Pesti Srácok

Képviselők a Parlamentben: Szávay jól tippelt, a CEU félrekommunikált (PS-videó!)

Szávay István – a jobbikosokat hivatalosan meglepő – lemondásáról, a Jobbik tisztújításának meghekkelésében történt részvételéről, illetve a CEU immár hivatalosan is – az intézmény által félrekommunikált – Bécsbe költözéséről kérdezte a PestiSrácok.hu stábja a képviselőket az Országgyűlés hétfői ülésnapján. A Jobbikból eltávolított Dúró Dórát nem lepte meg, hogy Szávayék trükköztek Vona Gábor lemondása után, a Mi Hazánk Mozgalom elnökhelyettese szerint a zsidózás után Szávay Istvánnak azonnal le kellett volna mondania parlamenti mandátumáról is. Követendő példának tartja Szávay bölcs, férfias döntését a lemondásáról Mirkóczki Ádám, a Jobbik szóvivője ugyanakkor visszautasította azokat a – szerinte – feltételezéseket, hogy a párt jelenlegi vezetése manipulációk eredményeképpen került a helyére. Mirkóczki úgy látja, Szávay mindössze jól tippelt, amikor tű-, illetve százalékpontosan megjósolta a következő elnökség összetételét. Mirkóczki Ádám szerint a jobbikosokat is meglepte Szávay István döntése, aminek semmi köze ahhoz, hogy a lelépő képviselő hétfőn, közvetlenül bejelentése előtt Szabó Gáborral egyeztetett. Portálunk információi szerint az egyeztetés úgy történt, hogy Szabó magához rendelte Szávayt, aki hirtelen megvilágosodott, és belátta: zsidózni és elnökségi választást manipulálni mégsem tisztességes dolog.

Hétfőn délelőtt a Jobbik szóvivője még úgy tartott sajtótájékoztatót, hogy szokásához híven kérdésekre nem válaszolt, Jakab Péter ugyanakkor a sajtómunkások figyelmébe ajánlotta a szombati fellépésén elhangzottakat, amelyben a párt kiállt Szávay István mellett, és virágnyelven közölték: a zsidózó képviselőjük marad a helyén, nincs itt semmi látnivaló. Az Országgyűlés épületében matató stábok még a holmijukat csomagolták, amikor Szávay a Facebookon közölte, hogy akkor ő lelép, mert belátja, csúnyán beszélt. Percek múlva a Hír TV déli híradója közölte, hogy Szávayék komolyan, nagy tételben manipulálták a Jobbik tisztújítását. Bár a jelek szerint Szávay István tippjei valóban kitűnőek, az azért valószínű, hogy ezt a hétfőt ő sem sorolja a nyerő napok közé. Nacsa Lőrinc, a KDNP országgyűlési képviselője a PestiSrácoknak.hu-nak adott interjújában elmondta, hogy a CEU hétfőn, nagy hanggal bejelentett Bécsbe költözése csak részigazság, az egyetem Budapesten marad, néhány képzés kerül át Ausztriába. Amennyiben a CEU betartaná a magyar felsőoktatásra vonatkozó szabályokat, akkor nem állt volna elő az a helyzet, hogy képzéseik egy részét Bécsben kell folytatniuk – közölte stábunkkal Böröcz László, a Fidesz frakcióvezető-helyettese. A kormánypárti politikusokat nem lepte meg különösebben, hogy a Jobbikban szinte minden napra jut egy-egy újabb botrány, és egyetértettek abban, hogy Magyarországnak szüksége lenne egy felelős, erős ellenzékre, de ilyen jelenleg nincs a hazai felhozatalban.

Fotó: PS

A videót készítette: Csibra Tibor és Ragács András

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Eldorádóból Mexikóba – Ma negyven éve, hogy utoljára vb-re jutott a magyar válogatott

Exkluzív 2025 április 17.
Napra pontosan negyven éve annak, hogy a magyar labdarúgó-válogatott kijutott a mexikói világbajnokságra. Akkor még csak nem is sejthettük, hogy a következő négy évtized vb-mentes lesz számunkra. Ma, ennek ismeretében még inkább felértékelődik a negyven évvel ezelőtti fantasztikus vb-selejtezős menetelés, amelyre a koronát a Hanappi-stadionban tette fel Mezey György legénysége. A máig emlékezetes bécsi diadalt idézzük most fel az évforduló alkalmából.

Vérrel írt üzenet, fegyverarzenál, eltévedt lövedék – Fokozódik a feszültség a déli határnál

Exkluzív 2023 szeptember 5.
Tovább súlyosbodott a helyzet a déli határunk szerb oldalán azóta, hogy Az Akta bemutatta a terrorista embercsempész bandák táborait, akiknek az egymással folytatott háborúja a helyi magyarok életét veszélyezteti. Ahogy riportunkban bemutattuk, afgán és észak- afrikai terrorista csoportok tanyáznak a Szabadka környéki erdőkben, sorozatlövő, gránátvető fegyverekkel és gránátokkal ellátva, és most már naponta vannak tűzharcok, lőnek és robbantanak, gyakran a lakóházak közelében. Ezek a bandák szervezik a napi több száz, Zágrábból a Délvidékre érkező illegális migráns továbbjuttatását. Az elmúlt napokban fokozódott az amúgy is tarthatatlan helyzet. A lövöldözések maradványait, lőszerhüvelyeket néhány tíz méterre a határtól százával találni – már a határon lőnek, miközben 300–400 fős csoportok invázióját irányítják neki a kerítésnek. És már nem létráznak: végigvágják a kerítést, azon tuszkolják át az embereket az akciót fegyveresekkel fedező embercsempészek. A PestiSrácok.hu számos exkluzív felvételt kapott a terroristákról és a felkutatásukra irányuló akciókról. Megtaláltuk a TikTokon az embercsempész bandák egymásnak szóló hadüzeneteit, különböző üzenetekkel ellátott videóit. Ezek a felvételek is jól mutatják, hogy elit terrorista csoportok háborúja dúl az embercsempész piacért, illetve területekért. A BIRN balkáni oknyomozó portálnak pedig a csoportok vezetőit is sikerült beazonosítania, és belső informátoraik által a területfelosztási harcok eseményeit is feltérképezték. Hat hónapon át tartó kutató-elemző munkájukból az is kiderül, hogy a marokkói és afgán bandák háborújához főleg Koszovóból albán bűnözői körök biztosítják a fegyvereket, méghozzá igencsak borsos áron.

Visszatértek a migránsok és embercsempészek, újra háborús övezet lehet a déli határ

Exkluzív 2024 szeptember 22.
Négy-öt hónapig volt nyugalom a déli határon, miután a szerb kormány egy éve kivezényelte a különleges erőket, köztük a katonaságot, hogy kitakarítsák a Palics és Szabadka környéki erdőt. Embercsempészek és kiképzett tálib terrorista bandák egyaránt tanyáztak itt; felosztották egymás között a déli határ menti sávot. Az erdőkben irdatlan mennyiségű fegyver, gránátok, taposóaknák kerültek elő - melyeket mind ezek a terroristák és embercsempészek rejtettek el. Egy éve ropogtak a fegyverek, olykor már a lakott területeken is, most megint egyre feszültebb a helyzet. Az Akta stábja helyi segítőkkel járta körül az érintett területet, megmutatunk több olyan videófelvételt is, amelyek frissek, s amelyeket a migráns bűnözők töltöttek fel a világhálóra, egymásnak üzengetve. Azt mondják hetek kérdése, és megint háborús övezet lesz a határ szerb oldala.