Pesti Srácok

Kálomista Gábor: Budapest vezetése ideológiai alapon tiltja az Elk*rtuk vetítését (videó)

Kálomista Gábor: Budapest vezetése ideológiai alapon tiltja az Elk*rtuk vetítését (videó)

A Pesti Riporter hétfői vendége Kálomista Gábor, az Elk*rtuk c. politikai thriller producere volt, aki Ferkó Dániellel a hamarosan megjelenő filmjéről beszélgetett. Kálomista Gábor szerint a fővárosi fenntartású mozik el akarják lehetetleníteni az őszödi beszéd kiszivárgásának eseményeit feldolgozó, október 21-i bemutatásra szánt politikai krimit, az Elk*rtuk című alkotást – szerinte egyértelműen politikai okokból.

Kálomista Gábor a Pesti TV stúdiójában elárulta: az elővételes jegyek szinte mind elkeltek már hetekkel az Elk*rtuk premiere előtt, de a nagy érdeklődés ellenére jóval kisebb lehetőséget kap a mozihálózatoktól a többi produkcióhoz képest. A Budapest Film vezetősége azzal indokolta a kevés vetítési lehetőséget, hogy nincs itt hátrányos megkülönböztetés, csak az a feltétel, hogy bizonyítson az Elk*rtuk film, és ha elegen megnézik, akkor megkaphatja a több idősávot a vetítésre. Kálomista Gábor erről kifejtette: a magyar filmeknek alapvetően is nehéz helytállniuk a magyar mozikban.

– fejtette ki a producer. Hozzátette: sokan azt gondolják erről a filmről anélkül, hogy látták volna –, hogy propagandafilm, és ráadásul úgy írnak kritikát, hogy legfeljebb az előzetest látták. Kálomista szerint, mivel a Budapest Film a főváros tulajdona, nyilvánvaló, hogy Budapest vezetése ideológiai alapon tiltja a film vetítését. A producer egy korábbi interjúban elmondta: nem hiszi, hogy bárki felhatalmazta Karácsony Gergely arra, hogy ideológiai alapon kitiltson a fővárosból egy magyar filmet, amit nagyon sok budapesti meg szeretne nézni.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott pár hete Kálomista Gábor.

Forrás/fotó: Pesti TV

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!