Pesti Srácok

Bontási törmelékben turkált Juhász Péter szóvivője, de ismét csak magából csinált bohócot

Bontási törmelékben turkált Juhász Péter szóvivője, de ismét csak magából csinált bohócot

A Népstadion elbontása kapcsán a ferencvárosi önkormányzaton próbált egyet ütni az Együtt helyi önkormányzati képviselője, Baranyi Krisztina, ám méretes öngólt rúgott: ugyanis kiderült, hogy a területet, ahová az építési törmeléket vitték, még az előző, SZDSZ-es kerületvezetés adta bérbe egy magáncégnek, és az önkormányzat korábban hiába akarta, nem tudta felmondani a szerződést. A Népstadion bontása körüli „botrány”, amelyet nem Baranyi, hanem még az Átlátszó robbantott ki, több sebből vérzik. A bontást végző cég ugyanis elárulta: nem építési hulladékról, hanem építőanyagról van szó, hiszen mindazt, amit most ott tárolnak a Határ útnál, újrahasznosítják az új Puskás Ferenc stadionhoz.

Közleményben ugrott neki a minap a ferencvárosi önkormányzatnak a Juhász Péter vezette Együtt szóvivője, Baranyi Krisztina. Neki régi szokása, hogy jó pitbull módjára nem kérdez, hanem támad, és egyből torokra megy. Ezt írta:

Baranyi Krisztina közleményeinek rutinosabb olvasói már sejthették, hogy csak idő kérdése, és kiderül, a fele sem igaz a történetnek. Nekik lett igazuk. Az önkormányzat válaszközleményéből ugyanis kiderül: az önkormányzatnak nagyjából annyi köze van az egész hulladékügyhöz, mint Pilátusnak a krédóhoz. A szóban forgó IX. kerületi ingatlant, ahová a bontási hulladékot vitték, még Gegesy Ferenc (SZDSZ) polgármestersége idején, 1992-ben adták bérbe 35 évre egy magáncégnek, és a bérleti szerződést nem lehet felmondani. A PestiSrácok.hu értesülése szerint a kerület még Gegesy idején, 2008-ban ugyan megpróbálkozott a szerződés felmondásával, de a bíróság ezt nem engedélyezte. Az önkormányzat közleményében többek között az olvasható:

PestiSracok facebook image

Vagyis Baranyi vádjaiból nagyjából annyi felel meg a valóságnak, hogy a IX. kerületben van az ominózus telephely... Az önkormányzat közleménye szerint Baranyi politikai haszonszerzésre, ismertségének növelésére próbálja használni az ügyet, és ezzel súlyos károkat okoz Ferencvárosnak. Úgy tudjuk, az önkormányzathoz semmilyen lakossági bejelentés, panasz nem érkezett az ügyben.

Így néz ki az elbontott Népstadion; Fotó: MTI/Ruzsa István

Az alapsztori is billeg

A Népstadion bontása körüli állítólagos anomáliákról az Átlátszó írt még két hete. Cikkükben azt állították, hogy a kivitelező a bontásból származó hulladék egy részét illegálisan dolgozta fel, illetve rakta le a Határ út ferencvárosi oldalán, egy használaton kívüli ipari területen. A cikk szerint a környezetvédelmi hatóságnak tudomása van a dologról, és szankcióként figyelmeztették a kivitelezőt, a Föld-Trans Kft-t, egyben felszólították, hogy intézkedjen a hulladék elszállításáról. Ám a határozat nem jogerős, mivel a cég fellebbezett ellene. Ám miután a határozat nem jogerős, így nem lehet azt állítani, hogy jogsértés történt volna, hiszen nem zárható ki: a másodfokú környezetvédelmi hatóság vagy a bíróság végül a kivitelezőnek ad majd igazat. A cikk megjelenése után a Föld-Trans Kft. közleményt adott ki, amelyben több ponton cáfolta a megjelenteket:

  • Nem igaz, hogy a kerületet nem értesítették az elbontott anyagok Határ úti telephelyre szállításáról. Az önkormányzat a tevékenységet nyilvántartásba vette. (Ezen túlmenően azonban az önkormányzatnak csak akkor lenne teendője, ha bejelentést kapna arról, hogy a területen törvénysértő tevékenység folyik. Ilyen bejelentést azonban nem kaptak – A szerk.)
  • Az ingatlan igenis szerepel a bontással kapcsolatos dokumentumokban.
  • Nem hulladékot, hanem építőanyagot tárolnak engedéllyel, amelyet újra fognak hasznosítani: a korábbi Népstadionból 9200 köbméter föld és 35 000 köbméter darált beton hasznosul újra az új Puskás Ferenc Stadionban.
  • Nem darálták a törmeléket a Határ úton.

