Pesti Srácok

Mától tilos Gyurcsánynézni Klára asszonyt! - A gyurcsányi örökségtől óvja Dobrevet a balliberális sajtó

Mától tilos Gyurcsánynézni Klára asszonyt! - A gyurcsányi örökségtől óvja Dobrevet a balliberális sajtó

Újabb tiltott szót vezetett be a balliberális agitprop osztály, mától ugyanis az Index.hu szerint nem szabad legyurcsánynézni az egykori miniszterelnök politikai babérokra törő feleségét, Dobrev Klárát. Miközben nagy igyekezettel építik fel Dobrev Klára politikai karakterét a progresszív oldalon, egyes jobboldali portálok nem átallják emlékeztetni Magyarország választópolgárait a Gyurcsány Ferenc és Dobrev Klára között fennálló "szoros kapcsolatra". Márpedig nehéz lesz hitelesen képviselnie az európai magyarokat Klára asszonynak az EP-választásokon, miközben egy villán osztozik a GDP-re gyakorolt hatását tekintve a huszonöt legkártékonyabb vezető közül a tizennyolcadik helyet megszerző Gyurcsány Ferenccel, aki így megelőzi például Mao Ce-tungot. És persze adja magát a kérdés: orbánnézni vajon szabad?

Vasárnapra virradóra ismét leszólhattak az Index.hu propagandistáinak, hogy lenne itt egy fontos ügy, amelyet feltétlenül kommunikálni kellene (legutóbb egy összeszegfűzött levélpapír kapcsán dolgoztak az MSZP alá). Az elvtársi sajtónak, úgy látszik, semmiképp nem szabad megengednie, hogy túlságos módon kötődjön Gyurcsány Ferenc neve az újabban már nyíltan is politikusi babérokra törő Dobrev Kláráéhoz, a DK EP-listavezetőjéhez. A kettejük közötti kapcsolat elhallgatása a választópolgárok előtt ugyanis jelentős arányban befolyásolhatja Dobrev Klára választási sikerességét, hiszen az ő neve nincs annyira elkoptatva, mint hites férjéé, nem is fényképezkedett olyan sokat Ferenc oldalán; mondhatni, patyolattisztán indul a megmérettetésen. És erre mi történik? A Magyar Nemzet szombati lapszámában a "jobboldali bértollnokok" nem átallották Dobrev Klárát Gyurcsány Ferencnének titulálni. Micsoda lebukás. Az Index.hu rögtön elő is vette a morálkártyát, és számon kérte a Magyar Nemzeten, hogy ugyan emlegetnék-e Orbán Viktor feleségét, Lévai Anikót Orbánnéként, esetleg Orbán Viktornéként.

- írja a jótollú indexes szerző.

PestiSracok facebook image
Most épül, most épül Dobrev Klára asszony... Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Orbánnézni lehet

Persze az nyilván más kérdés, hogy maga az Index.hu írhatja-e Lévai Anikót Orbánnénak, hiszen a miniszterelnök felesége sem vette fel férje nevét. És a válasz persze az, hogy "mi az hogy, nagyon is"; elég csak az Index.hu keresőjébe beírni, és lesz is szép számmal találat (például mondjuk ez, meg ez, meg ez, meg ez, meg ez). Mi is csak remélni tudnánk, hogy ezek csak egyszerű "bakik", és nem szándékos orbánozások, "mert ugye egy magára valamit is adó, független portáltól a szándékosság mégis csak durva lenne", csak hát ahhoz azért túl sokszor esett már ez meg. Viszont mivel Lévai Anikónak nincsenek politikai ambíciói, vele kapcsolatban maximum annyit lehet összeszedni, hogy Orbán Viktor azért találta ki az ellenzéket megbénító hétpontos akciótervet, hogy a feleségének ne kelljen szja-t fizetni.

Ellenben az is megtörtént, hogy maga az Index.hu Gyurcsénynézta le Klára asszonyt, ráadásullegalábbháromszor, ezek közül egyszer főcímben, szóval az említett újságíróknak azt javasoljuk, gyorsan kompenzálják a "bakikat" azzal, hogy mondjuk kitisztítják az ex-miniszterelnök úr cipőit, vagy elmosogatják a borospoharakat a vasárnapi ebéd után.

Csak egy Gyurcsányné van, ne szórakozzatok!

Hogy a propagandagépezet működése kiteljesedjen, természetesen Dobrev Klára is megírta felháborodott Facebook-posztját, megosztva az Index.hu vicces hőbörgését, ahol kifejti:

https://www.facebook.com/dobrevklara/posts/2160207584055425

A valóságban azonban Dobrev Klára hiába veszekszik a jobboldali sajtóval, hogy hagyják már békén szegény anyósát ott a pápai panelban, mert szegény mama sokat csuklik, a manipulációt mégis inkább abban véljük fölfedezni, ahogy kényszeresen próbál elhatárolódni Gyurcsány Ferenc kétes politikai tevékenységétől, hiszen mégiscsak kínos úgy képviselni az Európai Egyesült Államok létrehozását az Európai Parlamentben, hogy valaki a GDP-re gyakorolt hatását tekintve Mao Ce-tungot is megelőzve a huszonöt legkártékonyabb vezető közül a tizennyolcadik delikvens felesége (forrás az Index.hu, úgyhogy ennek a cikknek az ára mondjuk egy tujanyírás, esetleg ablakpucolás lesz).

