Pesti Srácok

Klímavédelem széndioxid-hiszti nélkül? – Balogh Péter geográfus a Plebejus Polbeatben

Klímavédelem széndioxid-hiszti nélkül? – Balogh Péter geográfus a Plebejus Polbeatben

Lezajlott az első olyan, klímaváltozás elleni tüntetés Budapesten, amelyen nem a szén-dioxidot kiáltották ki főgonosznak, eredendő oknak. A múlt heti demonstráció felszólalói klímahisztinek nevezték az évek óta zajló hangulatkeltést a széndioxid-kibocsátás körül, és ennek különös ízt ad, hogy az Európai Unió immár karbonvámmal próbálja korrigálni azt a kárt, amit a széndioxid-kvóták kereskedelmével okoz az uniós cégeknek. A szóban forgó tüntetést szervező Zöld Gerilla Mozgalom viszont az egész széndioxid-cirkusz helyett a vízre, a vízkörforgásra és az ezt lehetővé tevő, helyes tájhasználatra helyezi a hangsúlyt. Állításuk szerint ez helyben enyhítené a klímaváltozást, óvná vidékünket az időjárási szélsőségektől, termőbbé tenné földjeinket, és az árvízveszélyt is nagyban csökkentené. A Polbeatben Vésey Kovács László és Ambrózy Áron vendége lesz a mozgalom szakértője, Balogh Péter, aki szerint megfelelő tájgazdálkodással évről évre javulna a Kárpát-medence klímája és vízháztartása. Jöjjön el este hétre a Revolution ’56 Szabadságharcos Sörözőbe és nézze meg a felvételt, szóljon közbe, kérdezzen!

A Plebejus Polbeatet mostantól csütörtökönként este hét órától rögzítjük nyilvánosan a Revolution ’56 Szabadságharcos Sörözőben (Buda, Bem rakpart 53.). Az adás szombat este nyolc órakor, majd vasárnap ötkor látható a Pesti TV műsorán, és vasárnaptól elérhető a pestitv.pestisracok.hu oldalon is. Jöjjön el a helyszínre és szóljon hozzá, tegyen fel kérdést a vendégeknek!

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!