Pesti Srácok

Kiesési rangadó: Jakab és Ungár dulakodik a Jobbik maradékáért

Kiesési rangadó: Jakab és Ungár dulakodik a Jobbik maradékáért

A két, egykor nagy reményekkel induló, mára a parlamenti küszöb alá kúszó különutas párt, az LMP és a Jobbik roppant szórakoztató szócsatákat vív egymással mostanában.

A Jobbik vezetése azzal vádolta meg a párttagságnak írt, rekordsebességgel nyilvánosságra került levelében Ungárt, hogy a háttérben lepaktált Szávay István egykori jobbikos parlamenti képviselővel, és a tulajdonában lévő sajtótermékek azért cikkeznek a Jobbik várható megszűnéséről, mert ezzel valami gonosz szándéka van az LMP vezetőjének. A szándékok némileg balladai homályban maradtak, de a tagsághoz írt, önmagának bizalmat kérő és a szebb jövő ígéretével kecsegtető jakabinus gondolatok arról árulkodnak, hogy az elnökség tart attól, hogy az LMP-hez vándorolnak a szavazóik. A levél által taglalt összeesküvés-elmélet még kitért az Azonnali.hu nevezetű, a Jobbikhoz és az LMP-hez hasonlóan érdektelen kampányújságra, amit az a Bukovics Martin főszerkeszt, aki állítólag országos cimborája Szávaynak, a heftiferdítős mulatság során is együtt öblögettek.

A zavaros levélben megerősítették azt a talán még a Spinoza-házból származó tételt, hogy a Fidesz leváltásához elengedhetetlen egy olyan „konzervatív” párt, mint a Jobbik, és Ungár azért támad, mert a Fidesz hatalomban tartásában érdekelt.

PestiSracok facebook image

– tette ki végül a pontot a felszólító mondat végére az okos levélíró. A megvádolt Ungár Péter azzal reagált a Jobbik összeesküvés-elméletére, hogy talán Jakab Péternek, a Jobbik elnökének több ráhatása van a Jobbik ügyeire, mint neki.

– ad végül egy tippet is Jakabnak, hogyan kellene viselkedni, ha el akarja hitetni a választókkal és Gyurcsánnyal, hogy a Jobbik egy nemzeti, konzervatív párt.

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.