Pesti Srácok

A Jakab-interjú miatt László Petrát és Szarvas Szilvesztert is kitiltották a Parlamentből - Fellebbez a PS

A Jakab-interjú miatt László Petrát és Szarvas Szilvesztert is kitiltották a Parlamentből - Fellebbez a PS

A PestiSrácok.hu főszerkesztő-helyettesére, Szarvas Szilveszterre és portálunk operatőrére, László Petrára is lesújtott Kövér László házelnök a parlamenti sajtótudósítás rendjére vonatkozó szigora, az Országgyűlés sajtófőnöke ugyanis ma László Petrát és Szarvas Szilvesztert is kitiltotta az Országházból és az Országgyűlés Irodaházából, mert a jobbikos Jakab Péterrel hétfőn a sajtó számára nem engedélyezett területen, a Kupolacsarnok körfolyosóján készítettek interjút. László Petra és Szarvas Szilveszter április 23-ig nem léphet be a Parlamentbe és a Képviselői Irodaházba - tájékoztatta a PestiSrácok.hu-t Szilágyi Zoltán, az Országgyűlés sajtófőnöke. Szerkesztőségünk természetesen él a fellebbezés lehetőségével, amelyben az eltiltás időtartamának mérséklését kérjük majd Kövér Lászlótól.

A kitiltáshoz és az ügy előzményéhez hozzátartozik, hogy Szarvas Szilveszter hétfőn a Parlament kék társalgójában, még engedélyezett helyen csípte el Jakab Pétert, a Jobbik frakcióvezető-helyettesét, hogy korábbi durva, antiszemita és hangosan, vállalhatatlanul zsidózó kijelentéseivel szembesítse, de az újabban már zsidó felmenőire hivatkozó Jakabnak olyan kínosak voltak a kérdések, hogy megpróbálta menekülőre fogni és kilépett a Kupolacsarnok körfolyosójára, ahova kollégáink is követték, hogy szóra bírják. Természetesen Szarvas Szilveszter tisztában volt azzal, hogy a Kupolacsarnokban már nem forgathatnak, de állítása szerint a hírérzékenység vitte előre és nem akarta hagyni, hogy Jakab Péter elmenekülhessen, és kibújhasson a kérdések elől.

Íme, Jakab Péter és Szarvas Szilveszter hétfői szócsatája:

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!