Pesti Srácok

Szabó Bálint polgármesterjelöltként akarja leleplezni Botkát

Szabó Bálint polgármesterjelöltként akarja leleplezni Botkát

Független jelöltként, a Mindenki Szegedért Mozgalom színeiben elindul a jövő évi polgármester-választáson Szabó Bálint. A jogász neve a Szeviép-üggyel vált ismertté, aminek a kirobbanása óta szinte naponta tör borsot a szegedi szocialisták orra alá. Szabó feljelentései nyomán már a fél városvezetést bíróság elé állították, sőt el is ítélték első fokon, most pedig már Botka László érintettségét is vizsgálja a Központi Nyomozó Főügyészség a korrupciógyanús ügyekben. Szabó Bálint huszonéves kora óta politizál, néhány évvel ezelőttig a baloldalon tette. Volt a Fibisz, azaz a Fiatal Baloldal Vas megyei elnöke, tagja volt az MSZP-nek, segített Gyurcsánynak és a DK szegedi szóvivője is volt. Valami mégis akkora fordulatot váltott ki a politikusban, hogy mára a szocialisták legfőbb támadója, rettegett ellensége lett. Olyannyira, hogy Botka László szegedi polgármester például Fidesz-kutyának, Lázár János kutyájának szokta nevezni. Politikai kalandor lenne? Vagy olyat látott, ami mindent megváltoztatott? A PestiSrácok.hu megkérdezte.

Szabó Bálint rövid, néhány soros közleményben tudatta, hogy a Mindenki Szegedért Mozgalom színeiben elindul jövő ősszel Szeged polgármesteri címéért. Közéleti tevékenysége az utóbbi években - konkrétan a Szeviép-ügy kirobbanása óta - alapvetően arról szólt, hogy a szegedi, illetve most már a hódmezővásárhelyi baloldali politikusok által szerinte megkárosított vállalkozók, családok mellé állt. Nyomoz és harcol, feljelentéseket ír, jobbára eredménnyel. Botka László szegedi szocialista polgármestert pedig szinte már naponta emlékezteti arra, hogy szerinte hol lenne a helye...

Civil mozgalmat épít

Botka válaszul a Fideszt szokta felszólítani, hogy "állítsa le", "fogja vissza" a kutyáját, bohócát. Szabó Bálint azt mondja, semmilyen párt színeiben nem politizál, hanem civil mozgalmat, közösséget épít Szegedért, a szegediekkel. Saját magát pedig éppúgy baloldali értékrendű embernek tartja, mint korábban. Állítja, egy csalódott baloldali, aki belátott a színfalak mögé.

PestiSracok facebook image

- jelentette ki a PestiSrácok.hu-nak Szabó. Hozzátette, a Mindenki Szegedért Mozgalom saját programot készített Szegedért, a szegediekkel közösen, amelyet szoros kormányzati együttműködéssel és támogatással akar polgármesterként megvalósítani.

- hangsúlyozta a jogász.

"Kiábrándult, csalódott baloldali vagyok!"

Megkérdeztük Szabó Bálintot, mégis mit mondana azoknak az embereknek, akik politikai kalandornak tartják, hiszen egy évtizeden át a baloldalon politizált, most pedig éppen őket támadja. Sokak szerint a Fidesz felé kacsingat... Azt mondta, nézetei, értékrendje mit sem változtak. Ő a mai napig baloldali embernek tarja magát, csak épp egy, a baloldalból kiábrándult baloldalinak.

- jelentette ki Szabó.

Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Kitért arra is, hogy szerinte saját volt kollégái, párttársai szerinte mindvégig közreműködtek a közpénzek elsíbolásában.

- fogalmazott. Szabó Bálint a szegedi baloldaliaknak azt üzente, tegyék meg, amit ő, nézzenek a színfalak mögé, és rá fognak jönni, hogy a király meztelen.

Szabó "Botka László börtönválogatottját" szervezi...

Szabó Bálint jogászként az elmúlt években számtalan feljelentést tett korrupciógyanús ügyekben szocialista politikusok, és nagyvállalkozók ellen, akik a szocialista városvezetés udvari beszállítóiként működtek. Szabó feljelentése nyomán indult el a Szeviép-ügy, a parkolási botrány, és legutóbb a K'Art-ügy politikai szála is. A Szeviép-ügyben és a parkolási ügyben első fokon már ítélet is született, a Szeviép-vezéreket, illetve a fél szegedi városvezetést letöltendő, illetve felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték. A jogász azt ígéri, ennek a folyamatnak még messze nincs vége...

- mondta Szabó Bálint. Megerősítette azt is, hogy szintén az ő feljelentése nyomán elindította a vizsgálatot a Központi Nyomozó Főügyészség Botka László ellen, aki Szabó szerint több korrupciógyanús ügyben is vastagon érintett lehet.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!