Le volt már írva az is, hogy Dobrevné

Dobrev Klára felháborodását lehet, hogy csak tetézné, ha tudná, hogy az utóbbi időben férjét többször Dobrevné Gyurcsány Ferencként szerepeltettük. Erre természetesen nyomós indokunk is volt, hiszen a 168 Óra legutóbb közölt, Bajnai Gordonról szóló lányregényéből például megtudhattuk, hogy valószínűleg maga Dobrev Klára mondhatta ki az utolsó szót, hogy férje végleg feladja miniszterelnöki szárnyalását. Ez valahogy így hangzik a 168 Óra tolmácsolásában:

Ellenzéki képviselők gyűrűjében. Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Nem felelős Gyurcsányért, ő Dobrev

Természetesen érthető, hogy a DK és az Index.hu sem szeretné, ha Dobrev Klárát éppen Gyurcsány Ferenc politikai működése miatt büntetnék a szavazók, hiszen ahogy a politikusok apáik, nagyapáik bűnei miatt sem felelősek, úgy a férjük, feleségük bűneiért sem. Ugyanakkor nem lehet nem észrevenni azt az erőteljes karakterépítést, ahogy Gyurcsány Ferenc neje (ezt talán még le szabad írni) feltűnt az ismeretlenségből, és máris hihetetlen publicitással támogatják, védelmezik, pátyolgatják. Sőt, mintha a legutóbbi, március 15-ei, kevésbé sikeres ellenzéki össztalálkozó - ahol egy színpadra állt a jobbikos, az MSZP-s és a liberális, a nagy összeborulást demonstrálandó - is csak Dobrev Klára EP-kampányának főpróbája lett volna, ahol az ellenzéki összefogás volt a biodíszlet. Még vizuálisan is egyértelmű, ki volt a főszereplő: a sok fekete ruhába öltözött ellenzéki képviselő gyűrűjében a fehéren világító Dobrev Klára.

Maradjunk tehát annyiban: értjük az Index igyekezetét, de meg kell érteniük, hogy az újságírói objektivitás megköveteli, hogy időre-időre emlékeztessük Magyarország választópolgárait, hogy Gyurcsány Ferenc nem egyedül lakja az Apró-villát.

Forrás: index.hu/facebook.com/PestiSrácok; Vezető kép: MTI

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Elviselhetetlen igazságtalanság, börtönévek, kegyelem és szabadulás - Budaházy György és öt társa a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2023 május 5.
Nem mindennap láthat a néző olyan műsort, mint a legutóbbi másfél órás Polbeat, amelyben Budaházy György és a Hunnia-ügy négy másik vádlottja, Szász Endre, Nagy Zoltán, Dr. Szücsi Frigyes és Fábián Róbert szólalt meg, a kegyelmükért és szabadulásukért talán legtöbbet tevő jogvédővel, Gaudi-Nagy Tamással együtt. Vendégeinkkel a Novák Katalin államfő által a Szentatya látogatása alkalmából kihirdetett kegyelem után beszélgetett Füssy Angéla oknyomozó újságíró és Huth Gergely főszerkesztő, akik rákérdeztek a szabadulás körülményeire, a börtönélet mindennapjaira, a köztörvényes rabtársak viszonyulására, a fegyőrök viselkedésére éppúgy, mint ahogy arra is: volt-e, amit megbántak, vagy ma már másképp csinálnának, mint akkor, 2002 és 2006 között, a Hunnia Mozgalom névre keresztelt ellenállási hálózatukban?

Ki ne hinne a csodákban? – Boros Imre lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről (Polbeat – javított kiadás!)

‎Polbeat 2022 december 10.
Boros Imre a PestiSrácok.hu Polbeat című élő műsorában lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről. Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve elmagyarázta, milyen játszma zajlik az unió szankciós politikája mögött, hogyan mesterkedett a magyar olajmulti, a Mol, hogy kikényszerítse az üzemanyagár-stop feloldását még a kormány által tervezett szilveszteri időpont előtt, és hogy miként fog megfizetni – a teljes szankciós nyereségének kormányzati elvonásával – mindezért. Felmerült az is, hogy ki hisz még a csodákban, hiszen a Mol százhalombattai finomítóját több hónap küszködés után, az árstop visszavonása után néhány órával sikerült megjavítani, az addig minden mérnökön kifogó repedéseket behegeszteni. A műsorban a neves közgazdász beszélt Matolcsy György és a kormány vitájának hátteréről is, és természetesen a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőben jelen lévő vendégek ezúttal is kérdezhettek, sőt, komoly világnézeti polémia is kibontakozott a kérdezők és Boros Imre között.