Pesti Srácok

Akkora diktatúra van Magyarországon, hogy hetekig lengedezhetett Budapest felett egy FreeSZFE-zászló (Karantén-vlog)

Hetek teltek el és az Alagút felett, a budai Vár alatt boldogan lengedezett egy nagy molinó, amit lánglelkű forradalmárok akasztottak ki figyelemfelkeltő, "free SZFE" felirattal. Ez pedig annyira szúrta a szöges bakancsban közlekedő fasiszta magyar kormányt, hogy senki sem nyúlt hozzá, nem kereste a fekete autó a molinót kihelyező aktivistákat, még ebben az iszonyatos diktatúrában sem. A Karantén készítői azonban úgy gondolták, sokkal jobban mutat az máshol – mondjuk nem az Alagút felett –, így leszedték azt. Mert aki diktatúrát emleget, az valószínűleg egyáltalán nem tudja, mi történt 1945 után vagy éppen az 1956-os eseményeket követően, és félresöpri az 1990-ig terjedő aljas, kommunista időszakot. Mert az valóban diktatúra volt. Akkor vajon mertek volna sivalkodni ezek a jótét lelkek? Műsorunk azonban nem ragadt le ezen a ponton, hiszen az e heti Karanténban láthatjátok Korózs Lajos újabb villanását, na és persze Gyurcsányék kongresszusát sem felejtettük ki a repertoárból. Ha már DK, akkor ne felejtsük el a debilitást súroló Falus Ferenc és Gy. Németh Erzsébet baráti eszmecseréjét sem, ahol a kormány emberkísérleteiről ejtettek néhány keresetlen szót. A vlogban természetesen Karácsony Gergely, Szabó Tímea és a Párbeszéd is helyet kapott, mivel a manópártocska olyan mérhetetlen népszerűnek gondolja magát, hogy az elnöki páros kijelentette: ők az ellenzék gondolatainak úttörői és mindenki őket követi. Persze, jól tudjuk, hogy a bolsevikok is ezt mondták magukról, a törpe kisebbség mindenki helyett gondolkodik. Végül egy rövid részletet láthattok a Black Lives Matter újabb akciójából, amelynek természetesen nem sok hírértéke van a baloldalon, de ti nézzétek meg videónkat, és nevessünk, szörnyülködjünk együtt a baloldal ostobaságán.

A videót készítette: Szabó Gergő és Tihanyi Rita

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!