Pesti Srácok

Ughy Attila a Pesti Riporterben: nem Karácsony stílusa, hogy beismerje, ha elrontott valamit (Videó!)

Ughy Attila a Pesti Riporterben: nem Karácsony stílusa, hogy beismerje, ha elrontott valamit (Videó!)

Bár június 15-e óta ismét összeülhetnek az önkormányzatok képviselő-testületei, Karácsony Gergely csak szeptember elsejére jelentette be a Fővárosi Közgyűlés rendkívüli ülését, amelyen több előterjesztésről is szavazott a testület. A legnagyobb érdeklődést a 2023-as atlétikai világbajnokság támogatásának visszavonásáról szóló előterjesztés övezte. A Pesti TV Pesti Riporter című műsorának szerdai vendége Ughy Attila, a Fidesz–KDNP fővárosi képviselője volt, aki elmondta: nem Karácsony stílusa, hogy beismerje, ha elrontott valamit, az ellenzék pedig városvezetés címen politikai kampányt folytat. Az átláthatóság jegyében Karácsony Gergelynek ismét nem lehetett kérdéseket feltenni, sőt, egy hátsó ajtón csempészték az ülésterembe, kikerülendő a média nyilvánvalóan kellemetlen kérdéseit. A baloldali szavahihetőség kapcsán pedig Gy. Németh Erzsébet tartott bemutatót, aki bár ígérte, hogy válaszol az atlétikai vb kapcsán felmerülő kérdésekre, de megint csak kitért stábunk elől.

Az ülés legfontosabb határozata kapcsán kettős döntés született: a testület baloldali többsége megszavazott egy szándéknyilatkozatot, miszerint Budapest vezetése nem kíván a 2023-as atlétikai világbajnokság házigazdája lenni. A Fővárosi Közgyűlés tizennyolc igen és tizenhárom nem szavazat mellett határozott erről, Karácsony Gergely főpolgármester javaslatát a Momentum-frakció módosításaival fogadták el. Ez azonban puszta színház, ugyanis feltételek mentén így sem zárkózik el a főváros a rendezvénytől. Gy. Németh Erzsébet és a DK javaslatát, amely viszont explicit módon is elhatárolódik a vb megrendezésétől, a testület elutasította.

A Pesti Riporter teljes adása ITT nézhető vissza. A műsor minden hétköznap 19 órától látható. Szóljon hozzá élőben, jelentkezzen Skype-vendégnek a [email protected] e-mail címünkön! A Pesti TV fogható bárhol az országban előfizetés nélkül egy egyszerű, kisméretű digitális antennával, illetve elérhető a legtöbb szolgáltató alapcsomagjában, valamint műholdról is. A műsorok röviddel az adás után a pestitv.pestisracok.hu oldalon nézhetőek vissza! Kövesse a Pesti TV Facebook- és Instagram-oldalát, TikTok-fiókját is!

Forrás: Pesti TV

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!