Pesti Srácok

Jámbor András nem lesz tovább Mérce: gyalázatos megnyilvánulásáról hallgat, viszont távozik a baloldali portáltól a főszerkesztő

null

"Kedves olvasóim, csodálatos közös kalandunk, amelyben én voltam a Mérce főszerkesztője véget ért, sok év után elhagyom a Mércét" – írja Facebook-posztjában Jámbor András. Döntését azzal indokolja, hogy elfáradt, mivel négy év alatt született két gyereke, érte több tragédia és volt néhány kemény helyzete... Az nyilván csak véletlen egybeesés, hogy miután publicisztikájában a kolléganőnk kisbabájának megerőszakolásával fenyegető, a bíróság által ezért elítélt 22 éves fiatalembert védelmezte, lapunkat és kollégánkat pedig becsmérelte és "erkölcsi hullaszagot" emlegetett, tömegek álltak ki mellettünk az ő erkölcsi mércéjét megkérdőjelezve – ráadásul nemcsak jobboldali emberek.

Jámbor András az írásáért őt ért kritikákra nem reagál, azokat hallatlanná teszi. Kolléganőnk privát és nyílt levelére sem válaszolt.

Ahogy a bennünket szidalmazó, erkölcsi hullának tituláló cikkére reagálva megírtuk: van, akinek minden bűnről az elkövető szabadsága jut az eszébe és nem az áldozaté. Jámbor András össze-vissza keverve jogi kifejezéseket becsületsértést, Facebook-kommentzaklatásokat emleget, sőt, még az erőszakot elszenvedő nőket is belekeveri az ügybe, hogy elmondhassa: még az őket bántalmazókat sem büntetik olyan súlyosan, mint azt a szegény 22 évest, akit képesek voltunk feljelenteni és felfüggesztett fogházbüntetésre ítéltetni.

Mintha már-már szándékosan, kínosan kerülné, hogy konkrétan leírja: privát üzenetben, szexuális erőszakkal fenyegetett meg az általa védelmezett fiatalember egy akkor 7 hónapos gyereket, és ezért nem becsületsértésért, nem rágalmazásért, nem is simán zaklatásért ítélték el, hanem "személy elleni erőszakos cselekménnyel fenyegetve elkövetett zaklatás" vétsége miatt. A Btk. pedig azt, aki "mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, két évig terjedő szabadságvesztéssel" rendeli büntetni. De a Mérce főszerkesztője most már csak ex-főszerkesztője szerint belefér a közbeszédbe egy anyát a gyermeke megerőszakolásával fenyegetni.

PestiSracok facebook image

Mi botor módon azt reméltük, hogy a nemzeti minimum részévé tehetjük, hogy a törvény és a bíróság büntetni rendeli azt, ha valaki ezt írja egy másik embernek:

Füssy Angéla, aki a fenti üzenetet kapta a 22 éves Sz. Bencétől, nyílt levélben válaszolt Jámbor Andrásnak, amit egy nap alatt több ezren osztottak meg, mégis hallatlanná teszi. Kolléganőnk azzal kezdte a levelét: nem úgy ír, mint jobboldali a liberálisnak, hanem mint újságíró az újságírónak, egy nő egy férfinak, egy szülő egy másik szülőnek, egy édesanya egy édesapának. Felidézi, mit élt át azon a napon, amikor a fenyegető üzenetet kapta, és azt is leírja, mennyire nehezen lépett tovább, állt fel a megrázkódtatásból; hetekig azon vívódott, hogy hátat fordít az újságírásnak, mert mi van, ha egy őrülttől aki majd nemcsak a klaviatúra mögött ülve fenyegetőzik nem fogja tudni megvédeni a gyermekét.

fogalmaz a nyílt levelében Füssy. Megjegyzi, hogy ennek az egy dolognak kellene olyan erkölcsi minimumnak lennie, amit politikai beállítottságtól függetlenül nem kérdőjelez meg senki: hogy a család, a gyermek szent és sérthetetlen. Pláne nem az, aki magát és a lapját "mércének" tartja. Szerinte a gyermekét fenyegető ellen hozott ítélet nemcsak jogos, hanem a megcsillanó fény:

Megkéri Jámbort, hogy olvassa vissza a cikkét, aztán nézzen az élettársa, majd a gyerekei szemébe, és kérdezze meg magától: ő mit tenne, ha ilyen fenyegetést kapna. Vagy kérdezze meg az élettársát, hogy ő mit tenne.

kérdezi Füssy, majd hozzáteszi, hogy szerinte a Mérce.hu-t át kellene kereszteli KettősMérce.hu-nak, mert az találóbb volna. Végül megjegyzi, hogy valahol a szíve mélyén bízik abban: Jámbor nem gondolja komolyan, amit írt, mert ha igen, akkor nagyon nagy baj van.

zárja nyílt levelét kolléganőnk.

Jámbor András valamivel 24 óra elteltével jelentette be a Facebookon távozását a Mérce.hu főszerkesztői székéből. Nem állítjuk, hogy mostani tette miatt gyakorolt némi nyomásra önkritikát, de azért az egybeesés is hordoz némi üzenetértéket...

A Mércétől való hirtelen távozását most így magyarázza:

fogalmaz pénteken reggel közzétett bejegyzésében a távozó főszerkesztő. Aztán sorra veszi, milyen lélekemelő, fantasztikus eseményekben lehetett része, mint a CEU-s tüntetések, az azutáni oktogonos bulik, a kvótanépszavazás, és most az önkormányzati választás éjszakája, "meg az amikor teljesen szureális modón egy HÉV-en utazva az MTVA elé a Jobbikosok belekezdtek az éljen a Mérce skandálásba". Jámbor azt írja, 5 év alatt épített fel önerőből és kizárólag olvasói finanszírozással országos elérésű lapot, úgy, ahogy arra csak Kassák volt képes ebben az országban, ezért ő az élete végéig büszke lesz erre a teljesítményre.

fogalmaz, és ígéri, hogy azért nem tűnik el a közéletből.

A Mérce.hu-n az olvasható, hogy december elsejétől Jámbor András főszerkesztő helyét a szerkesztőség egyöntetű szavazata alapján Diószegi-Horváth Nóra eddigi főszerkesztő-helyettes veszi át; az új főszerkesztő-helyettes Pap Szilárd István lesz.

Addig is várjuk a hírt, melyik baráti önkormányzati vagy egyéb sajtóportfólió veretes tagja lesz Jámbor András. Véleményünk legutóbbi munkásságáról itt olvasható.

Vezető kép: Facebook

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.