elkészítésében vett részt, mint a világhírű Percy Jackson, a Conan vagy a 100 legjobb képregény közé beválasztott Severed. A hangulatában és dinamikájában is az ismert amerikai képregényekhez igazodó Budapest angyala a Kelet- és Közép-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány felkérése nyomán jött létre. Futaki erre a felkérésre, az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójára időzítve készítette el az önálló füzetet, a szöveget jegyző író-újságíró Tallai Gáborral, a Terror Háza programigazgatójával közösen. Tallai egyben a képregény ötletgazdája is volt Schmidt Máriával, a múzeum igazgatójával, míg a forgatókönyvet Erdei Gábor és Cserne Klára öntötte végső formába.

PestiSracok facebook image

Polbeat minden kedden este 19 órakor élőben közvetítve a Revolution 56 Szabadságharcos Sörözőből (Budapest, II. kerület, Bem rakpart 53., a Margit híd budai hídfőjénél.)

A közvetítést az Itt.Ott TV támogatja. 51 magyar tévécsatorna, bárhol a világon, kötöttségek nélkül! Smart TV-n és mobilon is nézhető!

Az élő közvetítések között a PestiSrácok.hu PS Mozi archív videóriportjai láthatóak!

PESTISRÁCOK.HU produkció

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.