Pesti Srácok

A CEU rektorhelyettese szerint Schmidt Mária nem része az európai civilizációnak

Óceánokat lehetne megtölteni az önmagukat üldözött és kivert kutyának sajnáltató CEU-sok krokodilkönnyeivel, akik számára a demokrácia és az egyenlőség csak akkor kerül terítékre harsány módon, ha valamit el akarnak érni. Valódi arcukat többek között akkor mutatják meg, amikor a mosoly mögül előbújik a farkasvicsor, ahogy Enyedi Zsolt, Soros magyarországi egyetemének rektorhelyettese tette a Klub Rádió csütörtök esti műsorában. Enyedi az interjúban azt mondta, hogy Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója nem része az európai civilizációnak. Schmidt “bűne” Enyedi szerint az volt, hogy aznapi blogbejegyzésében nem rejtette véka alá gondolatait Manfred Weberről, és a CDU/CSU által megcsúfolt és cserben hagyott keresztény-konzervatív attitűd hiányáról. Egy Enyedi és főnöke, Soros által elképzelt Európában a kereszténység védelme azonban úgy látszik, nem része a civilizációnak. Vélhetően közép-európai egyetemükön is hasonló keresztényellenes, liberális maszlagot sulykolnak a hallgatók agyába, miközben az emberi jogokról és egyenlőségről papolnak. De nézzük és hallgassuk meg, hogy milyen az Enyedi Zsolt-féle európai civilizáció.

A rádiós interjúban a CEU rektorhelyettese megható sirámokkal indítja a cseppet sem irányított beszélgetést. A cenzúra nehéz időszakában is pörgő, keményen baloldali Klub Rádió örömmel beszéltette az egyetemi vezetőt, aki nem is maradt adós, ha már ilyen fájdalmas témákról kérdezték. A pénzzel mindig hadilábon álltak Soros szervezetei, így nagy megnyugvással fogadtuk Enyedi szavait, aki Bécs drágaságáról beszélve kijelentette, hogy végül nagy nehezen találtak módot az ösztöndíjak emeléséhez, hogy a Magyarországról kiebrudalt diákjaik túléljék az első bulihétvégét az osztrák fővárosban. Hihetetlen izgalomban volt az ország amiatt is, hogy vajon ilyen rövid idő alatt hogyan találnak majd helyet Bécsben az ingázó CEU-sok, de most meg tudunk nyugtatni mindenkit: óriási meglepetésre Enyedi kijelentette, hogy végül ez is sikerült.

De mondandójának lényege csak most jött a nyolc perces interjúban, hiszen négy perc óbégatás után a műsorvezető feltette a kérdést, hogy vajon mit szól Enyedi az aznap napvilágra került blogbejegyzésre, melyben Schmidt Mária fejtette ki gondolatait. Ebben a legfontosabb üzenet az volt, hogy Schmidt szerint Manfred Weber, az elvileg keresztény-konzervatív Európai Néppárt csúcsjelöltje a balliberális európai áramlatokhoz csatlakozott, sajátjait árulta el, amikor feladva a néppárt eredeti hitvallását, a hatalom érdekében kiszolgálja a Timmermans vezette baloldal érdekeit és Soros György hajójához kötötte léket kapott és süllyedő csónakját. Erről így beszélt Schmidt:

PestiSracok facebook image
Kovács Zoltán, Schmidt Mária és Enyedi Zsolt. Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Vélhetően már ez fájdalmasan érintette a CEU rektorhelyettesét, hiszen az ő érdekük egészen más, mint holmi keresztény és konzervatív gondolkodás; az ő Európájuk már a migránsokról és a bevándorlásról szól, az eddig kultúra feladásáról. De emellett Schmidt Mária írt a CEU-val kapcsolatban is pár gondolatot, ez a két üzenet pedig együtt a legnagyobb támadás Soros emberei számára:

Ez talált célba, Enyedi pedig kirekesztő és gusztustalan választ adott, hiszen a rádiós interjúban Schmidt Máriáról azt mondta:

A nemzetköziség és Soros zászlóshajója, a CEU azt gondol, amit akar, úgy oktat, ahogy akar. De hogy merészelhet Enyedi Zsolt olyat mondani, hogy aki csalódik a nemzeti értékek és a kereszténység megcsúfolásában, aki velük ellentétes véleményt mond a CEU-ról, az nem részese az európai kultúrának és civilizációnak? Mert a CEU rektorhelyettese ezt mondta. Ismét csak azt láthatjuk, hogy a törpe kisebbség szeretné diktálni a többségnek, hogy mit gondoljon, erőszakosan akarja ráerőltetni akaratát, és aki velük szemben foglal állást, azt kizárják abból az általuk elképzelt európai kultúrából, melyet a saját, torz képükre akarnak alakítani. Aki ezzel nem ért egyet, arra lecsapnak a liberális álhírgyárak, azokra a tömegekre hivatkozva, akik viszont nem mögöttük állnak.

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.