Pesti Srácok

Egyetlen ember nem akadt Kétfarkúéknál, aki hallott volna Vak Béláról

Egyetlen ember nem akadt Kétfarkúéknál, aki hallott volna Vak Béláról

Még csak rá sem guglizott a Kétfarkú Kutyapárt Vak Béla nevére, hátha mégiscsak volt ilyen nevű ember, és nem a Volánbusz téved, hanem ők. Ehelyett kitették a Facebookra, hogy milyen vicces táblára akadtak ők a Balatonnál, ahol éppen voltak. Úgy gondolhatták, eleve milyen vidéki már, hogy kiírják a megállók nevét, pláne, azt, hogy Vak Béla. Nem is volt olyan...

Ezen különösebben nincs mit ragozni. A Kétfarkú Kutyapárt ezt a fotót osztotta meg a Facebook-on, ezúttal és utólag kicsit pökhendinek tűnő magyarázat kíséretében:

II. Vak Béla valóban nem volt kifejezetten jelentős király, de onnan azért talán ismerős lehet, hogy ő az, akit Könyves Kálmán a testvérével együtt megvakíttatott. Már innen gyanús lehetne, hogy esetleg mégis létezett egy ilyen uralkodó.

Sebaj, tulajdonképpen már van olyan kereskedelmi csatorna, amely nem az emberi tudást felmérő vetélkedőket sugároz, hanem olyan versenyt, amelyben azt bizonyíthatják be a jelentkezők, mennyire műveletlenek, taplók és ostobák, és mégis kaptak bizonyítványt, talán még szakmájuk is van.

Ezek után a Kétfarkúak joggal érik be ennyivel: bocs, benéztük. Hisz bárkivel előfordulhat – ha meg már bárkivel, akkor egy egész párttal is –, hogy egyetlen ember nem akad közülük, aki hallott volna Vak Béláról. Nem nagy sztori.

Vezetőkép: Facebook

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!