Pesti Srácok

Bajban ismerszik meg a szoci polgármester Kispesten – Önkormányzati lakás helyett hotelben húzza meg magát egy család a lakásukat elpusztító tűz után

Bajban ismerszik meg a szoci polgármester Kispesten – Önkormányzati lakás helyett hotelben húzza meg magát egy család a lakásukat elpusztító tűz után

Bajban ismerszik meg a barát, tartja a mondás, de sajnos az is kiderül, ha valakire nem lehet számítani, hiszen, ha gond van, akkor már kevés a szép szó, a látszatpolitika, a levél- és fasimogatás, akkor tettekre lenne szükség. Így történt ez Kispesten is, ahol két napja teljesen kiégett egy lakás, az ott élő idős bácsi, és a szomszédok ugyan szerencsésen megmenekültek, de a Gajda Péter vezette önkormányzat most sem volt a helyzet magaslatán, ugyanis információink szerint a polgármester ki sem ment a súlyos eset után az érintett lakóházhoz. A férfi, akinek kiégett a lakása, kórházba került. A hírek szerint a többi lakó is a házban maradt, fűtés és villany nélkül, az egyik szomszéd pedig idős édesanyjával egy apartmanban húzza meg magát, mert az önkormányzat szerint nincs üres lakás, hiába fordultak hozzájuk. A ház egyik lakója közben emberségből saját lakásában helyezte el a földönfutóvá lett lakók bőröndjeit, miközben az önkormányzat csupán kitérő válaszokat adott a károsultaknak. De valóban nincs üres és használható önkormányzati lakás a kerületben vagy egészen más húzódik a háttérben?

Tűzeset bárhol keletkezhet, azonban nem mindegy, hogy milyen felelősséggel kezeli azt egy városvezetés vagy kerületvezetés. Úgy tűnik, hogy Kispesten ez nem sikerült túl jól, az embereket szavakban a tenyerén hordozó baloldali kerületvezetés ugyanis akkor már kevesebb lendületet mutat, amikor tettekre kerülne a sor. Az említett lakástüzet követően ugyanis a házban lakók szerint Gajda Péter polgármester csupán egy önkormányzati referenst küldött ki maga helyett, ezen kívül a rendőrkapitány látogatott ki a helyszínre, a megoldás azonban még mindig várat magára, hiszen ilyen esetben ideiglenesen önkormányzati lakásokat kellene kiutalni a károsultaknak. Ez azonban nem történt meg idáig, hiszen Gajdáék arra hivatkoznak, hogy nincs üres lakás: probléma tehát nincs, mindenki oldja meg a kis bajait, meg aztán amúgy is hideg van, ki szobrozna ilyenkor egy kiégett lakásnál, hogy rendet tegyen. Gajda Péter és az alpolgármesterek biztosan nem.

Dódity Gabriella, a kispesti Fidesz frakcióvezetője ugyanakkor egészen máshogy látja a helyzetet, hiszen Facebook-posztjában rávilágított arra, hogy egy ilyen borzasztó tűzesetnél, amikor utcára kerülnek emberek, az önkormányzatnak egészen másképpen kellene viselkednie, ezen kívül felhívta a figyelmet arra is, hogy Gajda Péteréknek vélhetően lett volna lehetőségük üres lakásokat felajánlani a lakóház károsultjainak, elsősorban azoknak, akiket közvetlenül érintett a tűz. Sajnos azonban az átmeneti segítség sem érkezett meg, egyesek rokonoknál húzzák meg magukat, egy család albérletbe ment, a többiek pedig a fűtés és villany nélküli lakásokban maradtak. Igaz, alig van fagypont alatt a hőmérséklet, így nincs is itt semmi látnivaló. A sajnálatos lakástűz rávilágított egy fajsúlyos kerületi problémára, hiszen az önkormányzati lakások állapota, minősége, mennyisége és kezelése láthatóan nem kielégítő és ez még csak a jéghegy csúcsa. A PestiSrácok.hu információi szerint a lakásügy ennél jóval összetettebb, a Gajda-Kránitz duó, ha akarná, képes lenne önkormányzati lakáshoz juttatni a kárt szenvedőket, azonban olyan okok miatt nem teszik, melyek kellemetlenek számukra. Portálunk rövidesen részletesen beszámol a háttérről, a kispesti szocik újabb kínos ügyéről, valamint a PestiTV-n szombaton este a Pesti Riporter oknyomozó műsora is foglalkozik a témával.

Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Vajon minek és hogyan állított ki százegy kutyaútlevelet a határzár idején az állatorvosi praxisát szüneteltető Hadházy Ákos? - Frissítve: reagált Hadházy

Exkluzív 2021 március 23.
2020 januárja óta összesen száznál is több kutyának állított ki útlevelet Hadházy Ákos, a két pártot már elhagyó, jelenleg független országgyűlési képviselő, aki leadott vagyonnyilatkozata szerint hivatalosan szünetelteti állatorvosi praxisát – tudta meg a PestiSrácok.hu. A helyzet több szempontból is kínos: először is, az országgyűlési képviselők jogállásáról szóló törvény szerint parlamenti képviselő kereső tevékenységet nem folytathat, még ha valamilyen szellemi tevékenységet végez is, azért pénzt nem fogadhat el. A kisállat útlevél kiállítása azonban nagyon is pénzbe kerül, az okmányt kiállító állatorvos is kötelezően fizet ezért a kamarának. Ha saját cégen keresztül jutna a tevékenysége ellentételezéséért pénzhez egy honatya, azt is be kell jelentenie az Országgyűlés elnökének. Csakhogy Hadházy Ákos – úgy tudjuk – nem ezt jelentette be, hanem az ellenkezőjét, hogy szüneteltetni a praxisát. Mellesleg ezt saját kézírással is leírta és ellenjegyezte, a vagyonnyilatkozatában. Ha mindez nem lenne elég, még egy kérdés felvetődik: mégis kinek, kiknek és miért állít ki valaki több mint száz kutyaútlevelet a koronavírus-járvány kellős közepén, amikor szinte az egész világ zár alatt van és az emberek sem utaznak. Cikkünk megjelenése után válaszolt kérdéseinkre Hadházy Ákos, aki a tőle szokásos diktatúrázás, orbánozás, fideszezés mellett elárulta: annyira szeret állatokat gyógyítani, hogy ingyen is megteszi, sőt, a jelek szerint az útlevelek kiállításakor szívesen megfizeti a kötelező illetéket is. A képviselő válaszát kérésére változtatás nélkül közöljük.

Vasárnapi autóbusz-szerencsétlenség: voltak már problémák a szervezőkhöz köthető utak körül

Exkluzív 2021 augusztus 17.
Nem először került a sajtóhírekbe és a figyelem középpontjába az az utazásszervező cég, amelynek bérelt autóbusza vasárnap hajnalban 8 ember halálát okozó balesetet szenvedett az M7-es autópályán – tudta meg a PestiSrácok.hu. 2019-ben több sajtóorgánum is beszámolt róla, hogy magyar egyetemisták franciaországi síútja vált tortúrává, miután a magyar utazásszervezők hibás műszaki állapotú, román buszokkal vágtak neki a több ezer kilométeres útnak, végül az utasok egy része saját költségére, önállóan utazott haza. Majd még kártérítést sem kaptak. A "Suli Sí" szervezőcsapat és a hétvégi szerencsétlenségben érintett Rolitúra gyakorlatilag azonos céges hátteret mutat. Az Index és az Origo korábbi cikkei szerint az utakat szervező vállalkozók korábbi utazási irodáit többször megbüntették; volt olyan iroda, amely éveken át engedélyek nélkül hirdetett utakat.

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.