Pesti Srácok

A pápai jobbikos képviselőjelölt alapította és finanszírozza a várost gyalázó Facebook-oldalt

A pápai jobbikos képviselőjelölt alapította és finanszírozza a várost gyalázó Facebook-oldalt

Negyedik éve éktelenkedik a közösségi portálon a Pápua City elnevezésű oldal, mára mintegy 8000 követővel. Az oldal adminisztrátorai buktatták le Töreki Milánt, Pápa jobbikos országgyűlési képviselőjelöltjét, hogy ő az alapítója és finanszírozója az ízléstelen felületnek, ahol napi szinten osztanak meg a várost lenéző, becsmérlő és az ott élő embereket gyalázó fotókat, mémeket, videókat, bejegyzéseket. A pápaiak eddig is ellenzéki lejáratókampányt sejtettek az oldal mögött, de most bizonyossá vált, hogy a Jobbik helyi embere áll a Pápua City mögött.

– írta ki az adminisztrátor április 5-én a Facebook-on lévő Pápua City oldal kezdőlapjára.

PestiSracok facebook image

És persze azt kérik, hogy vasárnap mindenki szavazzon Töreki Milánra, aki megtörheti Pápán a Fidesz-rendszert. A Dunántúl egyik történelmi szempontból is kiemelkedő városa a keresztény-konzervatív jobboldal egyik erős bázisa. 1990 óta csak fideszes polgármestere, illetve országgyűlési képviselője volt. A vasárnapi választáson 16 (!) képviselőjelölt száll versenybe. A Fidesz a városért több évtizede dolgozó Kovács Zoltánt, az MSZP Gőgös Zoltánt, a Jobbik, pedig az említett Töreki Milánt indítja. Érdemi még az LMP és a Momentum jelöltje, a többi szinte kivétel nélkül kamupárt.

No de ki is Töreki Milán, a Jobbik helyi fenegyereke, aki állítólag megtörheti Pápán az évtizedes hagyományokat? Az a Facebook-oldal szerkesztő, aki saját városát, a hazai reformáció egyik központját, Petőfi, Deák és Jókai városát négy éve a társadalom perifériájára sodródott, naplopók, hajléktalanok és romák városaként látja és láttatja, méghozzá napi szinten.

A Töreki Milán által patronált közösségi oldal annyira ízléstelen, hogy még ellenzékiek is rendre kritizálják, és hívják fel a figyelmet arra, milyen károkat okoz a városnak az imázsát szándékosan romboló tevékenység. A Pápua City ,oldalon rendszeresek a nyugdíjasokat, rokkant, sérült embereket megszégyenítő, vicc tárgyaként ábrázoló mémek, rasszista fotók s hozzájuk csatolt megjegyzések, de gyakran fordulnak elő súlyosan becsületsértő megnyilatkozások is, amelyek közül csak elvétve egyet-egyet törölt le eddig a Facebook.

– írják az oldal névjegyében, mintegy önmeghatározásként.

Vezető képünkön Janiczak Dávid ózdi polgármester és Töreki Milán látható; forrás: infopapa.hu

Ajánljuk még

Vasárnapi autóbusz-szerencsétlenség: voltak már problémák a szervezőkhöz köthető utak körül

Exkluzív 2021 augusztus 17.
Nem először került a sajtóhírekbe és a figyelem középpontjába az az utazásszervező cég, amelynek bérelt autóbusza vasárnap hajnalban 8 ember halálát okozó balesetet szenvedett az M7-es autópályán – tudta meg a PestiSrácok.hu. 2019-ben több sajtóorgánum is beszámolt róla, hogy magyar egyetemisták franciaországi síútja vált tortúrává, miután a magyar utazásszervezők hibás műszaki állapotú, román buszokkal vágtak neki a több ezer kilométeres útnak, végül az utasok egy része saját költségére, önállóan utazott haza. Majd még kártérítést sem kaptak. A "Suli Sí" szervezőcsapat és a hétvégi szerencsétlenségben érintett Rolitúra gyakorlatilag azonos céges hátteret mutat. Az Index és az Origo korábbi cikkei szerint az utakat szervező vállalkozók korábbi utazási irodáit többször megbüntették; volt olyan iroda, amely éveken át engedélyek nélkül hirdetett utakat.