Pesti Srácok

Vona szerint fullasztó az ország, amit egyébként baloldali emberekkel építene újjá (videóval!)

Balatonfüredi utcafórumán jó szokás szerint ismét jó nagyot rúgott a hazájukat szerető emberekbe a Jobbik pártelnöke. Vona Gábor arról beszélt, hogy szerinte az ő generációja már nem bírja elviselni ezt az országot. nem azért mert a Fidesz a kormányzó párt, hanem azért mert az ország fullasztó. Vona úgy véli, ha, mint mondta, valami csoda folytán, ami csak matematikailag lehetséges Orbán Viktor nyerné tavasszal a választást, akkor több száz magyar fiatal hagyná el az országot. Majd adott egyet a cukiságpolitikának is, és igyekezett itt-ott kedveskedni a nyugdíjasoknak, hogy némiképp ellensúlyozza azóta szállóigévé lett mondását, miszerint a nyugdíjasoknak szennyvíz folyik a szájukból. Dicsekedett megalakult Nyugdíjas Tagozatukról és azt is elsütötte még a közösségi portálon is, hogy egy idősotthonba elektromos ágyakat vittek ajándékba. csakhogy ez egy privát idősotthon volt, a Jobbik vezette Tapolcán.

Vona Gábor megerősítette azon véleményeket is miszerint a Jobbik ügyesen lépdel balra és szövetségeseit már a baloldalon keresi.

Hozzátette, hogy szerint mindenkinek aki egy élhető országot szeretne, tudnia kell összefogni.

PestiSracok facebook image

Vona Gábor a nyugdíjasokat sem felejtette el megszólítani, hosszasan taglalta nekik, hogy a programjuk milyen megoldásokat kínál a nyugdíjasoknak és hogy már Nyugdíjas Tagozatuk is van. Azt bezzeg nem jelentette be ilyen nagy elánnal, hogy Tapolcán képviselőtársával, az egészségügyi szakpolitikus, volt műtős Rig Lajossal egy magán idősotthont támogattak Tapolcán.

A Megbecsülés Idősek Otthona magán emberek által alapított idősotthon, ide vitt Vona és Rig elektromos ágyakat. Facebook posztjában Rig még meg is jegyzi, hogy alulfinanszírozottak az idősotthonok, szociális intézmények. Vagy a magánintézményekre gondolt - és azért nem értjük a kritikát - vagy ha az állami és önkormányzati otthonokra gondolt - akkor meg azt nem értjük miért a privát, magán idősotthonnak adományoztak.

Meg is kérdeztük a Jobbik sajtóosztályát, hogy adomány akciójuk azt jelenti-e, hogy az államilag finanszírozott szociális ellátás helyett a magáncégek által működtetett szociális háló mellett teszik le a voksot?

Vezető kép: PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!