Pesti Srácok

Megcibált zongoraművész: Ron Werber és az LMP ma beugrott Indexet szerkeszteni (frissítve!)

Megcibált zongoraművész: Ron Werber és az LMP ma beugrott Indexet szerkeszteni (frissítve!)

Ron Werber feketeöves gyűlöletkarmester megcibált zongoraművészes gumicsontján csámcsog az Index és a portállal együtt a fél balliberális médiaportfólió, a cél pedig ezúttal sem más, mint annak a konteónak a sulykolása, hogy Orbán Viktor vezérletével "szégyenteljes dolgok történnek az országban, a politika egymásnak feszíti az embereket, az őrületnek pedig határt kellene szabni".

Az ügy előzménye, hogy az Index ma világgá kürtölte, idős fideszes önkéntesek megcibálták Weszely Ernő vak zongora- és harmonikaművészt, mert nem töltötte ki a Soros-tervről szóló konzultációs ívet. Az eset Óbudán történt, amelyről eleddig a helyi önkormányzat sajtóosztálya sem értesült. Leszögezzük, megdöbbentő és elítélendő, ha Weszely Ernőt valóban inzultálták, megcibálták, ilyen sehol nem fordulhatna elő. Az állítólagos esetnek pedig már csak azért is alaposan utána kellene járni, mert még az Index cikkében is ellentmondásosak az információk. A portál előbb ugyanis arról ír, hogy a zongoraművész bántalmazásának a szomszéd vetett véget, amikor megkérdezte, hogy segíthet-e valamiben, majd néhány sorral lejjebb már arról értekezik az Index, hogy "nem biztos, hogy látta a szomszéd az elkövetőket, mert mikor kijött az ajtaján, a hölgyek már elindultak kifelé a házból"...

Az ügy felgöngyölítése valóban sürgető, de az indexes ellentmondások mellett amellett sem mehetünk el szó nélkül, hogy minden jel szerint a már az LMP-t erősítő Ron Werber feketeöves gyűlöletkarmester, egykori szoci kampányguru gumicsontjára vetették rá magukat morogva az ellenzéki újságírók. A PestiSrácok.hu ugyanis utánanézett, és kiderült, a sztorit Weszely Ernő egyébként LMP-s Weszely Zsuzsa nevű lánya adta le az ugyancsak LMP-s Reflektor blognak. Arról a blogról van szó, amely korábban imígyen mutatta be magát:

PestiSracok facebook image

Hát így. Arról, hogy egy LMP-s írt levelet egy másik LMP-snek persze elfelejtett beszámolni az Index, és a többi orgánum. Mint ahogy arról is, hogy Weszely Zsuzsa Linkedin profilján is büszkén hirdeti hovatartozását, LMP-s kötődését. Az egész ügyet tehát az LMP robbantotta, annak habosításában pedig az ellenzéki médiumok segítettek. Ügyes, de mintha már ismernénk az ilyet Ron Werber múltjából.

Furcsa választ kaptunk Ungár Pétertől

Hiába kérdeztük az LMP-től, valóban munkatársuk-e Weszely Zsuzsa, elegáns-e, hogy eltitkolták: "párton belüli" a forrás és kampánytanácsadójuk, azaz Ron Werber ötlete volt-e a dezinformáció szárnyra keltése, Ungár Pétertől, az LMP elnökségi tagjától, a kérdéses Reflektor blog alapító-tulajdonosától a következő kurta emailt kaptuk:

PESTISRÁCOK.HU

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!