Pesti Srácok

Tarhálással nyitnak a távozó indexesek

“Július végén egységesen hagytuk ott a munkahelyünket. Most egy valóban független, sokoldalú, érdekes, szórakoztató és pártatlan újságot fogunk csinálni az olvasóinknak, ehhez pedig a lehető legtöbb pénzre van szükségünk” – írják az ex-indexesek új lapkezdeményükön, a Telexen.

Független, sokoldalú és pártatlan!

Pontosabban most már “valóban független”. Érdekes, ha ez az új valami “valóban független” lesz, akkor az eddigi Index mi volt? Illetve mennyire szép nyitás az is, hogy még egyetlen betűt, egyetlen mondatot, egyetlen cikket sem írtak, de már pénzt kérnek a leendő olvasóiktól. “A lehető legtöbb pénzre van szükségünk” – írják, kicsit sem finomkodva.

Már azt hihette az ember, hogy Uj Péterék 444-es tarhálásainak nincs párja, erre itt van a Telex.

PestiSracok facebook image

Közben kiderült az is, hogy a távozó indexesek nevében eddig kommunikáló Kárpáti Márton testvére már napokkal azelőtt megalapította a Telexnek megágyazó cégét, hogy Dull Szabolcsot kirúgták. Biztosan csupán véletlenül, ahogy az is csak akaratlan egybeesés lehet, hogy a telex.hu tulajdonosa egy bizonyos Kárpátok Kommunikációs Ügynökség Kft. A Kárpátok elnevezés itt nem a hazánkat körülölelő hegyláncra vonatkozik, hanem az előbb már említett Kárpáti Márton testvérének nevére, Kárpáti András ugyanis a frissen induló Telex jelenlegi gazdája – értesült erről a Média1.

Korábban videoriportban foglalkoztunk az egykori Index maffiaszerű működésével. A teljes szerkesztőség felmondásakor Dull Szabolcs köre emberről emberre járt, hogy mindenkit meggyőzzenek a felmondásról. Több, mint 80 ember hagyta ott az ország egyik legnagyobb lapját. Voltak, akik azonban szívesen maradtak volna, mégsem tehették. Ugyanis már csak a maradás gondolatáért nyilvános megszégyenítésben részesültek.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!