Pesti Srácok

Ellenállni a foglalóknak mégis, csak azért is! - Balog Zoltán videóüzenete a csütörtöki Trianon-harangozásról

Mennyi fájdalom, mennyi szenvedés és micsoda erő rejtőzött abban: mégis elkezdeni a következő napot, évet, évszázadot a trianoni döntés után - hangsúlyozta Balog Zoltán református lelkész, országgyűlési képviselő a Facebook közösségi portálon megosztott videójában, hozzátéve "semmilyen körülmény sem igazolhatja a konkvisztádorokat, akik elfoglalták, ami nem az övék". A lelkész üzenetében csatlakozásra buzdít ahhoz a kezdeményezéshez, amely szerint Kápát-medence-szerte egyszerre szólaljanak meg a harangok Trianon századik évfordulóján. Mint fogalmaz, "húzzátok meg a harangokat csütörtök délután, hadd szóljanak! Legyenek imádsággá értünk!"

Balog Zoltán református lelkész, országgyűlési képviselő keddi Facebook-üzenetében hívja fel a figyelmet arra a kezdeményezésre, amelynek lényege, hogy június 4-én, Trianon száz éves évfordulóján az egész Kárpát-medencében, a magyarlakta településeken megszólaljanak a harangok. (A kezdeményezésről bővebben ITT olvashat.)

Mennyi fájdalom, és micsoda erő

PestiSracok facebook image

Balog Zoltán a videóban arról beszél, hatalmas erő volt abban az újrakezdésben, amelyre a magyarok közössége 1920. június 4-e után kényszerült. Egy olyan történelmi pillanatban, amely magyar családok százezreit érintette; favak, városok kerültek diktátumok alá; a keresztény egyházi közösségek léte megkérdőjeleződött; az iskolák, a kultúra és a tudomány magyar intézményei idegen nyomás és elvárás alá helyeződtek. Mint a lelkész fogalmazott,

Semmi nem igazolja azokat, akik felfoglalták, ami nem az övék

Balog Zoltán ugyanakkor hangsúlyozta, semmilyen körülmény sem igazolhatja a "konkvisztádorokat" akik elfoglalták, ami nem az övék. A lelkész úgy vélte, a ma emberét Trianon önvizsgálatra, bűnbánatra tanítja, de legfőképpen hálára azok iránt,

Kiemelte,

Balog Zoltán úgy fogalmaz,

Majd úgy zárja üzenetét,

Forrás/fotó/videó: facebook.com

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!