Pesti Srácok

Jogerős: kiengedik a börtönből az ukrán hajóskapitányt

Jogerős: kiengedik a börtönből az ukrán hajóskapitányt

A Fővárosi Törvényszék helybenhagyta az elsőfokú bíróság döntését az ukrán hajóskapitány ügyében, ezzel jogerőssé vált Jurij C. letartóztatásának megszüntetése - erősítette meg a PestiSrácok.hu információit Szabó Tamás József, a törvényszék szóvivője. A Viking Sigyn kapitánya bűnügyi felügyelet alá került, aki információink szerint még ma szabadulhat a börtönből.

A Hableány-ügyben a védő indítványára a Budai Központi Kerületi Bíróság elsőfokon október 25-én szüntette meg a gyanúsított letartóztatását és elrendelte a bűnügyi felügyeletét. A kerületi ügyészség fellebbezést jelentett be a végzés megváltoztatása, a védői indítvány elutasítása érdekében. Az ügyészség álláspontja szerint a korábban november 30-ig meghosszabbított letartóztatás továbbra is indokolt mind a szökés-elrejtőzés, mind a bizonyítás megnehezítésének veszélye csak ily módon zárható ki.

- írta Ibolya Tibor fővárosi főügyész egy korábbi közleményében. A Fővárosi Törvényszék ugyanakkor helybenhagyta az elsőfokú bíróság döntését és elrendelte a hajóskapitány bűnügyi felügyeletét. A törvényszék szerint

PestiSracok facebook image

-írta a másodfokon eljáró törvényszék.

A Hableány sétahajó május 29-én süllyedt el Budapesten a Margit híd közelében, miután összeütközött a Viking Sigyn szállodahajóval. A Hableányon 35-en utaztak, 33 dél-koreai turista és a kéttagú magyar személyzet. Hét koreai turistát sikerült kimenteni, 27 áldozat holttestét megtalálták a hatóságok, egyet még keresnek. Az ukrán kapitányt a vízi közlekedés – halálos tömegszerencsétlenséget okozó – gondatlan veszélyeztetésével és más bűncselekménnyel gyanúsította meg a nyomozó hatóság.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!