Pesti Srácok

Annyira fontos Orbán leváltása, hogy Fletó már megbékélt a nácikkal

Annyira fontos Orbán leváltása, hogy Fletó már megbékélt a nácikkal

Gyurcsány a Facebookon értékelt: megbocsájt mindenkinek, aki egy kicsit náci, keblére öleli őket, mert mindennél fontosabb az összefogás. A bukott miniszterelnök szerint az ellenzéki összefogásnak a Jobbiktól a DK-ig közös öntudata lett, amelybe az sem zavarhat bele, ha történetesen nem értenek egyet, ami azt sugallja, hogy a szivárványkoalíció nyelvén a káosz az új rend.

A DK első embere a közösségi oldalán üzent politikustársainak: azt írta, mindenkinek megbocsát, még ha korábban, vagy most egy kicsit náci is volt. Úgy fogalmazott, hogy a politikusok sem szentek, sem angyalok, sem kaszások, sem ördögök, hanem emberek. Azt írta:

Ferenc, köszönjük a magvas gondolatokat. Gyurcsány ezután méltatta a Jobbiktól a DK-ig tartó ellenzéki összefogást, amelynek állítása szerint közös éntudata lett – még ha az egy kicsit skizofrén is.

PestiSracok facebook image

– ásta el a csatabárdot Fletó. Ám a legszórakoztatóbb rész csak ezután következett: Gyurcsány szerint „előbb néz el egy régi, mára megbánt embertelen szöveget, mint a mai kormánypárt országárulását, országdúlását”. Nyilvánvalóan már szívesen parolázna a cipőkbe köpő ex-jobbikossal, vagy a zsidókat listázni akaró Gyöngyösi Mártonnal, ha ezen múlik, hogy átvegye a hatalmat.

– fakadt ki Gyurcsány, aki már nyíltan fenyeget: állítása szerint küzdelem van, és nincs bocsánat a kormánnyal és a kormánypárttal szemben. Innen már tényleg csak egy apró ugrás lesz, hogy 2006 őszén az emberek lőttek saját magukra, a Fidesz ellenzékben vágta gajra a magyar gazdaságot, az őszödi beszédet pedig valójában Orbán mondta el. Kell még valamit mondanom, Ildikó?

Kiemelt kép: Facebook

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.