Füllentett már máskor is

Nem először lepleződik le, hogy az Együtt politikusa valótlanságot állít. Májusban például közleményben vádolta meg a ferencvárosi önkormányzatot azzal, hogy „támogatta” Pál Tibor MSZP-s önkormányzati képviselő javaslatát a Budapest Park bezárására. A valóságban a fideszes városvezetés nem támogatta az indítványt, mindössze annyi történt, hogy Bácskai János fideszes polgármester hivatalból továbbította azt a fővárosi vezetésnek, ám sem szándéka, sem hatásköre nincs arra, hogy P+R parkolót hozzon létre a szabadtéri szórakozóhelyen. Már csak azért sem, mert a Budapest Park területe fővárosi tulajdon.

Vagyonosodás kérdőjelekkel

A PestiSrácok.hu korábban arról is írt, hogy Baranyi Krisztina, aki az Együtt szóvivőjeként – pártelnökével, Juhász Péterrel együtt – sokat rugózik kormánypárti politikusok vélt vagyonosodási ügyein, kifelejtett” a vagyonnyilatkozatából egy „csekély” 40 millió forintért vásárolt XX. kerületi ingatlant. A politikus azzal védekezett, törvényesen járt el, a portálunk által megkérdezett jogászok szerint viszont nem. Arról is beszámoltunk még áprilisban, hogy csalás vétsége miatt nyomoz a rendőrség egy parkolási visszaélés miatt a ferencvárosi vagyonkezelő, a FEV IX. Zrt. feljelentése alapján. Az eljárás ismeretlen elkövető ellen folyik, ám a visszaéléssel érintett jármű üzemben tartója Baranyi Krisztina. A kerületi vagyonkezelő feljelentéséből pitiáner trükközés rajzolódik ki: az autóra ingyenes parkolási engedélyt kértek a kerületbe, ám az azt lehetővé tevő helyi lakcímre csak az engedély kiváltásának idejére jelentkeztek be, s a „kiköltözés” után is ingyen parkolt a családi autó.

Vezető kép: Facebook

Ajánljuk még

Az Állami-lakótelepről indulva lett a világ legdrágább játékosa és az utolsó magyar vb-gól szerzője – Détári Lajos hatvanéves!

Exkluzív 2023 április 24.
Alapembere volt az 1980-as évek világverő magyar válogatottjának, ő magyar foci eddigi utolsó világklasszisa, egyben ő szerezte a magyar labdarúgás utolsó világbajnoki gólját is. Középpályás létére rendkívül gólerős volt, ugyanakkor irányítani is zseniálisan tudott, labdáinak, utolsó passzainak pedig mindig szeme volt. A Németországban, Görögországban és Olaszországban is sztárrá váló egykori csodálatos játékos, Détári Lajos ma ünnepli hatvanadik születésnapját, írásunkkal előtte tisztelgünk.

Gyermekeket is érintő szexrabszolga-hálózatot üzemeltet egy magyar férfi Floridából

Exkluzív 2023 augusztus 8.
Ha azt hallanák, hogy egy Amerikában élő (leginkább bujkáló) magyar férfi kiszolgáltatott, nehéz élethelyzetben lévő nők bizalmába férkőzve végeztet erotikus munkát úgy, hogy gyakran az áldozatok kiskorú gyermekei, rokonai és munkatársai is belekeverednek a részben pedofília-gyanús rémálomba, akkor biztosan azt gondolnák, hogy egy filmről van szó. De erről szó sincs, Amiről most beszámolunk az a rideg valóság. Történetünkben magyar nőkről lesz szó, akik teljesen publikus “társkereső oldalakon” szexrabszolgaként tengetik a mindennapjaikat, ebből pedig kiutat csakis a nyilvánosság, az őket elnyomó és kihasználó férfi valós személyének a leleplezése jelenthet. A PestiSrácok.hu informátora részletesen beszámolt portálunknak erről a rémisztő, és egyben bicskanyitogató eseménysorról, amiben az a legrosszabb, hogy a nők kizsákmányolása elleni sok évtizedes fellépés dacára a szemünk előtt zajlik, van rá “kereslet” és ez a bizonyos férfi ebből kiválóan él, köszöni szépen, jól van, és esze ágába sincs abbahagyni, amit csinál. Ha hagyjuk…

Vasárnapi autóbusz-szerencsétlenség: voltak már problémák a szervezőkhöz köthető utak körül

Exkluzív 2021 augusztus 17.
Nem először került a sajtóhírekbe és a figyelem középpontjába az az utazásszervező cég, amelynek bérelt autóbusza vasárnap hajnalban 8 ember halálát okozó balesetet szenvedett az M7-es autópályán – tudta meg a PestiSrácok.hu. 2019-ben több sajtóorgánum is beszámolt róla, hogy magyar egyetemisták franciaországi síútja vált tortúrává, miután a magyar utazásszervezők hibás műszaki állapotú, román buszokkal vágtak neki a több ezer kilométeres útnak, végül az utasok egy része saját költségére, önállóan utazott haza. Majd még kártérítést sem kaptak. A "Suli Sí" szervezőcsapat és a hétvégi szerencsétlenségben érintett Rolitúra gyakorlatilag azonos céges hátteret mutat. Az Index és az Origo korábbi cikkei szerint az utakat szervező vállalkozók korábbi utazási irodáit többször megbüntették; volt olyan iroda, amely éveken át engedélyek nélkül hirdetett utakat.