Pesti Srácok

Leaszfaltozhatták volna az újpesti földutakat, de az ellenzéki önkormányzat még az ehhez járó állami támogatásra sem pályázott

Leaszfaltozhatták volna az újpesti földutakat, de az ellenzéki önkormányzat még az ehhez járó állami támogatásra sem pályázott

Bár az utóbbi napokban Újpestet is ellepték azok az óriásplakátok, amelyeken a szivárványkoalíció alkotta önkormányzat sok-sok millió forintért sírja el, hogy a kormány kivérezteti őket, a képhez hozzátartozik az is: négyszázmillió forintot dobtak ki Déri Tiborék azzal, hogy nem pályáztak arra a kormány támogatta programra, amely a fővárosi földutak felszámolását tűzte ki céljául. A korábbi városvezetés háromszázhuszonkétmillió forintot nyert el korábban pályázati úton, amiből több, mint másfél kilométernyi utat lehetett volna leaszfaltozni a székesdűlői utcákban, ez azonban a jelek szerint sokadlagos szempont ma már Dériéknek; a másfél évvel ezelőtti kampányígéreteik úgy koptak el, hogy azokból semmi nem valósult meg, mivel jelenleg nem az újpestiek életminősége a fontos, hanem az osztályharc a Zorbán ellen.

Az újpesti szivárványkoalíció által okozott újabb kárról a kerület korábbi fideszes polgármestere, Wintermantel Zsolt hívta fel a figyelmet Facebook-bejegyzésében.

– írta bejegyzésében Wintermantel Zsolt.

PestiSracok facebook image
Agresszív kismalac-üzemmódba kapcsolt az újpesti szivárványkoalíció, akkor sem kell nekik az állami támogatás, ha az járna az önkormányzatnak, igaz, ehhez pályázni is kellett volna. Fotó: Facebook

Forrás, vezető kép: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!