Pesti Srácok

Adatokkal verjük szét a baloldal hazugságait - A Pesti TV új műsora a népszerű Számok-oldallal együttműködésben

Valódi civil kezdeményezésként tört be a köztudatba a Számok - a baloldali álhírek ellenszere című Facebook-oldal és annak portálja, a szamokadatok.hu, amely tényekkel zúzza porrá a hamis vádakat és segíti a közéleti tisztánlátást. Az oldal szerkesztőivel együttműködve most elindult a Pesti TV új műsora, a Számok és tények, amelyben Trombitás Kristóf vasárnaponként este hét órától állandó vendégével, Magyari Sándorral, a Posztok.hu alapítójával és két szakértő vendégével (ezúttal Tóth Erikkel, az Alapjogokért Központ vezető elemzőjével és Dávid Bencével, a Megafon Központ munkatársával) veszi sorra a médiateret ellepő hazugságokat és cáfolják meg azokat tételesen, hivatkozásokkal, kimutatásokkal, érvekkel, izgalmasan pörgetve a témákat. Nézze vissza a legutóbbi adást!

Megszokhattuk – és ez nagyon is jól van így –, hogy széles spektruma van azon műsoroknak, amelyekben a nemzeti oldal saját sikeressége mellett érvel és jó svunggal fejti ki meggyőződését. A vagány duma borzasztóan fontos, már csak azért is, mert az emberek elsősorban emocionális alapokon döntenek. Az érzelmi szuggesztiókat soha nem lehet eléggé felülértékelni. Igen ám, de ugyanezzel a lendülettel azt is érdemes megvizsgálni, vajon hány olyan próbálkozás létezik arra, hogy alapvetően a számok, a tények és a statisztikák szemszögéből induljunk ki.

Ilyenből nem sok van. Pedig legalább olyan fontos a végső siker szempontjából, hogy ismerjük a tényeket is. Nem lehet alábecsülni, mekkora értéke van annak, ha sajátjaink kezébe jól használható, érzékletes, egyértelmű érvkészletet nyújtunk, amelyeket a mindennapos, verbális párbajok során fel tudnak használni.

A Pesti TV új műsora, amely "Számok és tények" névre hallgat, ezt szeretné elérni. Mi leszünk az elsők, akik a Facebookon nagy sikerrel futó Számok - a baloldali álhírek ellenszere című közösséggel együttműködve, számításaikat és ábráikat felhasználva, szakértő vendégek körében nézőinknek megmutatjuk, hogy igenis, nekünk van igazunk, itt vannak rá a bizonyítékok. Arra, hogy a baloldal ferdít, a számokat is el akarják csalni. És erre a feladatra, főleg így a választások előtt, óriási szükség van! Ahogy főszerkesztőnk, Huth Gergő fogalmazott a műsor kapcsán, itt az ideje, hogy ne csak jelzők és állítmányok alkotta furkósbottal, de logarléccel is szétverjük a kommunista hazugságokat.

PestiSracok facebook image

A Számok és tények minden vasárnap 19 órától kerül adásba, műsorvezetője és szerkesztője én leszek, továbbá állandó vendég lesz a Posztok.hu egyik alapítója, Magyari Sándor. Minden adásban arra törekszünk, hogy számos, színes-szagos ábra segítségével megvilágítsuk, mit jelent Magyarország és az emberek számára az elmúlt 11 év nemzeti kormányzása és még inkább az, mit veszíthetünk 2022-ben, ha felelőtlenül döntünk. Mert nem magától értetődő, hogy hazánk biztonságos hely, az energiaárak alacsonyan tartottak és az sem, hogy a fiatalokat, a családokat és a nyugdíjasokat is úgy támogatják, ahogy azt a közelmúltban is láthattuk.

Köszönjük a Számok - A baloldali álhírek ellenszere Facebook-oldal és a Szamokadatok.hu portál névtelenséget kérő, mindig tűpontos civil szakértő-szerzőinek a gyümölcsözőnek ígérkező együttműködést! Új adás vasárnaponként este hét órakor a Pesti TV-n, addig is keressék fel, iratkozzanak fel a népszerű oldalakra!

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.