Pesti Srácok

Botkáék titokban több ezer migránst telepítenének Szegedre? A polgármester és a képviselő tagad (Frissítve!)

Botkáék titokban több ezer migránst telepítenének Szegedre? A polgármester és a képviselő tagad (Frissítve!)

Döbbenetes levelet írt Szabó Sándor szegedi szocialista országgyűlési képviselő (vagy valaki az ő nevében) párttársának, Botka László polgármesternek. A Szegedma.hu által közölt levélben az illető szinte könyörög Botkának, hogy mivel nagyon rosszul áll a szénájuk, legyen kedves legalább a választásokig mélyen hallgatni arról, hogy menekültek ezreit fogadná be Szeged. A szegedi polgármesteri hivatal szerint a levél hamisítvány. Ami tény: Szabó Sándor neve rajta van a levélen, saját kezű aláírása viszont nincs, így portálunk nem állíthatja, hogy valóban Szabó Sándor írta a levelet, és hogy az eljutott a szegedi polgármesterhez. Szabó Sándor cikkünk megjelenése után szintén hamisítványnak nevezte a levelet.

„Azért ugye tudod, hogy a lemondásod óta nehéz helyzetben vagyunk?” – így kezdődik az a Szegedma.hu által közölt, baráti hangvételű levél, amelyet Botka „Lacinak” írt valaki „Szabó Sándor” néven. Szabó szocialista országgyűlési képviselő, ám a mellékelt levélen nem szerepel saját kezű aláírása, így nem tudható, valójában ki írta a levelet. A Szegedma.hu által közölt levélben az olvasható: az egész baloldalon egyre nehezebb a helyzet és így nehéz lesz nyerni. Közben a Fidesz már Szegeden is erősödik. A levélíró arra is figyelmezteti Botkát: az emberek nem akarják, hogy lebontsák a kerítést. Az írás szerint a szocialisták korábbi miniszterelnök-jelöltje megállapodott Martin Schultz-cal arról, hogy Botkák támogatják a menekültek befogadását, aminek az lehet a következménye, hogy Szegeden az üres lakásokba is menekülteket kell költöztetni. Szabó Sándor (vagy valaki az ő nevében) azt írja, hogy egyetért Botkával, és Szeged a befogadás mintavárosa lehet majd, csak ne most, mert az neki a képviselőségébe kerülhet.

– rimánkodott a levélíró. Majd kijelentette, ha ezt most bejelentik, akkor el fogják veszíteni a választást tavasszal.

PestiSracok facebook image

Botka hivatala és Szabó is állítja: hamisítvány a levél

A Szegedma.hu cikkét ismertető írásunk nyomán a szegedi polgármesteri hivatal kabinetfőnöke, Kalmár Gábor levelet küldött szerkesztőségünkbe, amelyben azt írta:

Mint cikkünkből is kiderül, a PestiSrácok.hu nem állítja, nem állíthatja, hogy a fenti levelet valóban Szabó Sándor szocialista országgyűlési képviselő írta, és hogy az egyáltalán eljutott Botka Lászlóhoz. A polgármesteri hivatal szűkszavú válaszából ez utóbbira – vagyis, hogy ez a „hamisítvány” egyáltalán eljutott-e Botka Lászlóhoz – nem kapunk választ.

Közben Szabó Sándor pénteken délután sajtótájékoztatót tartott, amelyen szintén jelezte: a Szegedma.hu által leközölt levelet nem ő írta, hamisítvány.

Forrás: szegedma.hu. Vezető képünkön Botka és Martin Schulz akkori EP-elnök 2015 áprilisi, szegedi „randevúja”; Fotó: szegedma.hu

Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.