Pesti Srácok

Hidvéghi a PS-nek: A Fidesz azért küzd, hogy a néppárt visszatérjen a kereszténydemokrácia útjára

Hidvéghi a PS-nek: A Fidesz azért küzd, hogy a néppárt visszatérjen a kereszténydemokrácia útjára

Országjárásba kezd a Fidesz, amelyen a párt vezető politikusai, EP-képviselőjelöltjei vesznek részt - mondta el Hidvéghi Balázs, a Fidesz kommunikációs igazgatója mai sajtótájékoztatóján. A rendezvények a mai napon kezdődnek, céljuk pedig, hogy minél több emberrel tudjanak személyesen találkozni, beszélni arról, hogy mi az európai parlamenti választások tétje. A kommunikációs igazgató beszélt arról, hogy sosem volt akkora tétje az európai választásoknak, mint most, 2019-ben, hiszen az emberek arról döntenek majd, hogy a nemzetek Európáját építik, vagy bevándorlókontinenssé válunk. Hidvéghi szerint a bevándorláspárti erők nem adták fel céljukat, ezért a küzdelem rendkívül éles és sorsdöntő Európa jövőjét illetően. A sajtótájékoztatón szóba került Bangóné patkányozós beszéde is, valamint a PestiSrácok.hu kíváncsi volt arra, hogy a Fidesz milyen választ tudna adni arra, ha a bevándorláspárti erők győznének a választásokon; ezen kívül rákérdeztünk a néppárttal való viszonyra is.

Hidvéghi Balázs kitért arra, hogy a választás egyértelmű tétje az, hogy a bevándorlást támogató, vagy az azt elutasító erők kerülnek-e hatalomra Európában. Hidvéghi szerint a jelenlegi brüsszeli vezetés fel akarja gyorsítani a migrációt, be akarják engedni a gazdasági migránsokat és az illegális bevándorlókat is, különböző betelepítési programokat dolgoznak ki. Kiemelte, hogy ezek az erők több pénzt, több európai forrást akarnak csoportosítani a migráció támogatására. Ezért fontos a kommunikációs igazgató szerint az, hogy a magyar emberekhez eljussanak ezek az információk és tervek, és az, hogy mi a választás tétje. Erről szól Orbán Viktor hét pontos terve a bevándorlás megállítására. Hidvéghi hozzátette, hogy a választási fórumok nyilvánosak lesznek, az információkat pedig a Fidesz honlapján megtalálhatják az érdeklődök.

Az újságírói kérdések során kikerülhetetlen volt Bangóné Borbély Ildikó minapi patkányozós beszéde, és az MSZP hozzáállása, akik tulajdonképpen megvédték a minősíthetetlen hangnemben beszélő szocialista társukat. A több millió embert lepatkányozó Bangóné nem mondott le, az MSZP pedig tovább erősíti ezt a vonalat, hiszen a patkányirtás folytatására szólítanak fel a Lendvay utca környékén, utalva ezzel a Fidesz székházára. Hidvéghi Balázs válaszában kitért arra, hogy

PestiSracok facebook image

A kormányszóvivő szerint szánalmas a szocialisták magyarázkodása - reagált arra, hogy Ujhelyi patkánykormánynak nevezte a jelenlegi vezetést -, és még ő volt felháborodva azon, hogy Bangónét támadások érték kijelentései miatt. Hidvéghi elképesztőnek tartja az egész ügyet, és kijelentette, hogy a szocialistáknál mindig van lejjebb.

Portálunk arra volt kíváncsi, hogy amennyiben a bevándorláspárti erők alkotnának többséget a választások után, a Fidesznek milyen eszközei lennének, mit tennének ezt követően, valamint azt is szerettük volna megtudni, hogy milyen jövő vár a pártnak a néppárttal való kapcsolatában. A kormányszóvivő szerint azért nehéz végleges válaszokat adni, mert még zajlik a politikai vita, azonban kijelentette, hogy erősödik Európában azoknak a hangja, akik nem kérnek az erőltetett bevándorlásból, akik kimondják azt, hogy az Európai Uniónak az európai emberekért kell dolgozniuk és Európa az európaiaké kell, hogy maradjon, a nemzetek Európája pedig érték. Hidvéghi pedig válaszában kifejezte reményét, hogy a következő Európai Parlamentben már olyan jelentős erőt fognak képviselni ezek a platformok, hogy képesek lesznek lelassítani és megállítani a bevándorláspárti nyomulást, amely az elmúlt években elhatalmasodott.

Kitért ezen kívül a néppártra is: Hidvéghi szerint ez a bevándorlással kapcsolatos vita itt is folyik, a Fidesz pedig karakteres álláspontot képvisel és azért küzd, hogy a néppártot sikerüljön visszatartani attól, hogy véglegesen egy bevándorláspárti szövetségre lépjen a szocialistákkal és egyéb bevándorláspárti erőkkel.

Fotó: PS/Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

Huth Gergely: az ország jobbik részétől kérdezem, eltűrjük mi ezt?

Magyar ugar május 5.
Portálunk főszerkesztője reagált arra a példátlan megfélemlítési hullámra, amit a még meg sem alakult új kormány mögötti politikai hatalom indított. Huth Gergely bejegyzésében azt firtatja, hogyan történhetett meg, hogy eljutottunk oda, hogy hatósági intézkedések nélkül kényszerítenek embereket arra, hogy lemondjanak magánvagyonukról pusztán azért, hogy kielégítsék a leendő miniszterelnök bosszúvágyát.

A szerkesztett tartalom felelőssége és az érettségi

Magyar ugar május 5.
Tegnap történt, a Facebookon én is megemlékeztem róla, egy érettségiző lány, akit az Index interjúvolt meg, valami olyasmit mondott (az Index címadása alapján is), hogy a nehéz magyar érettségi a vesztes kormány bosszúja a fiatalokon. Ha valaki odakattint és megnézi a tegnapi posztomat, láthatja, nem az érettségi első napján átesett interjúalanyt bíráltam, hanem az újság címadásán háborodtam fel.