Pesti Srácok

Számok és tények – A középosztálynak legyen esze 2022-ben!

Energiapolitika, gazdaság és egészségügy: slágertémákról beszéltek a Pesti TV vasárnap esti műsorában, a Számok és tényekben. Trombitás Kristóf műsorvezető-szerkesztő a Facebookon nagy sikerrel futó Számok – a baloldali álhírek ellenszere című közösséggel együttműködve, számításaikat és ábráikat felhasználva, szakértő vendégek körében mutatja meg a hetente jelentkező műsorban, miként hazudik a baloldal. Ebben állandó segítője a posztok.hu egyik alapítója, Magyari Sándor, aki mellé ezúttal Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője és Dávid Bence is csatlakozott.

A Pesti TV vasárnap esti műsora ismét igazi csemegét kínált a nézők számára; a Számok és tények első perceiben már fontos téma került terítékre, az energiapolitika. Trombitás Kristóf műsorvezetésével a vendégek megállapították, hogy bármit is állít a propaganda, nem igaz, hogy Oroszország kevesebb gázt szállít. Sőt, ennek ellenkezője az igaz. Szóba került az is, hogy pontosan miként támadják a baloldalon a benzinárak befagyasztását, majd arról beszélgettek, mennyivel jobban él a középosztály, amely "ha ezt folytatni kívánja, ne jóemberkedjék, mert ráfázik". Végül számokkal és tényekkel cáfolták azt a sokszor hangoztatott dezinformációt, miszerint sokkal kevesebb az ápoló és orvosok száma hazánkban, mint amennyi 2010 előtt volt, hiszen ezzel az állítással szemben a statisztika egyértelműen mutatja, hogy lényegesen több az egészségügyi szakemberek száma. Az adatok ezúttal is szétzúzták a hazugságokat.

"Köszönjük, hogy a reklám megnézésével támogatod a Pesti TV létezését!"

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!