Pesti Srácok

A koronavírus-járvány egy hálózati probléma - Vírusvlog indul a PestiSrácok.hu-n

Vírusvlogot indítunk a Pestisrácok.hu-n. Célunk, hogy olvasóink, nézőink naprakész elemzéseket kapjanak arról, hogy az élet különböző területeit hogyan érinti a koronavírus-járvány. Azt tapasztaltuk, hogy az elmúlt időszakban rengeteg pánikkeltő cikk, hang jelent meg a médiában, ugyanakkor viszonylag kevés olyan tárgyilagos elemzést halhattunk, ami segítené az olvasókat, nézőket az eligazodásban. Ezt a hiányt szeretnénk pótolni. Az első videóban a koronavírus-járványról a többi között, mint súlyos hálózati problémáról beszélünk. Nem az a kérdés ugyanis, hogy terjedni fog-e a vírus, hanem hogy sikerül-e a különböző beavatkozásokkal lelassítani a járványt. Ezzel ugyanis az egészségügyi-ellátórendszer időhöz jutna és nem kellene egyszerre rengeteg fertőzöttet kezelni, ami Olaszországban például drámai helyzetet idézett elő. Fontos kérdés, hogy vajon milyen hatást gyakorol a gazdaságra a járvány. Abban minden érintett egyetért, hogy súlyosan visszaveti azt, azonban kérdés, hogy meredek visszaesés után gyors növekedés következhet, vagy valami mással kell számolni? Mely szektorban van nagyobb ráhatása a vírus okozta problémákra a kormányoknak, és mely területen kevésbé? A videóból ez is kiderül.

Vírusvlog minden este 19 órakor a PS-en!

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Egy provokátor belef*sott Magyar Péter nadrágjába? (videó)

Ps TV 2024 június 26.
Amikor azt hinné az ember, hogy naprakész lehet Magyar Péter ámokfutásával kapcsolatban, a mester lapot húz a 21-re. Egészen elképesztő, hogy politikus politikai tevékenység nélkül ilyen szinten a figyelem középpontjába tud kerülni, és még ezt is elnézik neki a hívei. Az sem zavarja őket, hogy Magyar Péter, a belpesti messiás a fojtófogásban lett kivezetve egy buliból. Ha azt mondja, hogy (ez is) a Fidesz műve, elhiszik neki… mert el akarják hinni. Közben pedig fennhangon üvöltik, hogy a Fidesz csak "sorosozik"... De Magyar Péter mellett szó volt még a fociról, a szőrös csajokról és a XII. kerületi turulról, amit az új polgármester a megválasztását követően azonnal el akar vitetni.

Magyar Péter láttán még a Duna is irányt változtatott (videó)

Ps TV 2024 szeptember 22.
Árad a Duna. Mielőtt még valaki félreértené, a válasz nem, ez nem egy újabb péniszirigységgel küzdő politikus jelmondata, hanem a rögvalóság. Az árvíz elleni védekezés komoly összefogást igényel, így most a legtöbben a gátakon pakolják a homokzsákokat. Munka közben persze akad idő néhány tökéletesen beállított, profi fotóra is, amelyek nyilván csak azért születtek, hogy önkénteskedésre ösztönözzék a még nem önkénteskedő embereket. Elfogadjuk. Ez egy ilyen világ. Megértjük, ha készül néhány kép, de a 452 kép/óra egy picit talán már túlzás. Piros pont annak, aki kitalálja, ki készítette a legtöbb "digitális tartalmat" a gátakon folyó munkálatokról. Bizonyára nem Magyar Péter az. Kacsintás, kacsintás.

A római Pannonia sorsa a hunoktól a magyarokig – Honi felderítés (Videó)

Ps TV 2024 május 24.
Néhol térdig érő, de zömmel inkább a föld alá temetett falcsonkok maradtak ránk a római korból – na meg egy név, amely sokkal többet jelent nekünk, magyaroknak, mint a többi korabeli provincia: Pannónia. Mi történt ezzel a területtel a római uralom szertefoszlásakor, amikor germánok, hunok, aztán megint germánok masíroztak rajta, majd az avarok vették birtokba? Mekkora pusztítás érte, hogyan enyészett el az egykori római élet itt, és mit láthattak még az épületekből városokból, gazdaságból a X. századi magyarok, amikor az államuk végleg megtelepedett itt? Fehér Bence klasszika filológus–történésszel néztük át a folyamatot, ahogy egy latin földrajzi név a magyarok országaként épült be a nemzettudatunkba.