Pesti Srácok

Hadházy a csúcson, már független!

null

A politika is egy szakma, minden ellenkező híresztelés ellenére. Ha valaki nem ért hozzá, legyen bármennyire elszánt is, és legyen meg minden képessége a hosszú távú ámokfutáshoz, végül bizonyosan megbukik. Vagy pontosabban függetlenné válik, mert már senki nem hajlandó együtt dolgozni vele.

Ennek megelőzésére szolgál az a duma - amely a kilépést előzi -, hogy függetlenként tudja az erkölcseinek leginkább megfelelően képviselni a választókat, akik miatta szavaztak a pártra. Mert persze listás képviselő a szentem. Ez a demonstratív aktus általában a teljes eljelentéktelenedést követi, amikor a párttársak is rádöbbennek, hogy egy kígyóba oltott skorpiót engedtek a keblükre, akiben annyi lojalitás sincs, mint egy éhes krokodilban.

Hadházy Ákos politikai karrierje a Fideszt dicséri egyébként. A szekszárdi Fidesz nem engedte, hogy ez az ember párt és politikai karriert csináljon, nem hogy országosan, de helyben sem. Ez egész elképesztően jó képet mutat a Fidesz önvédelmi ösztöneiről. Egy helyes döntésért már megdicsérhetjük őket. Nem mellesleg a szekszárdi választópolgárok is helyeselték ezt a döntést a választásokon, ezért őket is megdicsérjük most.

Azzal a rejtéllyel viszont nem tudok mit kezdeni, hogy az LMP-ben Hadházy melyik tulajdonságába szerethettek bele vajon? A kedvességébe, a kommunikációs képességeibe, az arányérzékébe, a hitelességébe bizonyosan nem. Azt sem tudom, hogy milyen mérések alapján vélelmezték, hogy antikorrupciós ámokfutása növeli a párt támogatását. Mondjuk úgy, a választások eredménye semmilyen formában nem igazolta vissza, hogy Hadházyra az LMP-nek szüksége volt. Most, hogy sértetten jobbra-balra el, szinte lehet hallani az LMP felől a megkönnyebbült sóhajokat.

PestiSracok facebook image

Nem vagyok nagy fogadó, de arra azért megreszkíroznék egy kisebb összeget, hogy a Hadházy hat hónap múlva, az egykori Jobbik maradványfrakciójának környékén, a néppártosodás újabb kifejeződéseként fog felbukkanni, mert a zsák a foltját ugyebár.

Remélem ott is minimum alelnöknek választják.

.

Hadházy Ákos nyilván nem fog semmit tanulni az elmúlt éveinek tapasztalataiból. Ha tanult volna, sürgősen visszavonult volna szűkebb pátriájába, torzonborz szakállt növesztett volna és várta volna a szükséges feledésbe merülést. Én a helyében még a felesége nevét is felvettem volna.

De a Fidesz-szavazóknak és persze a nem teljesen reménytelen ellenzéki politikusoknak és szimpatizánsoknak is meg kell érteniük, hogy teljesen méltatlan és alkalmatlan alakok is karriert tudnak csinálni néha. Higgyünk végre a saját szemünknek!

Ezt az embert az LMP-ben évekig vitte egy rossz döntés tehetetlenségi ereje. Olyan mértékben mérgezte a közéletet, ami még a mi edzett gyomrunkat is megviselte. Egyetlen ügyet sem vitt rendesen végig, mindegyiket csak kirobbantotta. Pontosabban minden héten úgy tett, mintha kirobbantott volna egy hatalmas botrányt. A „tényközléseiről” rendszeresen kiderült, hogy a legjobb esetben is csak nyomokban tartalmaz némi igazságot.

Hadházy Ákosnál kevesen tettek többet az igazi korrupciós esetek homályban tartásáért, azért, hogy gyakorlattá váljon a valódi oknyomozás megspórolása, a botránypolitizálás és botrányújságírás. Hadházy nem volt politikus, ő csak a botrányhősségig vitte. Mindenhonnan kiszorulva függetlenként is hangos lesz majd, de talán nem kell majd meghallanunk.

Kiemelt kép: MTI

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.