Pesti Srácok

Putyin látogatása - Kommunizmussal riogat a baloldali ellenzék

Putyin látogatása - Kommunizmussal riogat a baloldali ellenzék

"Ne hagyjuk, hogy ez többé megtörténjen" - címszóval ragasztgatta át hétfő hajnalra a Momentum Mozgalom a főváros nagyobb útjait a rendszerváltozás előtti nevekre, hogy így fogadják Vlagyimir Putyint. Véleményük szerint a magyarok egy kiszámítható, modern európai országot szeretnének, de mivel ezt itthon nem találják, egyre többen „fogják magukat, és keresnek” egy másik hazát. Ez szerintük annak köszönhető, hogy a magyar kormány nem Európához akar felzárkózni, hanem diktátorokkal jópofizik. Miközben a momentumosok a Citadellához szerveztek esti bulit maguknak, az Együtt Vlagyimi Putyin konvojának követését és kifütyülését jelentette be. Véleményük szerint gyakrabban jár Putyin Orbánhoz, mint Brezsnyev Kádárhoz. A tiltakozók azt is nehezményezik, hogy a Debreceni Egyetem díszpolgári címet ad az orosz politikusnak, annak "kiemelkedő közleti tevékenységéért".

A cselgáncs világbajnokságra érkező Vlagyimir Putyin magyarországi látogatása ismét kiverte a biztosítékot a hazai haladó baloldalnál. Putyin részt vesz a VB megnyitóünnepségén, majd megnéz néhány összecsapást, és azután tárgyal Orbán Viktorral.

Ne hagyjuk, hogy ez újra megtörténjen

Mint arról éppen a 168óra.hu beszámol, a Momentum Mozgalom aktivistái az éj leple alatt utcatáblákat ragasztottak át rendszerváltás előtti nevükre Budapest szerte a délután érkező orosz elnök tiszteletére. Így lett ismét hétfő reggelre többek közt a Fővám térből ismét Dimitrov tér, a Lehel térből Élmunkás tér, az Ezsébet térből Sztálin tér, a Nyugati térből pedig Marx tér. Mint írják, a Momentum Mozgalom további akciókkal is készül Vlagyimr Putyin látogatása alkalmából. Hétfő reggeltől a Népszabadságra hajazó szórólapokat osztanak a város több pontján, amely egyrészt meghívó a párt esti tüntetésére, az Európamenetre, másrészt az általuk létrehozott fidesz.ru oldal reklámja, ahol „a gyanús magyar-orosz vagy inkább Fidesz-orosz kapcsolatokat gyűjtik”.

PestiSracok facebook image
fotó: faktor.mk

Performansz és koncert is lesz a Citadellánál

A Momentum Mozgalom által szervezett esti, Európamenet elnevezésű tüntetés hét órától indul a Sánc és a Hegyalja út sarkától a Citadellához, ahol szokás szerint beszédek és egyéb programok várják a szórakozni vágyókat. Lesz performansz és meglepetés zenei fellépő, majd este 10 óra magasságában a résztvevők meghallgathatják Fekete-Győr András beszédét is. A 168óra.hu úgy tudja, a Momentum egy titkos gerillaakcióra is készül. Mint a mozgalom az esemény leírásában fogalmaz, Putyin meghívása „újabb lépés Moszkva és az orosz befolyás felé”, holott a magyarok Európához tartoznak, hiszen 2003-ban a magyarok több mint négyötöde az Uniós csatlakozás mellett döntött,

Keresnek másik hazát

Mint a momentumosok fogalmaznak, a magyarok egy kiszámítható, modern európai országot szeretnének, de mivel ezt nem találják, egyre többen „fogják magukat, és keresnek” egy másik hazát. Hozzáteszik,

A mozgalom hangsúlyozza, azért dolgoznak, hogy ne kelljen elmenni, és hogy érdemes legyen hazajönni.

Putyin egyetemi kitüntetést kap közéleti tevékenységéért?

A Momentum Mozgalom blogja különben azt is felrótta, hogy a Debreceni Egyetem (DE) vezetősége úgy döntött, hogy Civis Honoris Causa, azaz díszpolgári címet adományoz a politikusnak. Mint fogalmaznak, a lépésnek az az üzenete, hogy Vlagyimir Putyin a politikai teljesítményéért kap elismerést Magyarország egyik legnagyobb egyetemétől. Egyúttal az egyetem vezetősége elismeri, hogy

Mint hozzáteszik, az egyetem Putyint példaként állítja az egyetemi polgárság elé, és azt üzeni, „nyugodtan hágjátok át a szabályokat, vegyétek semmibe a civilek jogait, csorbítsátok a demokratikus versenyt, tiporjátok el ellenfeleiteket ti is”, valamint, hogy „csakis az lehet sikeres, példa értékű politikai szereplő, aki a neki nem tetsző szabályokat gátlások nélkül hágja át”.

Gyakrabban jár Putyin Orbánhoz, mint Brezsnyev Kádárhoz

Juhász Péter pártja sem tétlenkedik, mivel az Együtt úgy gondolja, amerre Putyin jár, ott a helyük nekik is. Mint fogalmaznak, „Orbán véreskezű, korrupt, diktátor-haverja nem járkálhat zavartalanul Budapest utcáin”, ezért egész nap követni fogják őt, s ahol csak megfordul, fütyülni fognak. Híveiket arra kérik, ha látják Putyin konvoját, füttyel és dudálással fejezzék ki nemtetszésüket.

Forrás: facebook.com

Mint Juhász Péter videóbejegyzésében fogalmaz, gyakrabban jár Putyin Orbánhoz, mint Brezsnyev Kádárhoz, azaz az orosz elnök szorosabban tartja kézben Orbánt, mint annak idején a szovjetek Kádárt. A megmozdulásukról szólva arról is beszél, a tüntetést az Arénánál kezdik, hiszen véleményük szerint hamis az a látszat, hogy Putyin miniszterekkel megtámogatva dzsúdót nézni jön, valójában Orbán Viktorral jön egyeztetni Paks2-ről, és „további korrupciós lehetőségekről”. Mint fogalmaz,

Juhász Péter hozzáteszi, az Együtt tehát „triatlonnal” készül Putyin látogatására, amelyben lesznek beszédek, fügyülés, és futás Putyin után.

Forrás: 168ora.hu/facebook.com; fotó: 168.ora.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Mr. Trianon, a brit gazember aknamunkáját tétlenül nézte a korabeli magyar elit – Raffay Ernő, Balogh Zsuzsa, Vajda Miklós és sokan mások a búcsú-Polbeatben

‎Polbeat 2023 július 1.
Mr. Trianon - Scotus Viator, a magyarok legnagyobb ellensége címmel jelentetett meg könyvet Raffay Ernő történész. Erről a kötetről, Magyarország Trianon előtti lejáratásának és bomlasztásának ma is érvényes tanulságairól, a nemzetellenes belső ellenség aknamunkájáról beszélgettünk a szerzővel, illetve meghívott vendégeinkkel Vajda Miklóssal, a Paláver hallgatói klub doyenjével, Balogh Zsuzsa üzletasszonnyal, civil nemzeti közösségépítővel, Gyulai Györggyel, a Napról-napra Trianon című kötet alkotójával, Jeney János térképésszel, a nagy trianoni térképhamisítás tudományos leleplezőjével és törzsközönségünk "vezérkérdezőjével", Lukács Lászlóval. A rendhagyó, reméljük csak átmenetileg búcsú-Polbeatet Huth Gergely és Stefka István vezette.