Pesti Srácok

Karácsonyfákkal az átoltottságért – Toldy-Schedel Emil a Pesti Riporterben

Karácsonyfákkal az átoltottságért – Toldy-Schedel Emil a Pesti Riporterben

Toldy-Schedel Emil, a Budapesti Szent Ferenc Kórház főigazgatója volt a Pesti Riporter vendége. Az intézmény idén rendhagyó kezdeményezéssel igyekszik fellendíteni az oltási kedvet: ajándék karácsonyfát kaphatnak azok, akik az első oltás felvétele mellett döntenek a kórházban. A főigazgató elmondása szerint nagyon kevéssel meggyőzhetőek azok, akik még nem határozták el, hogy igénylik-e a vakcinát. A legtöbben, akik még nem estek át az oltáson, hetven év felettiek, így igyekeztek olyan motivációt nyújtani, ami egy egész család számára fontos lehet, egyházi intézményként így egyértelmű volt, hogy karácsony kapcsán szerveznek egy akciót. Arra is kitért, hogy azért döntöttek éppen a gyökeres karácsonyfa mellett, mert reménykedik abban, hogy a későbbiekben ezeket egymás mellett elültetve egyfajta emlékhelyet alakíthatnak ki a járvány sikeres leküzdésének. Az akció a jelek szerint sikeres, hiszen a kezdete óta négyszer annyian jelentkeztek a vakcina felvételére. Toldy-Schedel Emil kiemelte a harmadik, emlékeztető oltás fontosságát, de kitért arra is, hogy Magyarországon kifejezetten magas azoknak a száma, akik ezt is igénylik. A Pesti Riporter következő adásából az is kiderül, hogy miért fontos, hogy minden korosztály átessen az oltáson!

Forrás: Pesti TV; Fotó: Pesti TV/Képernyőfotó

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.