Pesti Srácok

Az SZFE-n függetlenségnek hívják a progresszió iránti elkötelezettséget (PS-videó)

Őszinte felháborodás, forradalmári ambíciók, magabiztos vélemények, amelyekről egy-két kérdés után kiderül, hogy elég kevés információ birtokában alkották meg őket, valamint sok-sok nélkülözhetetlen művészpillanat – ezek dominálták az SZFE modellváltása elleni tiltakozást. Az esemény fő attrakciójaként az egyetemtől az Országházig húzódó – menet közben imitt-amott már feloszló – élőláncon végigadogatták az SZFE küldetését tartalmazó chartát. Ebben megkérdőjelezhetetlen egyetemi autonómiát, politikai, gazdasági, erkölcsi és szellemi függetlenséget, művészeti és oktatási szabadságot követelnek. Azt azonban sem a chartából, sem az érintettektől nem sikerült kiderítenünk, kinek kellene végrehajtania a szükséges szakmai és gazdasági reformokat, ha az egyetem erre önmagától nem hajlandó. Az uralkodó elképzelés az, hogy az állam adjon elég pénzt fenntartóként, az SZFE pedig autonóm módon arra költhesse, amire akarja, és ezt senkinek se legyen joga felülvizsgálni, netán megváltoztatni. Az egyetem chartája által követelt erkölcsi és szellemi függetlenségéből is ízelítőt kaptunk, amikor kiderült: az SZFE-n a progresszivitást tanítják.

Operatőr: Tölgyesi Balázs; Vágó: Leszenyiczki Máté. Kiemelt fotó: PestiSrácok.hu/Horváth Péter Gyula

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.