Pesti Srácok

Kunfalvi Nóra és Lánczi Tamás a Polbeatben: Az ellenzéki sajtó alapján már kisgyerekek vérét is isszák a fideszesek

Az ellenzéki sajtó nyolc éve úgy működik, hogy a kormánytagokat, fideszeseket uszító jelleggel támadja, a baloldali, ellenzéki politikusokat pedig mentegeti, megmagyarázhatatlanul védi még a kínos ügyekben is - jelentette ki a PestiSrácok Polbeat című műsorában Lánczi Tamás, a Figyelő főszerkesztője, a Századvég vezető elemzője, a Politikai Elemzések Központjának igazgatója. Lánczi Tamás szerint Juhász Péter nagyon durva dulakodásos ügye is a baloldali sajtót leplezte le, felháborító, amit a haladó, progresszív médiumok művelnek. Kunfalvi Nóra, a Figyelő újságírója Stefka István és Szarvas Szilveszter kérdésére nyomatékosította, nőként őt mélységesen felháborítja a Juhász-ügy és ha csak egy szelete is igaz a vádnak, akkor Juhász Péternek nincs helye a magyar közéletben. "Senkinek nincs helye, aki ilyet tesz" - tette hozzá.

Lánczi Tamás a Juhász-ügy kapcsán arról is beszélt, hogy a baloldali politikusokat megérti, hogy óvatosabbak, hiszen mégiscsak kampány van, na de az ellenzéki sajtó Juhász-mentegetése megmagyarázhatatlan."Ugyanők 2013-ban, Balogh József fideszes politikus esetében fetrengtek a vak komondoros ügyben. Megmagyarázhatatlan, hogy miért ilyen fontos nekik Juhász Péter, az Együtt elnöke. Érte még ezt a blamát is bevállalják. Miért nem engedik el a kezét?" - tette fel a kérdést Lánczi Tamás.

A Polbeatben az ellenzéki újságírók jobboldali sajtómunkásokat ért folyamatos becsmérlése, a bősz propagandistázás és lakájmédiázás is szóba került. Kunfalvi Nóra ezzel kapcsolatban kijelentette, ez már lepereg a jobboldali újságírókról, "már a középső nevünkként is használhatnánk az általuk kiabált jelzőket".

A Figyelő főszerkesztője és újságírója a hetilap tulajdonosváltása utáni támadásokról azt mondta, a haladó sajtó meg akarta semmisíteni a Figyelő brandjét és az ott dolgozó újságírókat. "Mint a visszavonuló hadsereg, inkább felgyújtják a létesítményeket, csak hogy ellenség kezébe ne jusson. Így működnek" - hangsúlyozta Lánczi Tamás.

PestiSracok facebook image

A Polbeatben arról is szó volt, hogy van-e az ellenzék kezében atombomba a Fideszre és mi lesz április 8-a után. Lánczi Tamás leszögezte, az ellenzéki sajtó nyolc éve uszító jelleggel támadja a kormánytagokat, fideszeseket, akiknek nem hogy kastélyuk van, de kisgyerekek vérét isszák...

Nézze meg a teljes Polbeatet!

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!