Pesti Srácok

Gyurcsány ismét a fiatalokra gerjed, baloldali torzsalkodás Kispesten Miszter Negyven Százalék miatt – Dódity Gabriella a Karanténvlogban

A Karanténvlogban ismét előtérbe került a kispesti vircsaft, hiszen Kránitz Krisztián újból felfele bukott. Szabó Gergő, Dezse Balázs és Szalai Szilárd hiányzása miatt Vésey Kovács László vendége Dódity Gabriella volt, a kispesti Fidesz frakcióvezetője, akivel nemcsak a XIX. kerület félelmetes viszonyairól beszélgettek a srácok, hanem az ellenzék újabb bravúros hetéről is, hiszen például a Momentum szerint a Facebook egyáltalán nem nyomja el a jobboldalt, sőt, a kormánypárti szereplők tarolnak a közösségi médiában. Természetesen nemcsak Fegyőr kis csapata szenved az alternatív valóság okozta sokkban, hanem Jakab Péter is, aki magabiztosan értékelt évet: szélbe szórta, hogy hirtelen 6 százalékról 14 százalékra emelkedett pártja népszerűsége, és lehet, hogy ezeket a csupán a fejében létező gondolatokat még el is hiszi. Szabó Gergőék azonban nem így voltak ezzel, ezért ízekre szedték Jakabot és a Jobbikot. A Karanténvlog hosszasan tárgyalta az újabb kispesti balhét, ugyanis Kránitz Krisztiánt, alias Miszter Negyven Százalékot ismét felfele buktatta a kerületi baloldal: most már igazgatóhelyettesként szuperál majd az új, összevont kerületi cégben, ám úgy tűnik, ez már Gajda Péter szocialista polgármestert is érzékenyen érinti. Dódity Gabriella részletesen beszélt az elképesztő helyi viszonyokról, majd "felüdülésként" Gyurcsány újabb remek performanszán nevettek együtt a műsor résztvevői, hiszen a szemkilövető most a fiatalokat akarja megszólítani. Végül a Párbeszéd hazugságai és az átnevelő táborokról fantáziáló amerikai szélsőbaloldal is helyet kapott a Karanténvlogban. Nézzétek velünk ti is!

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!