Pesti Srácok

Harrach Péter a PS-nek: A hajléktalantörvénnyel véget ért a Demszky-korszak

Harrach Péter a PS-nek: A hajléktalantörvénnyel véget ért a Demszky-korszak

Hosszú évtizedeken keresztül nem sikerült megvalósítani a fővárosban a közterületek rendjét és tisztaságát, a kormány a hajléktalantörvénnyel ezt is megtette, miközben az elesett és kiszolgáltatott fedélnélkülieknek emberhez méltó életet biztosít a hajléktalan-ellátórendszer – jelentette ki a PestiSrácok.hu kérdésére Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője. A politikus szerint az a hiteles kereszténydemokrata megközelítés, ha az érem mindkét oldalát nézzük, vagyis biztosítjuk a hajléktalanok életfeltételeit, egyúttal a közterületen közlekedő ember jogait is figyelembe vesszük. Normális ember nem mondhatja, hogy jobb az utcán élni, mint egy hajléktalanszállón - mondta a frakcióvezető. A törvényt és az intézkedést támadó liberális hisztériakampányról Harrach Péter úgy vélekedett, hogy az ellenzék és a médiája frusztrált, a frusztráció pedig agresszivitást szül.

Egyetértett a PestiSrácok.hu azon felvetésével Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője, hogy a hajléktalantörvénnyel végképp véget ért a Demszky-korszak Budapesten. A politikust az ellenzék és a balliberális médiumok által sokat támadott és kritizált hajléktalan-törvényről és annak hatásairól, következményeiről kérdezte portálunk. Harrach Péter szerint egyértelmű, hogy hosszú évtizedeken keresztül nem sikerült megvalósítani a fővárosban a közterületek rendjét és tisztaságát, a kormány a hajléktalantörvénnyel ezt is megtette, miközben az elesett és kiszolgáltatott fedélnélküliek emberhez méltó életet tudnak élni.

- nyomatékosította Harrach Péter. Véleménye szerint nem az utcán élés az alapvető emberi jog, hanem az emberhez méltó élet. A törvény ezt veszi figyelembe, miközben a fővárosban élők, a közlekedők jogait is biztosítja.

PestiSracok facebook image
"Normális ember nem mondhatja, hogy jobb az utcán élni, mint egy hajléktalanszállón". Fotó: Horváth Péter Gyula/PS

A PestiSrácok.hu kérdésére a KDNP frakcióvezetője elárulta, a több ezer hajléktalan közül néhány száz fedélnélküli tartózkodott életvitelszerűen a fővárosi utcán. A törvény hatályba lépése után a túlnyomó többségük együttműködött és elfogadta a segítséget, mindössze csak néhányan voltak azok, akik megtagadták az együttműködést. A politikus azt is kiemelte, tisztában vannak azzal, hogy a hajléktalanszállón biztosított lakhatással a fedélnélkülieknek csak az egyik problémáját oldották meg, de kétség kívül a legnagyobb problémájukat. Előéletük sok nyomorúsága, mellőzöttsége számos sérülést okozott, ettől váltak elesetté, sokan problémás személyiséggé. A jövő feladata, hogy az arra alkalmasokat hozzásegítsük az önálló életvitelhez és annak körülményei megteremtéséhez.

A törvényt és az intézkedést támadó liberális hisztériakampányról Harrach Péter úgy vélekedett, hogy az ellenzék és a médiája frusztrált és agresszív.

- fogalmazott Harrach Péter.

Portálunknak hangsúlyozta, a magyar hajléktalan-ellátórendszer jól működik, a 9 milliárdos költségvetési forrás mellé a kormány 300 millió forintos gyorssegélyt adott a törvény céljainak a megvalósítására, amely forrásnak a 70-80 százalékát hívták le eddig a hajléktalanokkal foglalkozó intézmények, szervezetek. A kihasználtság 70 százalék körüli, tehát van még tartalék a rendszerben.

- tette hozzá Harrach Péter.

Vezető fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!