Pesti Srácok

"Az 56-osok verték be az első szöget a szovjet birodalom koporsójába” – Pesti Srác Díjjal tüntették ki Huth Gergelyt, portálunk főszerkesztőjét

Az 1956-os Magyarok Világszövetsége, mint minden évben, idén is megtartotta az 56-os forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett megemlékezését a Corvin-közi Bajtársi Közösséggel és az 1956-os Pesti Srác Alapítvánnyal együttműködve. A pénteki esemény természetesen a Corvin közben, azon belül is a Corvin Filmpalotában volt, és aláfestő zeneként Cseh Tamás és Bereményi Géza Corvin köziek című megindító dala szólt. Kitüntetést vehetett át mások mellett Pesty László dokumentumfilmes, és a PestiSrácok.hu főszerkesztője, Huth Gergely. Nézze meg a megemlékezésről készített PS-videót!

Az eseményen kétféle kitüntetést vehettek át a díjazottak: a Pesti Srác Díjat, amely Huth Gergelynek, valamint a turkevei Kaszap Nagy István Református Iskolának járt. Ezen díjat a Magyarságért hozott áldozatuk, elkötelezettségük, munkájuk elismeréseként kapják a díjazottak az 1956-os Pesti Srácok alapítvány részéről. A díj az ismert Corvin-közi Jancsika szobor kicsinyített mását foglalja magába, valamint hozzá jár a jelképes pénzösszeg, egy 500 Forintos, az 50. évfordulóra kiadott, és még élő 56-os "felkelők" aláírásával hitelesített emlékbankó formájában. A Díj 2009. március 15-e alkalmából került először átadásra. A másik kitüntetést, a Pongrátz Gergely érdemérmet Pesty László, Lengyel János, Sándorffy Ottó, M. Szabó Imre, Gordos Dénes, valamint Török László vehették át.

A Pesti Srác Díjas Huth Gergely, portálunk főszerkesztője. Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

A Pesti Srác Díjat a 2005-ben elhunyt Pongrátz Gergely alapította. Célkitűzése szerint azoknak osztják ki, akik a harcokban ugyan nem vettek részt, de közéleti munkájukkal aktívan segítik életben tartani 1956 szellemét, méltó módon ápolják a hősök kultuszát. 2014-ben Stefka István, a PestiSrácok.hu lapigazgatója kapta az elismerést.

PestiSracok facebook image

A videót készítette: Tihanyi Rita és Ambrus Petra

Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."

Mitől lesz valaki jobboldaliként a kiegyezés híve? – A Magyar Patrióták elnöke volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 április 13.
A magyarság szegletköveiből nem lehet csemegézni, azokat együtt kell vállalni, ha valaki közénk akar tartozni – mondta Hetzmann Róbert, a Magyar Patrióták Közösségének elnöke a Polbeat múlt heti adásában. Huth Gergely és Stefka István a karakán nemzeti közösség vezetőjével arról is beszélgetett, hogy mi a nemzeti maximum, mitől lesz valaki valódi patrióta? A műsorban kiderült az is, hogy a háborús válságból adódó megszorítások itthon nagyobb mértékben érintik a valóban nemzeti civileket, mint a liberálisabb jobboldaliakat, a párbeszéd és a kiegyezés híveit, ami szomorú következményekkel jár. A Magyar Patrióták például kénytelenek voltak felszámolni irodájukat és elbocsátani munkatársaikat.