Pesti Srácok

Az ellenzék kedvenc ügyvédje garantálja tovább az Index "függetlenségét"

Az ellenzék kedvenc ügyvédje garantálja tovább az Index "függetlenségét"

Bár a 444.hu névtelen informátorokra hivatkozva megpróbálta Mészáros Lőrinc környezetéhez sorolni az Index.hu új tulajdonosait, a PestiSrácok.hu úgy tudja: ez teljes tévedés. Ezt erősíti meg az egyik vevő, Oltyán József nyilatkozata, amelyben az ellenzéki körök ügyvédjét és delegáltját, Bodolai Lászlót nevezte meg, mint a hírportál függetlenségének garanciáját. Kiderült az is, Ziegler Gáborral döntően bankhitelből vásárolták meg a militánsan ellenzéki lapot a lelépő Spéder Zoltán bankártól.

Az Index-lapcsoporthoz tartozó Napi.hu-nak adott, tehát házi interjúban magyarázta el Oltyán József és Ziegler Gábor, hogy miként igyekeznek garantálni az eddig Spéder Zoltán és Simicska Lajos elvárásait láthatóan fenntartások nélkül kiszolgáló, Soros György és az uniós bürokrácia anyagi támogatását is elfogadószerkesztőség további érintetlenségét. A mostanáig kevéssé ismert vidéki portálmutációkat üzemeltető Oltyán az interjúban így fogalmaz: a kiadót felügyelő alapítvány élén Bodolai László ügyvéd személye a garancia arra, hogy nem sérül a szerkesztőség függetlensége. (Az alapítvány és az Index felületeit értékesítő céghálózat bonyolult kapcsolatáról itt olvashatnak.) Oltyánék azt nem hajlandóak elárulni, hogy mennyiért vették meg a portálcsoportot, amely piaci vélemények szerint több milliárd forintot érhet, ellenben az interjúban a vállalkozó leszögezte:

Egy sajtóvád miatt Oltyán József azt is kijelentette:

PestiSracok facebook image

A 444.hu arra is felhívta a figyelmet, hogy Oltyán az utóbbi időben a Fidesz-kormány migránspolitikáját lelkesen támogató posztokat írt, amire a vállalkozó kijelentette: a magánszemélyként megfogalmazott véleményét fenntartja.

Az ellenzék lieblingje a garancia a függetlenségre?

Az Index szerkesztői egy manifesztumot tettek közzé a napokban, amelyben ígérik: a leghangosabban jelezni fogják, ha beleszólnak a munkájukba. Erre jött létre a szabadindex.eu oldal, amelyen egy "barométer" egyelőre "függetlennek" jelzi a szerkesztőséget. És mivel Bodolai László kuratóriumi elnöki tiszte a garancia a változatlanságra, valóban nincs is mitől tartania a vonalasan "függetlenobjektív" gárdának.

Bodolait a legutóbbi választáson ugyanis az LMP delegálta az Országos Választási Bizottságba, ügyvédként pedig az Index mellett olyan radikális politikusokat képvisel, mint Hadházy Ákos, de az is előfordult - mint a Figyelő felhívta rá a figyelmet -, hogy sajtóperben Bodolait Tordai Csaba, a Soros György médiaholdingjához tartozó Átlátszó.hu alapítója helyettesítette. Az Echo TV Informátor c. műsora és a 888.hu pedig azt derítették ki, hogy Bodolai László az irodáját a 444.hu alapító-főszerkesztőjének, Uj Péternek az egyik budaörsi villájában bérli (ugyanis több háza is van a "függetlenobjektív" újságírás tiszta kezű fejedelmének). És persze ne felejtsük el, hogy Bodolai László akkor vált az Index "függetlenségét felügyelő" alapítvány elnökévé, amikor Simicska Lajos bő egy évvel ezelőtt érvényesítette a portálra megszerzett opciós jogát, majd - az olvasók számára teljesen látható módon - tartalmi elvárásait is!

A Tutiblog.com "A Zindex és a járthatatlan damaszkuszi út" című, témába vágó friss posztja ITT olvasható el.

A vezető képet Oltyán Józsefről a Napi.hu készítette.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!