Pesti Srácok

Ezért a szövegért Németországban már börtön járna - Tusványoson a migrációról

Politikai hungarikum az, amit a magyar kormány megtett a migránskérdésben - hangsúlyozta Németh Szilárd Tusnádfürdőn. A migrációs kihívásokról tartott előadáson a nemzetbiztonsági bizottság Fideszes alelnöke hozzátette: az emberek véleménye változik, az egykori hurráoptimizmus helyett már inkább lezárnák az országhatárokat a menekültek előtt.

A tusnádfürdői szabadegyetemen "A migráció hatásai Európa jövőjére. Mi vagyunk a biztos pont?" címmel tartott előadáson Németh Szilárd, Bakondi György, Georg Spöttle mellett Szabó István, a Budapest Airport biztonsági vezetője, Herencsár Lajos biztonságpolitikai szakértő, valamint Juhász Tünde Csongrád megyei kormánymegbízott beszélt a menekültkérdéssel kapcsolatos problémákról, valamint a magyarországi helyzet mellett az uniós álláspont változásáról.

- hangsúlyozták a biztonságpolitikai szakértők, akik szerint valamennyi nemzetállam már védekezni kezdett.

PestiSracok facebook image

Hozzátették: az európai országok között új szövetségek alakulhatnak ki, viszont félő, hogy megindulhat egy olyan eróziós folyamat, ami egyetlen nemzetállam számára sem lesz kedvező. Bakondi György kiemelte: Magyarország biztonságpolitikája változatlan, a kormány nem enged az Uniós nyomásnak és egyetlen menedékkérő sem jöhet hazánkba ellenőrizetlenül. Az előadáson elhangzott: a migránsok olyan történeteket találnak ki, amelyekkel kijátszhatóak lennének a jogszabályok, a civil szervezetek és a sajtó iparággá fejlesztették a valótlan hírek gyártását a magyar határzárral kapcsolatban.

Videós összeállításunkból egyebek mellett azt is megtudhatják, miért gondolja úgy az Európa Unió, hogy a gumicsónakok eladásának tilalma megoldás lehet a migrációs válságra...

PestiSrácok.hu

operatőr-vágó: Szerencsés D. Márton

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!