Pesti Srácok

Kifolyik a pénz Karácsonyék keze közül – Pesti Riporter (videó!!)

A kormány kivérezteti Budapestet, és gyakorlatilag nincs pénze a fővárosnak, csak adóssága – halljuk rendszeresen Karácsony Gergelytől, aki emiatt folyamatosan plusztámogatásokat követel. Az új, baloldali vezetés valójában tetemes pénztartalékot örökölt Tarlós Istvánéktól, csakhogy a szokásos módon folyik ki a kezük közül. A hatalomátvételkor még 212 milliárd forintot meghaladó pénztömeg viszont egyetlen év alatt 161 milliárdra olvadt. Persze a gazdasági válság miatt bőven van, illetve lesz kipótolni való hézag a költségvetésben, ám a tartalékot már jóval azelőtt alaposan megcsapolták, hogy kiderült volna, mekkora lesz a hiány. A fővárosi tartalék leapasztásával egyidőben, ahhoz kísértetiesen hasonlító módon szívódott fel a IX. kerületi pénztartalék jelentős hányada is. Másik riportunkban Óbudára megyünk, ahol egy undorító óvodai pedofilügyet próbál politikai lejáratásra felhasználni a DK, illetve Kiss László, a párt helyi polgármestere.

Nézze meg a teljes adást ITT!

A Pesti Riporter szombat esténként 20.30-kor jelentkezik új adással. A PestiTV fogható bárhol az országban előfizetés nélkül egy egyszerű, kisméretű digitális antennával, illetve elérhető a legtöbb szolgáltató alapcsomagjában, és még műholdról is. A műsorok röviddel az adás után a pestitv.pestisracok.hu oldalon nézhetőek vissza! Kövesse a PestiTV Facebook- és Instagram-oldalát, TikTok-fiókját is!

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.