Pesti Srácok

Gyakorlatilag csődbe ment Budapest

Gyakorlatilag csődbe ment Budapest

Beérett a baloldali "szakértelem". Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes a Népszavának adott interjúban jelentette be, hogy a fővárosi önkormányzat valamennyi működésre fordítható állampapírja és készpénze elfogyott, így az intézmények és a hivatal fenntartása érdekében hozzá kellett nyúlni a huszonötmilliárd forintos folyószámlahitel-kerethez. Ezzel tulajdonképpen beismerte: sikerült nekik Budapestet csődközeli állapotba sodorniuk. Erre egyébként lehetett számítani, Kiss Ambrus ugyanis már januárban közölte: 2021 végére nem lesz miből fizetni a béreket, leállnak a közszolgáltatások, és intézményeket kell bezárniuk. Úgy tűnik, a teljes pénzügyi összeomlást a vártnál előbb sikerült elérnie a szakértőkkel körülbástyázott főpolgármesternek, aki most persze lapít, mint a Népszabiba tekert tükörponty. Legalábbis a csődközeli helyzetről nem beszél, ellenben éppen ma jelentette be, hogy új államalapításban gondolkodik. Gratulálunk, GeLgő!

Kiss Ambrus az interjúban hangsúlyozta, hogy az iparűzési adószámlára beérkező összeget a hó végi állapot alapján kell 46-54 százalékos arányban szétosztani a kerületek és a főváros között, ami október legelején történik meg. A pénzhiány legfeljebb szeptember végéig tart, de Kiss reményei szerint előbb is véget érhet. A főpolgármester-helyettes szerint az év végére a végszámla kihozható nullára. A csőd elkerülése érdekében a Fővárosi Közgyűlés augusztus végi ülésén 65 ponton módosították az idei költségvetést. Kiss egyébként már januárban közölte, hogy csődbe mehet a főváros. Akkor is a Népszaván keresztül tudatta a főpolgármester-helyettes, hogy komoly likviditási problémákkal számolnak. Akkor úgy fogalmazott:

Nos, sikerült hónapokkal előbb csődközeli állapotba juttatniuk Budapestet, természetesen nem az ő, hanem a kormány hibájából...

Forrás: Népszava/Index; Fotó: MTI/Bruzák Noémi

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!