Pesti Srácok

Schiffer András: Sok energiát fektettem abba, hogy az LMP-t ne lehessen a ballib táborba behekkelni

Schiffer András: Sok energiát fektettem abba, hogy az LMP-t ne lehessen a ballib táborba behekkelni

Nem zárja ki, hogy valamikor visszatér a párpolitikába, de nem hajlandó még egyszer golyófogónak állni és bázisdemokratikusnak hazudott pártot csinálni – nyilatkozta Schiffer András a 24.hu-nak. Az LMP alapítója arról is beszélt az interjú során, hogy miért távolodott el egykori pártjától és szerinte hol hibázott a többi ellenzéki párt.

Ha most vasárnap lennének a választások, nem biztos, hogy az LMP-re szavazna Schiffer András - derül ki abból az interjúból, amit a 24.hu készített a párt alapítójával. Az egykori politikus elmondta, az Együttes Szabó Szabolcs csatlakozása az LMP frakciójához csak az utolsó csepp volt a pohárban. Az első csepp az volt, amikor tavaly szeptemberben a párt élesítette Ron Werber stratégiáját.

Kifejtette: a werberi stratégia arról szólt, hogy az LMP söpörje le az asztalról az MSZP-t és a DK-t és próbálja megszerezni a szavazóit. Szerinte ez egy működésképtelen terv volt, amit az is bizonyít, hogy ezek a pártok Karácsony Gergellyel „lekezelték a Szél-offenzívát”.

Hozzátette: az LMP-nek és a többi ellenzéki pártnak is a kormánypárti szimpatizánsok meggyőzésével és a vidéki hálózat kiépítésével kellett volna foglalkozniuk, ehelyett azonban „elkezdték egymás táborát szeletelni”.

Schiffer András úgy látja, a werberi stratégiából következően az LMP zöld, rendszerkritikus mondanivalója is teljesen kiveszett: az LMP-nek 2017 szeptemberétől egyetlen olyan témája sem volt, ami alapján meg lehetett volna különböztetni a többi ellenzéki párttól - mondta. Ugyanakkor elismerte, hogy könnyen lehet, hogy Werber nélkül az LMP „már a rajtkőre sem tud felállni a választáson”.

Schiffer arról is beszélt az interjú során, hogy saját kudarcának tekinti, hogy azok, akik a 2012-es szakadása után az LMP-ben maradtak balra kormányozták a pártot.

Hozzátette: azt is kudarcként éli meg, hogy nem tudta az LMP-t „megcsinálni”, bár szerinte nem is nagyon lehetett, mert néhányan féltik a pozíciójukat, ezért ellenállnak a párt bővítésének. Emellett azt is a problémának látta, hogy nem volt elég egyértelmű a párt politikai identitása.

Schiffer András az ellenzékről azt mondta, „egy vízió nélküli szivárványkoalíció a külföldi befolyásszerzésnek megágyazó szakértői kormánnyal az élén csak arra jó, hogy alkotmányos válságról alkotmányos válságra bukdácsolva egy újabb autokratikus kísérlet előtt nyisson utat”. Szerinte Orbán Viktort nem egy harcias, hanem egy konstruktív párt fogja tudni leváltani.

Végül arról is beszélt, azt nem tudja, hogy valaha is visszatér-e a pártpolitikába, de a közeljövőben biztosan nem tervez pártot alapítani, ahogy nem hajlandó még egyszer golyófogónak állni és bázisdemokratikusnak hazudott pártot sem csinálni.

- fogalmazott Schiffer András.

Forrás: 24.hu, Vezető kép: MTI
PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.